
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
справа№380/3240/20
21 травня 2020 року м. Львів, вул. Чоловського, буд. 2
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лунь З.І., розглянув у письмовому провадженні питання щодо виконання позивачем вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху у справі за позовом ОСОБА_1 до державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича про скасування постанов.
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) звернулася до суду з позовом до державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича (місцезнаходження: 79044, м.Львів, вул.Конотопська, 6/9, код ЄДРПОУ 35009269), в якому просить суд:
-скасувати постанову державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича від 13.04.2020 про відкриття виконавчого провадження ВП №61778768;
-скасувати постанову державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича від 13.04.2020 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження ВП №61778768;
-скасувати постанову державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича від 13.04.2020 про стягнення виконавчого збору ВП №61778768.
Ухвалою від 04.05.2020 вказану позовну заяву залишено без руху та встановлено позивачу десятиденний строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії, а саме: для нової (уточненої) позовної заяви із зазначенням:
- власної офіційної електронної адреси або адрес електронної пошти;
- адреси офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача та третьої особи;
-про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
-зміст позовних вимог і обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо відповідача, третьої особи та докази, що підтверджують вказані обставини;
-оформленням належним чином позовної заяви, із урахуванням вимог до позовної заяви, передбачених ст.160 КАС України;
-долученням завірених належним чином письмових доказів, долучених до позовної заяви;
-долученням до позовної заяви письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
-наданням доказів сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
На виконання вимог вказаної ухвали від 04.05.2020 на адресу суду від позивача надійшла нова позовна заява від 14.05.2020.
Як видно з нової позовної заяви, позивач зазначає у ній ще одного відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області. Водночас, позовні вимоги заявлено лише до державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича .
Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно до п.4 ч.5 ст.160 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З огляду на зазначене, позивач повинна виправити недолік нової позовної заяви від 14.05.2020, зазначивши у ній зміст позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Також, оскільки відповідно до ч.3 ст.287 відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець, то позивач повинна привести позовну заяву відповідно до вимог зазначеної норми.
Крім того, у новій позовній заяві від 14.05.2020 позивач зазначила, що оскільки виконання судових рішень є завершальною, невід`ємною стадією судового провадження у конкретній справі, в якій провадження за скаргою не відкривається, а за позовною заявою сплачено судовий збір, і ні розділом VII ЦПК, ні законом України «Про судовий збір» не передбачено необхідності сплачувати судовий збір за подання скарги на рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця, то вона судовий збір не сплатила.
З приводу цих аргументів позивача суд зазначає таке.
Згідно з п.1, абз.1 п.2 ч.1 ст.4 КАС України адміністративна справа - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір; публічно-правовий спір - спір, у якому: хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Частиною 2 ст.9 КАС України встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Частиною 1 ст.287 КАС України передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Таким чином, формою звернення до адміністративного суду є позовна заява; з позовною заявою до адміністративного суду може звернутися фізична чи юридична особа; справи, які розглядає адміністративний суд є за своєю суттю публічно-правовим спором, у якому, зокрема, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій.
Відтак, до адміністративного суду може звертатися фізична особа у формі позовної заяви з вимогою про оскарження рішення, дій чи бездіяльності державного виконавця, що по суті є публічно-правовим спором, який адміністративний суд розглядає в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, визначеними ст. 287 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 ст.2 цього ж Закону встановлено, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020» встановлено, що у 2020році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2020 становить 2102,00грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою сплачується 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Пунктом 3 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з абз.2 ч. 3 ст.6 Закону України № 3674-VI у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи, що у даному позові заявлено вимоги немайнового характеру і розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого на 01.01.2020, ставка судового збору за подання до суду позовної вимоги немайнового характеру становить 840,80грн.
Суд зазначає, що вимога, а саме: про скасування постанови державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича від 13.04.2020 про відкриття виконавчого провадження ВП №61778768 є немайнового характеру, і становить 840,80грн.
Суд зазначає, що вимоги, а саме: про скасування постанов державного виконавця Франківського відділу державної виконавчої служби у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Бойка Петра Петровича від 13.04.2020 про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження ВП №61778768 та про стягнення виконавчого збору ВП №61778768 є майнового характеру, оскільки оскаржувані рішення впливають на склад майна позивача. Судовий збір, за такі вимоги становлять 840,80грн.
Відтак, з позовної заяви убачається, що позивач заявляє одну вимогу немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру. Тому, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 1681,60грн.
Також, статтею 9 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Тому, позивачу необхідно надати суду належний доказ сплати (перерахування) судового збору.
Таким чином, ОСОБА_1 , як позивач повинна сплатити судовий збір, у зв`язку із зверненням до адміністративного суду з позовною заявою про оскарження рішення, дій чи бездіяльності державного виконавця.
Відповідно до ч.1ст.118 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Згідно ч.2 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
З урахуванням викладеного, суд продовжує строк позивачу для виконання ухвали про залишення позовної заяви без руху від 04.05.2020, для: 1) надання доказів сплати судового збору у відповідності до положень Закону України «Про судовий збір» або документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону; 2) зазначення у позовній заяві змісту позовних вимог до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області; 3) зазначення відповідача відповідно до вимог ч.3 ст.287 КАС України.
Керуючись ст.ст. 118, 121, 160, 161, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В :
продовжити на десять днів строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали суду від 21.05.2020, який обчислюється з дати отримання копії ухвали від 21.05.2020.
Копію ухвали невідкладно направити позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Оскарження ухвали суду окремо від рішення суду не допускається.
Заперечення на ухвалу суду включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Лунь З.І.