
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/1593/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
24 березня 2020 року ОСОБА_1 (надалі також - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі також - відповідач, ГУ ПФУ у Полтавській області), відповідно до якого просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо проведення перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.09.2019 відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” №900-V від 23.12.2015, статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, наказу Міністерства внутрішніх справ України №138 від 17.02.2017 “Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, що прирівнюються посадам поліцейських” та довідки №29/63зі від 03.02.2020, виданої заступником начальника ГУ НП в Полтавській області.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що Головним управлінням національної поліції в Полтавській області позивачу надано довідку від 03.02.2020 №29/63зі, у якій повідомлено, що посада начальника Чутівського РВ УМВС України в Полтавській області, яку він займав перед звільненням була прирівняна до начальника відділу поліції управлінь, відділів поліції із зазначенням розміру окладу з врахуванням надбавок за вказаною посадою станом на 01.09.2019, який є вищим, аніж посадовий оклад з врахуванням надбавок, на підставі якого позивачу проводили перерахунок пенсії. У зв`язку з чим, позивач звернувся до відповідача із заявою щодо перерахунку призначеної йому на підставі Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” пенсії з врахуванням підвищення розміру посадового окладу начальника відділу та надбавок, надавши відповідну довідку, яка відповідає вимогам діючого законодавства, проте Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області не виконано вимог діючого законодавства та не проведено перерахунок пенсії.
30 березня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
09 квітня 2020 року відповідачем до суду подано відзив на позовну заяву, згідно з яким останній просив у задоволенні позовних вимог відмовити. Звертав увагу суду на те, що Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” встановлено алгоритм дій державних органів щодо порядку виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення та її направлення до органу пенсійного фонду для перерахунку пенсії. Стверджував, що приєднана до позовної заяви копія листа (відповіді) на запит про доступ до публічної інформації, в якій зазначено суми розміру грошового забезпечення за окремі періоди не є допустимим доказом, оскільки не є довідкою щодо позивача по справі та отримана самим позивачем. Крім того, вказував, що ГУ ПФУ в Полтавській області списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку до уповноваженого органу не направляло, з огляду на відсутність законодавчих підстав. ГУ ПФУ в Полтавській області не має повноважень визначати та встановлювати розміри грошового забезпечення осіб, звільнених з військової служби, з огляду на що, керується даними, що надаються до органів ПФУ /а.с. 28-30/.
Ухвалою суду від 29 квітня 2020 року вирішено перейти до розгляду справи №440/1593/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Призначено судове засідання на 12:00 14 травня 2020 року /а.с. 75/.
У судове засідання сторони не з`явились, про дату, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином /а.с. 79-80/.
Позивач надав до суду заяву про розгляд справи без його участі /а.с. 83/.
Відповідач надав клопотання про розгляд справи за його відсутності /а.с. 81/.
Відповідно до приписів частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Враховуючи положення пункту 10 частини 1 статті 4, частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив розгляд справи здійснювати у порядку письмового провадження.
З огляду на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, а також зважаючи на неприбуття учасників справи, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, та відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд вирішив розглядати справу в порядку письмового провадження.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.
Позивач з 2008 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, що відповідачем не заперечується.
Листом від 03.02.2020 за вих.№29/63зі /а.с. 15-16/ на запит позивача до Головного управління національної поліції в Полтавській області надано відповідь, в якій зазначено, що наказом Міністерства внутрішніх справ України від 17.02.2017 №138 “Про затвердження переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” посади співробітників міліції прирівняні до посад поліцейських. Враховуючи викладене, під час виготовлення довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, посада начальника Чутівського РВ УМВС України в Полтавській області, яку він займав перед звільненням була прирівняна до начальника відділу поліції управлінь, відділів поліції. Розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, починаючи з 01.01.2018 поліцейського, зокрема за посадою начальника відділу ГУ НП та стажем служби в поліції 27 років за період з 01.01.2018 по 01.09.2019 становив:
- складові грошового забезпечення за період з 01.01.2018 по 30.06.2018: посадовий оклад - 3600, оклад за спеціальним званням - 2400, надбавка за стаж служби поліції - 3000 (50%), надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 540 (15%), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 0%, премія - 2613,96 (27,40%);
- складові грошового забезпечення за період з 01.07.2018 по 31.12.2018: посадовий оклад - 3600, оклад за спеціальним званням - 2400, надбавка за стаж служби поліції - 3000 (50%), надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 540 (15%), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 0%, премія - 3987,72 (41,80%);
- складові грошового забезпечення за період з 01.01.2019 по 31.07.2019: посадовий оклад - 3600, оклад за спеціальним званням - 2400, надбавка за стаж служби поліції - 3000 (50%), надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 540 (15%), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 0%, премія - 11003,44 (115,34%);
- складові грошового забезпечення станом на 01.09.2019: посадовий оклад - 3600, оклад за спеціальним званням - 2400, надбавка за стаж служби поліції - 3000 (50%), надбавка за службу в умовах режимних обмежень - 540 (15%), надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції - 7200 (80%), премія - 3803,33 (22,72%).
24.02.2020 позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, у якій просив провести з 01.09.2019 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого на підставі довідки заступника начальника ГУ НП в Полтавській області від 03.02.2020 за вих.№29/63зі /а.с. 67-68/.
Листом від 02.03.2020 №938-975/К-03/8-1600/20 ГУ ПФУ у Полтавській області повідомило позивача, що усі призначені Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” пенсії підлягають перерахунку, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Порядок здійснення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, передбачає подання уповноваженим органом, у якому до дня звільнення особа проходила службу, довідок про проведення перерахунку пенсій, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення. У зв`язку з чим, Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області були оформлені та подані довідки про грошове забезпечення, у зв`язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988. Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 було передбачено перерахунок пенсій, призначених згідно з Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” з 01.01.2016 особам начальницького і рядового складу ОВС (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за січень 2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988. Розмір премії визначався в середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. У зв`язку з викладеним, позивачу проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки про грошове забезпечення, виданої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області. Оскільки на даний час Урядом не приймалося інших рішень про зміну грошового забезпечення відповідних категорій, підстави для перерахунку позивачу пенсії відсутні /а.с. 71-72/.
Не погоджуючись з відмовою відповідача у проведенні перерахунку пенсії за вислугою років, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Частиною другою статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до частини другої статті 51 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 9 квітня 1992 року (далі - Закон №2262-ХІІ) перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Згідно з статтею 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
29 грудня 2015 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” №900-VІІІ від 23.12.2015, яким внесені доповнення в статті 63 Закону №2262-ХІІ, а саме: статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: “Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських”.
Кабінет Міністрів України постановою від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 був прийнятий наказ МВС України від 06.04.2016 №260 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання”, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за №669/28799.
Таким чином, розмір та складові грошового забезпечення поліцейських затверджені двома нормативно-правовими актами: постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції” (далі - Постанова №988) та наказом МВС України від 06.04.2016 №260 “Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання” (далі - Наказ №260).
Відповідно до пункту 1 Постанови №988 грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до підпункту 1 пункту 4 Постанови №988 установлюється надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Відповідно до підпункту 2 пункту 4 Постанови №988 установлюється премія поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Відповідно до пункту 3 розділу 1 Наказу №260 до складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Відповідно до пункту 4 розділу 2 Наказу №260 надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.
Суд звертає увагу той факт, що встановлена Постановою №988 надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції начальникові Чутівського відділення поліції мала постійний характер і виплачувалася поліцейському на відповідній посаді щомісячно, з 01.08.2019 по 24.03.2020 (зазначена посада є вакантною із 25.03.2020), підтверджується письмовими доказами, зокрема, довідкою №29/63зі від 03.02.2020, виданою заступником начальника ГУ НП в Полтавській області про нараховане (виплачене) грошове забезпечення ОСОБА_1 /а.с. 69/ та листом заступника начальника ГУ НП в Полтавській області від 29.04.2020 №29/181зі /а.с. 78/.
Відповідно до пункту 12 розділу 2 Наказу №260 керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції.
Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Відповідно до положень пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року No 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем`єр-міністра України або Першого віце-прем`єр-міністра України, Віце-прем`єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ; 2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Ураховуючи наведене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.
Вказаний правовий висновок зроблено в постанові Верховного Суду від 12 грудня 2018 року у справі № 802/2196/17-а (Пз/9901/1/18) (провадження №11-308заі18) (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79112740).
Таким чином, підставою для здійснення перерахунку пенсії згідно з статтею 63 Закону №2262-XII є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення.
Крім того, статтю 63 було доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Отже, перерахунок пенсії позивача повинен бути здійснений з грошового забезпечення встановленого законодавством для поліцейських.
Грошове забезпечення поліцейських встановлено Постановою №988 і Наказом №260, а оскільки обидва цих нормативно-правових акта передбачають у складі грошового забезпечення надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції, то неврахування під час перерахунку цих складових є порушенням статті 63 Закону №2262-ХІІ.
Щодо твердження відповідача про те, що приєднана до позовної заяви копія листа (відповіді) на запит про доступ до публічної інформації, в якій зазначено суми розміру грошового забезпечення за окремі періоди не є допустимим доказом, оскільки не є довідкою щодо позивача по справі та отримана самим позивачем, суд зазначає, що за змістом заяви позивача від 24.02.2020 чітко висловлено прохання про перерахунок його пенсії, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ, крім того до заяви долучено довідку, виданої заступником начальника ГУ НП в Полтавській області для перерахунку пенсії.
У цьому контексті суд враховує висновок Верховного Суду, що викладений у постанові від 27 листопада 2019 року у справі №748/696/17, відповідно до якого у випадку коли заява очевидно дає змогу оцінити намір заявника (пенсіонера), відмова у її розгляді по суті з огляду на невідповідність встановленій формі вважатиметься надмірним формалізмом, наслідком чого є порушення прав та інтересів позивача як пенсіонера (верстви населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій).
Крім цього, як зі змісту оскаржуваної відмови так і зі змісту відзиву на позовну заяву судом встановлено, що відповідач однозначно був обізнаний про намір позивача домогтися саме перерахунку пенсії, а не реалізувати передбачене нормами Законом України “Про звернення громадян” загальне право направляти звернення у вигляді заяви довільної форми органу державної влади.
Також суд звертає увагу, що листом від 02.03.2020 №938-975/К-03/8-1600/20 відповідачем не лише здійснено роз`яснення норм законодавства про перерахунок пенсії, а й чітко вказано на підставу відмови у перерахунку пенсії позивача, а саме те, що на даний час Урядом не приймалося інших рішень про зміну грошового забезпечення відповідних категорій, підстави для перерахунку позивачу пенсії відсутні.
Відтак, аргументи відповідача про невідповідність додаткових документів, які дають право на подальше підвищення пенсії позивача встановленому порядку та розміру, передбачених Кабінетом Міністрів України, оцінюються судом критично.
З огляду на викладене, суд зазначає, що позивач має право з 01.09.2019 на перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з урахуванням довідки №29/63зі від 03.02.2020, виданої заступником начальника ГУ НП в Полтавській області.
З урахуванням викладеного, враховуючи право позивача на перерахунок пенсії, а також надання відповідачу нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у зв`язку із зміною розміру одного з видів грошового забезпечення або введенням нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, відмова відповідача у перерахунку позивачу пенсії є протиправною.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
За наведених обставин, ураховуючи, що позивачем надано суду достатні документальні докази, якими підтверджується протиправна бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в той час, як відповідачем не доведено правомірність та обґрунтованість відмови у проведенні перерахунку такої пенсії з урахуванням довідки №29/63зі від 03.02.2020, виданої заступником начальника ГУ НП в Полтавській області, а тому, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн, що підтверджується долученою до матеріалів справи квитанцією від 23.03.2020 №ПН1024 /а.с. 7/.
З огляду на те, що судом задоволено позов в повному обсязі, у даному випадку наявні достатні та необхідні правові підстави для стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судових витрат.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, ідентифікаційний код 13967927) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо проведення перерахунку пенсії, призначеної ОСОБА_1
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.09.2019 відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей” №900-V від 23.12.2015, статті 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб” №2262-ХІІ від 09.04.1992, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, наказу Міністерства внутрішніх справ України №138 від 17.02.2017 “Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, що прирівнюються посадам поліцейських” та довідки №29/63зі від 03.02.2020, виданої заступником начальника ГУ НП в Полтавській області.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, ідентифікаційний код 13967927) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в загальному розмірі 840,80 грн (вісімсот сорок гривень вісімдесят копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Cуддя І.Г.Ясиновський