
Справа № 587/691/20
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 травня 2020 рокусуддя Сумського районного суду Сумської області Черних О.М., за участю секретаря судового засідання Землюк А.П., прокурора Криштоп В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми матеріали, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми Сумської області, українки, громадянина України, директора ТОВ «Лора», депутата Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області, мешканця: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до рішення Степанівської сільської ради Сумського району від 10.11.2017 року ОСОБА_1 обрано депутатом Терешківської сільської ради Сумського району.
Тобто ОСОБА_1 , як депутат Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
ОСОБА_1 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб`єкт декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та повинен подати електронну декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року.
Під час дослідження матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме подав таку декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій 02.05.2019 року, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у несвоєчасному поданні декларації не визнав та суду пояснив, що він подав декларацію вчасно, 31 березня 2019 року і немає уявлення хто подав декларацію 02 травня 2020 року, підписавши його електронним підписом.
Прокурор в судовому засіданні вважав, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Просив призначити штраф у межах санкції за дане правопорушення.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані докази, з`ясувавши думку прокурора, доходжу такого висновку.
Частиною 1 ст. 172-6 КУпАП визначена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом правопорушень є особи, які, відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», зобов`язані подавати декларацію про отримані доходи або придбання майна.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення Степанівської сільської ради Сумського району від 10.11.2017 року ОСОБА_1 обрано депутатом Терешківської сільської ради Сумського району (а.с. 24-27).
Відповідно до розпорядження селищного голови Степанівської селищної ради № 02 від 02.01.2019 року було затверджено план заходів щодо запобігання і протидії корупції в Степанівській селищній раді на 2019 рік (а.с. 21-23).
Із листа Степанівської селищної ради Сумського району від 26.03.2020 року № 461-02-32 вбачається. Що секретарем ОСОБА_2 Ю ОСОБА_3 доводилися вимоги Закону України «Про запобігання корупції» депутатам, також з останніми проводилися роз`яснювальна робота по заповненню електронних декларацій та надавалася інформація щодо отримання нових ключів чи поновленню старих через додаток «Приват 24», ГУ ДФС у Сумській області (а.с. 18).
З витягу послідовності дій користувача інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_1 за період з 01.01.2018 по 24.11.2019 вбачається, що щорічну декларацію за 2018 рік останній створив, почав заповнювати та подав 02.05.2019 (а.с. 11-12).
Таким чином, винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є доведеною.
Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони. Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, як і відсутність шкідливих наслідків не є обов`язковими підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.
При призначенні стягнення враховую характер правопорушення, особу, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не встановлено.
Обставин, що пом`якшують відповідальність не встановлено.
Врахувавши викладене, доходжу висновку про накладення стягнення на ОСОБА_1 у виді штрафу у розмірі найнижчої межі санкції за вказане правопорушення, що відповідає тяжкості та наслідкам скоєного правопорушення.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, що притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд –
УХВАЛИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 штраф у розмірі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору в дохід держави (Отримувач платежу: ГУК у м. Києві, код отримувача: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код бюджетної класифікації: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір за рішенням суду по справі»).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду через Сумський районний суд Сумської області.
Суддя О.М.Черних