
Унікальний номер справи 333/2028/20
Номер провадження 3/333/884/20
П О С Т А Н О В А
м. Запоріжжя 19 травня 2020 р.
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Фунжий О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, -
В с т а н о в и в:
24 квітня 2020 р. до суду надійшли справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 Постановою судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 27 квітня 2020 р. вказані справи об`єднані в одне провадження.
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення:
«5 квітня 2020 р. о 00 год. 30 хв. у м. Запоріжжі, вул. Автозаводська, 22, водій ОСОБА_1 керував автомобілем Mazda 6, д/з НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння проводився в КНП МЛЕ та ШМД ЗМР згідно довідки, чим порушив вимоги п. 2.9 (а) Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.»
«5 квітня 2020 р. о 00 год. 30 хв. у м. Запоріжжі, вул. Автозаводська, 22, водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем Mazda 6, д/з НОМЕР_1 , нен витримав безпечної дистанції, внаслідок чого допустив зіткнення з т/з DAEWOO Lanos, д/з НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , який після удару продовжував неконтрольований рух та здійснив наїзд на електроопору. Внаслідок ДТП авто отримали механічні пошкодження, завдано матеріальних збитків, ОСОБА_1 отримав легкі тілесні ушкодження, чим порушив вимоги п. 13.1. 2.3.б Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ст. 124 КУпАП.»
Справа не може бути розглянута судом з наступних підстав.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До протоколів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 додано копії документів, виділених з кримінального провадження, однак вони належним чином не засвідчені.
Порядок засвідчення копій документів визначений п. 5.27 Національного стандарту України, затвердженого Державним комітетом з питань технічного регулювання та споживчої політики №55 від 07.04.2003 "ДСТУ 4163-2003", відповідно до якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Долучені до протоколів про адміністративні правопорушення копії документів вказаним вимогам не відповідають, належним чином не засвідчені.
До протоколів про адміністративні правопорушення додано копію довідки медичного закладу стосовного ОСОБА_1 в якій вказано «Етанол крові при госпіталізації – виявлений».
За змістом ч.4 ст. 266 КУпАП огляд осіб на стан алкогольного сп`яніння здійснюється в закладах охорони здоров`я, складення висновку за результатами огляду покладено на ці заклади.
В порушення зазначених вимог законодавства до справи відносно ОСОБА_1 висновок медичного закладу не додано, долучена довідка не може замінити вказаний висновок.
Згідно зі ст. 278 ч.1 п.2 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Оскільки відповідно до вимог ст. 251 ч.2 КУпАП обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, а до протоколу відносно ОСОБА_1 не додано документи, без яких суд позбавлений можливості прийняти законне і справедливе рішення, а також допущені інші, зазначені в постанові недоліки, справа підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП,
П о с т а н о в и в :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП, повернути начальнику Управління патрульної поліції в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя О.А.Фунжий