
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
21 травня 2020 р. справа № 400/1793/19 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Марича Є.В., розглянув в порядку письмового провадження заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідачів:Виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, вул. Дружби народів, 48,Южноукраїнськ,Миколаївська область,55000 Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, вул. Дружби Народів, 48,Южноукраїнськ,Миколаївська область,55000
третя особа:Южноукраїнський міський голова Пароконний Віктор Кирилович, вул. Дружби Народів, 48,Южноукраїнськ,Миколаївська область,55002
про:поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 02.08.2019 р. частково задоволено позов ОСОБА_1 до Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, Виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради Миколаївської області, за участю третьої особи - Южноукраїнського міського голови Пароконний Віктор Кирилович про визнання протиправним та скасувати рішення відповідача 1 №1530 від 21.05.2019 р., ухвалене на пленарному засіданні 46-ї сесії 7 скликання «Про звільнення керуючого справами виконавчого комітету Головченко І.В.»; поновлання на посаді керуючого справами Виконавчого комітету Южноукраїнського міської ради Миколаївської області з 22.05.2019 р.; стягнення з відповідача 2 на користь позивача середнього заробітку за час вимушеного прогулу з 22.05.2019 р. до дня постановлення рішення суду про поновлення на посаді; стягнення з відповідача 2 на користь позивача відшкодування моральної шкоди в сумі 7000 грн.
19.05.2020 р. позивач звернулась до суду із заявою про зобов`язання відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення, посилаючись на невиконання рішення суду.
Розглядаючи заяву, суд виходить з наступного:
Частиною 1 ст. 382 КАС України передбачено, що суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно ч.2 ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України, за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За приписами підпункту 1 пункту 6 статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає зміст рішення, у разі необхідності у резолютивній частині рішення також вказується про порядок і строк виконання рішення.
З огляду на вищезазначені норми, можливо зробити висновок, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд наділений правом лише під час прийняття рішення у справі.
Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов`язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання рішення суду, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Тобто, вказані процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке пов`язане з наявністю певних передумов, які можуть свідчити про ухилення відповідача від обов`язку виконати судове рішення, та може використовуватися в залежності від наявності об`єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.
Аналогічна правова позиція викладена в додатковій постанові Верховного Суду від 31 липня 2018 року у справі № 235/7638/16-а (адміністративне провадження № К/9901/43354/18).
Крім того, у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про огляд застосування адміністративними судами статті 267 КАСУ" від 13.03.2017 р. № 3 вказано, що зобов`язання суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання постанови, є правовим наслідком судового рішення і саме в його резолютивній частині повинно бути визначено обов`язок подати звіт, оскільки встановити судовий контроль за невиконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може лише під час прийняття постанови у справі.
Також, листом від 09.01.2013 р. № 28/12/13-13 Вищий адміністративний суд України роз`ясняв, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі. У разі звернення позивача із заявою про зобов`язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення після прийняття постанови у справі суд ухвалою відмовляє у задоволенні такої заяви.
Таким чином, суд дійшов висновку, що встановити судовий контроль за виконанням рішення суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд наділений правом лише під час прийняття рішення у справі.
З огляду на зазначене вище та виходячи з того, що заява про застосування заходів судового контролю була подана після завершення розгляду справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, шляхом зобов`язання подати звіт про його виконання.
Керуючись ст. 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею в порядку ст. 256 КАС України.
3. Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення в порядку, визначеному ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5 Перехідних положень КАС України.
Суддя Є. В. Марич