
Справа № 712/3781/20
Провадження № 3/712/1588/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2020 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , непрацюючого, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КпАП України
ВСТАНОВИВ:
23.04.2020 до Соснівського районного суду м. Черкаси надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного.
Згідно з ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено в ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Як вбачається з матеріалів адміністративної справи матеріали про адміністративне правопорушення складено з порушенням вищевказаних вимог, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення відсутня повна адреса ОСОБА_1 , а саме:не зазначено номер будинку та квартири по АДРЕСА_1 , враховуючи те, що на вказаній вулиці знаходяться багатоповерхові будинки. Крім того в матеріалах справи відсутні засоби зв`язку правопорушника, що позбавляє можливості суд належним чином повідомити правопорушника та забезпечити його право на захист та об`єктивно, всебічно з`ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.
На підставі вищевикладеного, суддя вважає, що з метою недопущення порушення прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності та дотримання вимог чинного законодавства України, матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 слід повернути до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Черкаській області для належного оформлення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283-285 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 направити для дооформлення до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Черкаській області для виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І.Кончина