Постанова № 89342809, 18.05.2020, Новозаводський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
18.05.2020
Номер справи
751/1279/20
Номер документу
89342809
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 751/1279/20

Провадження №3/751/589/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 травня 2020 року місто Чернігів

Новозаводський районний суд м. Чернігова

в складі: головуючого судді Цибенко І.В.

секретаря Чвірової О.О.

з участю представника Держмитслужби - Коваленко О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Чернігові справу про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Україна, Чернівецька область, Герцаївський район, с. Хряцька, тимчасово не працює, зареєстрований та мешкає за адресою (зі слів): АДРЕСА_1 , закордонний паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий 11.12.2014 року підрозділом 7319, РНОКПП: НОМЕР_2 ,

за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 471 Митного Кодексу України,

Встановив:

07.12.2019 o11 год. 20 хв. в зону митного контролю м/п "Нові Яриловичі" Чернігівської митниці ДФС у напрямку з Р.Білорусь в Україну по смузі спрощеного митного контролю „зелений коридор" заїхав автомобіль «Мерседес Бенц», д.н.з. НОМЕР_3 , що слідував з Російської Федерації в Україну під керуванням громадянина України ОСОБА_1 .

Під час огляду вантажного автомобіля державний номерний знак НОМЕР_3 виявлено в багажному відділенні (без ознак приховування) вантаж: «Кедрове масло», яке переміщувалось в 40 картонних коробках (в кожній коробці по 10 штук, ємність однієї пляшки 0,25 літра, виробник Росія), ветеринарні припарити в асортименті, які переміщувалися в 28 картонних коробках, виробництва Росія та друкована література російського виробництва в кількості 54 примірника, яка переміщувалась в 3 картонних коробках.

В своєму поясненні громадянин ОСОБА_1 визнає факт порушення ним законодавства України та повідомляє, що на прохання знайомого він отримав зазначений вище товар у м. Санкт-Петербург з метою провезти його на митну територію України.

Даний факт, а саме переміщення в зоні спрощеного контролю «зелений коридор» 400 пляшок вантажу «Кедрове масло» (ємність однієї пляшки 0,25 літра) суперечить ч. 1 ст. 378 МК України та вказує на те, що «пропуск на митну територію -України товарів, що класифікуються в 1-24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється».

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» затверджено, що «1) громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на одну особу, в таких випадках: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою , яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу. 2) під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці».

Переміщення на митну територію України друкованої літератури в кількості 54 примірника суперечить Постанові Кабінету Міністрів України від 05.04.2017 № 262, п.1.

Переміщення ветеринарних препаратів в асортименті виробництва Російської Федерації на загальну суму 54000 грн, що згідно курсу НБУ станом на 07.12.2019 становить 2039 Євро суперечить ст. 374 Митного кодексу України.

Крім того, при огляді пасажирського відсіку автомобіля д.н.з. НОМЕР_3 встановлено факт знаходження: 40 картонних ящиків з шліфовальними кругами, загальною вагою 120 кг., 12 штук електродвигунів б/у типу 4ААМ63В2В2, загальною вагою 60 кг., 15 штук електродвигунів типу АИ90Л843, б/у, загальною вагою 180 кг. та прибору «Воздушно тепловая завеса КЄВ -ПЕ серія 200Е, в кількості 3 шт. загальною вагою 15 кг., які також належали громадянину ОСОБА_1 .

Враховуючи вищевикладене, громадянин ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зоні спрощеного контролю «зелений коридор», про що 07.12.2019 складено протокол про ПМП № 1073/10200/19 за ознаками порушення ст. 471 МК України.

У судовому засіданні представник Держмитслужби подання підтримав, пояснив, що ОСОБА_1 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зоні строщеного контролю «зелений коридор», перевозячи товари - книги в асортименті у кількості 54 шт.; кедрове масло марки «Алнат» у кількості 100 літрів (400 пляшок по 0,25 л. кожна); корма, фітокомплекси та інші ветеринарні препарати для тварин в асортименті у кількості 18 каністр (90 літрів), 488 упаковок та 105 пляшок (104,5 літрів). Усі вилучені товари є обмеженими або забороненими до ввезення на митну територію України, а тому підлягають конфіскації, згідно санкції ст. 471 МК України. Просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку. В матеріалах справи наявна заява про розгляд справи без його участі (а.с.13). За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу без його участі.

Вислухавши представника Держмитслужби, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Згідно п. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов`язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно ч. 1 ст. 374 МК України, громадяни можуть ввозити на митну територію України, без письмового декларування та сплати податків у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг.

Відповідно до ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та/або їх випуск залежно від вимог відповідного закону здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму "єдиного вікна" відповідних дозвільних документів та/або відомостей про включення (виключення) товару до (з) відповідного реєстру у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, які підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення таких товарів через митний кордон України, якщо використання таких дозвільних документів та/або відомостей для здійснення митних формальностей передбачено законами України. У випадках, передбачених цим Кодексом, для здійснення митних формальностей можуть використовуватися паперові примірники таких документів, надані декларантом або уповноваженою ним особою. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, визначає коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, на переміщення яких через митний кордон України у відповідному напрямку встановлено обмеження, та розміщує відповідну інформацію на своєму офіційному веб-сайті та на єдиному державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".

У відповідності до ч. 1 Порядку видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 р. № 262 «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України» (далі- Порядок), цей порядок визначає процедуру видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України (далі — дозвіл), крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.

Згідно ч. 2 Порядку, ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України (далі — видавнича продукція), здійснюється на дозвільній основі. Видача (відмова у видачі, анулювання) дозволу здійснюється Держкомтелерадіо.

Як вбачається з протоколу про ПМП № 1073/10200/19 та опису предметів до нього, вилучені 54 книги, виготовлені на території Російської Федерації, держави-агресора, а тому, підпадають під дію Порядку.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 378 МК України, дозволяється ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. № 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання», громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, — у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу.

На підставі вищезазначеного кедрове масло марки «Алнат» у кількості 100 літрів, що відноситься до харчових продуктів, має обмеження щодо ввезення на митну територію України.

Корма, фітокомплекси та інші ветеринарні препарати для тварин в асортименті) у кількості 18 каністр (90 літрів), 488 упаковок та 105 пляшок (104,5 літрів) є походженням з Російської Федерації, а отже заборонені до ввезення на митну територію України згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 p. N 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації», згідно з Переліком.

Таким чином, судом встановлено, що громадянин ОСОБА_1 переміщував через митний кордон України товар, що є обмеженим до переміщення через митний кордон України, чим порушив порядок проходження митного контролю по «зеленому коридору».

Викладені вище обставини встановлені при провадженні по даній справі та підтверджуються наступними доказами: протоколом по справі про порушення митних правил, описом предметів, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад правопорушення передбаченого ст. 471 МК України, а тому на нього слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції даної статті у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.

Також, відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави судовий збір.

Керуючись ст.ст. 40-1, 265, 283-285, 287, 289, 290 КУпАП, ст.ст. 471, 511, 520, 527-529 МК України, Законом України «Про судовий збір», суд ,-

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. 00 коп. в дохід держави (Отримувач: УК у м. Чернігові/м. Чернігів/21081100, Код ЄДРПОУ 38054398, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок UA498999980313020106005025002 Призначення платежу: «штраф у справі про ПМП , П.І.Б. порушника») з конфіскацією в дохід держави вилучених предметів порушення митних правил, згідно протоколу про порушення митних правил № 1073/10200/19 та опису предметів до нього на загальну вартість 294 300 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Північної митниці Держмитслужби; Код ЄДРПОУ 43332675, Банк отримувача Держказначейська служба України, м. Київ Рахунок UA 418201720313241003201162377; Призначення платежу: «витрати у справі про ПМП від « » 201 № , П ОСОБА_2 . порушника») суму витрат за зберігання товару – 2039 грн. 73 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. на користь держави ( отримувач ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова суду може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена або митним органом до Чернігівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: І.В. Цибенко