
Справа №647/997/20
Провадження № 3/647/842/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2020 року Бериславський районний суд Херсонської області в особі судді Волошина Р.Р., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , не працює, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
ВСТАНОВИВ:
22.04.2020 року о 07 год. 00 хв. на 61 км. автошляху Херсон-Генічеськ ОСОБА_1 , керуючи вантажопасажирським транспортним засобом здійснював перевезення 8 осіб без погодження маршруту руху в органах Національної поліції, чим порушив вимоги п.п.9 п. 2 постанови КМУ від 11.03.2020 року №211 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП - порушення правил щодо карантину людей, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства.
В судове засідання 19.05.2020 року ОСОБА_1 не з`явився, від захисника адвоката Крамського Д.О. надійшло клопотання про розгляд справи без їх участі. Згідно наданих заперечень, ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнає, посилається на те, що йому не було роз`яснено права, передбачені ст. 268 КУпАП, під час складання протоколу не були допитані свідки, не були залучені поняті. Також ОСОБА_1 не відноситься до автомобільних перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення, він здійснює перевезення власним автомобілем для власних потреб. Просить закрити провадження по справі в зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Стаття 44-3 КУпАП не відноситься до переліку статей, визначеного у ст.268 КУпАП, за якими при розгляді справ про адміністративні правопорушення присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою, тому справа розглянута у відсутність ОСОБА_1 та його захисника.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Так, ст. 44-3 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Відповідно до п.п. 9 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", (в редакції станом на 18.04.2020 року) забороняється з 6 квітня 2020 року регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, крім перевезення: легковими автомобілями; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами працівників підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров`я, продовольче забезпечення, урядування та надання найважливіших державних послуг, енергозабезпечення, водозабезпечення, зв`язок та комунікації, фінансові та банківські послуги, функціонування інфраструктури транспортного забезпечення, сфери оборони, правопорядку та цивільного захисту, суб`єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл, за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.
Факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №719615 від 22.04.2020 року, який складений компетентною особою, його зміст відповідає ст. 256 КУпАП;
- відеозаписом, на якому зафіксовано факт перевезення 8 осіб (9 разом з водієм) у вантажопасажирському транспортному засобі р.н. НОМЕР_2 .
Заперечення ОСОБА_1 про те, що йому не було роз`яснено права, передбачені ст. 268 КУпАП спростовуються його власним підписом, що міститься у протоколі.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функцію фото-і кінозйомки, відеозапису.. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушенн, визначених статтею 255 КУпАП.
Згідно ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Висновок суду про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, ґрунтується на належних та допустимих доказах: 1) протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 №719615 від 22.04.2020 року, 2) відеозапис. Відсутність свідків не є підставою для закриття провадження в справі, оскільки у справі наявні інші докази, що наведені вище.
Той факт, що ОСОБА_1 не відноситься до автомобільних перевізників, які здійснюють пасажирські перевезення не має значення для вирішення питання чи має він відповідальності за ст. 44-3 КУпАП, оскільки судом встановлено, що він у період дії заборони регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, здіснював таке перевезення на вантажопасажирському транспорті. П.п. 9 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 містить виключення - перелік обставин та умов, за дотримання яких дозволено перевезення пасажирів. Таких обставин та умов судом не встановлено, тому ОСОБА_1 є суб`єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
При вирішенні питання про відповідальність ОСОБА_1 згідно з вимогами ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом`якшують та обтяжують його відповідальність, і вважає, що відносно нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ст. 44-3 КУпАП.
На підставі ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави Україна необхідно стягнути судовий збір у розмірі, що визначений ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись ст.ст. 40-1, 44-3, 221, 280 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, за якою накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420 гривень 40 копійок. Судовий збір перераховувати на номер рахунку (IBAN) UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106, пункт 5.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Херсонського апеляційного суду через Бериславський районний суд Херсонської області.
Строк пред`явлення постанови до виконання – три місяці.
Постанова набрала законної сили _____ 2020 року.
Суддя Р.Р.Волошин