
311/1246/20
20.05.2020
Провадження № 3/311/527/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 травня 2020 року м. Василівка
Суддя Василівського районного суду Запорізької області Задорожко Д.А., розглянувши адміністративний матеріал (протокол серія ОБ №063695 та протокол серія ОБ №064206), який надійшов з Василівського ВП ГУНП в Запорізької області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, не одруженого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130, ч.4 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
19 квітня 2020 року о 14-40 години по вулиці Семеренка в селі Кам`янське Василівського району Запорізької області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом Хонда, з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння очей, тремтіння рук). Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху України.
Крім того, 19 квітня 2020 року о 16-00 години по вулиці Семеренка в селі Кам`янське Василівського району Запорізької області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом Хонда, без посвідчення водія. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1а Правил дорожнього руху України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнав в повному обсязі, просив суворо не карати, з протоколом згоден.
Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративних правопорушень, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачено настання адміністративної відповідальності за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі – стан сп`яніння), та оформлення результатів такого огляду визначає Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09.11.2015 № 1452/735 (далі за текстом - Інструкція).
Відповідно до п.2,3 розділу І Інструкції, огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.
Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного,наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17 грудня 2008 року N 1103, огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС (пункт 2); у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (пункт 8).
Дослідивши матеріали справи - протоколи про адміністративні правопорушення (протокол серія ОБ №063695 та протокол серія ОБ №064206), пояснення ОСОБА_1 та інші матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП доведена у повному обсязі.
Одночасно, суд вважає необхідним перекваліфікувати дії ОСОБА_1 з ч.4 ст. 126 КУпАП на ч.1 ст. 126 КУпАП, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч.4 ст. 126 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Згідно положень ч.1 ст. 126 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред`явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка").
З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 інкримінувалося керування транспортним засобом без посвідчення водія, тобто, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 126 КУпАП, а не ч.4 ст. 126 КУпАП.
Крім того, суд зазначає, що згідно довідки, яка міститься в матеріалах справи, ОСОБА_1 посвідчення водія взагалі не отримував, доказів позбавлення його права керування транспортним засобом, особою, якою складено відповідний протокол, суду не надано.
При визначенні розміру стягнення, суд враховує характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу ОСОБА_1 , його вік, ставлення до скоєного та вважає необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу. Одночасно, враховуючи, що за ОСОБА_1 посвідчення водія не зареєстровано, підстав для позбавленням його права керування транспортними засобами суд не вбачає.
Керуючись ст.ст. 36, ч.1 ст.126, ч.1 ст.130, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.126, ч.1 ст.130 КУпАП та піддати його адміністративному стягненню за:
- ч.1 ст.126 КУпАП - у виді штрафу в сумі 425,00 (чотириста двадцять п`ять) гривень;
- ч.1 ст.130 КУпАП - у виді штрафу у розмірі 10 200,00 (десять тисяч двісті) гривень без позбавлення його права керування транспортними засобами.
На підставі ч.1 ст.36 КУпАП, остаточно призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 10 200,00 (десять тисяч двісті) гривень без позбавлення його права керування транспортними засобами..
Одержувач: УК у Василівському районі Запорізької області код платежу Р/Р UA708999980313000149000008001, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ: 38025519, банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998).
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Стягнути з ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору в дохід держави в сумі – 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (судовий збір сплачувати на користь держави, розрахунковий рахунок № UА908999980313111256000026001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783 (п.5), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Василівський районний суд.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Василівського районного суду
Запорізької області Д.А. Задорожко