Ухвала суду № 89358974, 21.05.2020, Залізничний районний суд м. Львова

Дата ухвалення
21.05.2020
Номер справи
462/3211/16-а
Номер документу
89358974
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 462/3211/16-а

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 травня 2020 року Залізничний районний суд м. Львова у складі головуючого судді Палюх Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про роз`яснення судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова про визнання дій неправомірними та зобов`язання провести перерахунок і виплату пенсії за вислугою років,-

встановив:

Постановою Залізничного районного суду м. Львова від 29.06.2016 у справі №462/3211/16-а позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі довідки прокуратури Львівської області № 18/815 від 18.03.2016. Зобов`язано Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) на підставі довідки виданої прокуратурою Львівської області №18/815 вих.16 від 18.03.2016. Вказана постанова набрала законної сили 17.04.2019.

Представник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області 04.05.2020 звернувся до суду із заявою про роз`яснення судового рішення, оскільки останній зазначає, що в резолютивній частині постанови Залізничного районного суду від 29.06.2016 у справі № 462/3211/16-а не зазначено початкового періоду, з якого саме часу проводити перерахунок та виплату призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки, виданої прокуратурою Львівської області № 18/815 вих. від 18.03.2016.

Дослідивши матеріали справи та заяву про роз`яснення рішення суду, суд дійшов до наступних висновків.

Згідно зі статтею 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Відповідно до статей 14, 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Порядок роз`яснення судового рішення внормований статтею 254 КАС України.

Відповідно до положень частин 1, 2 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз`яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.

Згідно з частини 3 статті 254 КАС України суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження.

У разі необхідності суд може розглянути питання роз`яснення судового рішення в судовому засіданні з повідомленням учасників справи та державного виконавця. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Зі змісту наведеного у частини 1 статті 254 КАС України законодавчого припису суд робить висновок, що роз`яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом, та зумовлено нечіткістю судового рішення за змістом, коли таке є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання.

Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить.

Як роз`яснив Пленум Вищого адміністративного суду України у постанові №7 від 20.05.2013 «Про судове рішення в адміністративній справі», в ухвалі про роз`яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду (пункт 19).

Отже, підставою для роз`яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта, є його неясність, невизначеність. Фактично роз`ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз`яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто, процесуальна процедура роз`яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.

З заяви представника відповідача судом встановлено, що під час виконання постанови Залізничного районного суду м. Львова від 29.06.2016 у справі № 462/3211/16-а за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова про визнання дій неправомірними та зобов`язання провести перерахунок і виплату пенсії за вислугою років, що набрала законної сили 17.04.2019, виникли труднощі у виконанні такої, а саме початковим періодом проведення перерахунку та виплати призначеної ОСОБА_1 пенсії.

Судом встановлено, що постановою Залізничного районного суду м. Львова від 29.06.2016 Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова зобов`язано провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції, яка діяла на час призначення пенсії на підставі довідки виданої прокуратурою Львівської області №18/815 вих.16 від 18.03.2016, з якою позивач звернувся до відповідача у квітні 2016 року.

Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м. Львова листом від 20.04.2016 № 80/К-9 проінформувало позивача, що йому відмовлено у проведенні перерахунку пенсії за нормами Закону України «Про прокуратуру», оскільки умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до положень п.1 ч.1 ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення» перерахунок призначеної пенсії провадиться з таких строків: при виникненні права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15-го числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15-го числа.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З урахуванням наведеного, з метою відновлення порушених прав позивача, суд дійшов висновку, що оскільки відповідь відповідача на звернення позивача датована 20.04.2016, даних які б підтверджували конкретну дату звернення ОСОБА_1 до ГУ ПФУ у Львівській області сторони не надали, враховуючи строки для надання відповіді позивачу, відтак суд вважає, що нарахування ОСОБА_1 пенсії слід здійснювати, починаючи з 01.04.2016, як поданого до 15-го числа відповідного місяця включно.

Враховуючи викладене, з метою виконання судового рішення, суд дійшов висновку, що заява про роз`яснення судового рішення підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 248, 254, 256 КАС України, суд

постановив:

Заяву представника Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про роз`яснення судового рішення по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Залізничному районі м.Львова про визнання дій неправомірними та зобов`язання провести перерахунок і виплату пенсії за вислугою років - задовольнити.

Роз`яснити, що відповідно до постанови Залізничного районного суду м. Львова від 29.06.2016 у справі №462/3211/16-а Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м.Львова зобов`язане провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) на підставі довідки виданої прокуратурою Львівської області від 18.03.2016 №18/815 вих.16, починаючи з 01.04.2016.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Ухвала, постановлена судом в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, у відповідності до ч.2 ст. 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Залізничний районний суд м. Львова до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Відповідно до пункту 3 розділу VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України у перебіг установленого судом строку для подання апеляційної скарги не враховується строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), запроваджений відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 (із змінами та доповненнями).

Суддя: