
Справа № 541/844/20
Номер провадження3/541/322/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 травня 2020 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В.М., розглянувши з участю секретаря Євдокимової Н.Ю., прокурора Скворцова А.В. особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 матеріали, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Гаркушинці Миргородського району, Полтавської області, громадянина України, завідувача навчально консультативного пункту у м. Миргороді Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Полтавської області ДСНС України, жителя АДРЕСА_1 , рнокпп не встановлений
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 , будучи звільненим 05червня 2018 з посади фахівця відділення персоналу 1 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, безвідповідально поставився до виконання своїх обов`язків як суб`єкт декларування та з часом, усвідомивши протиправність своєї бездіяльності, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування не пізніше дня припинення трудової діяльності ,а саме 29.04.2020 року, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію перед звільненням.
Крім того ОСОБА_1 , будучи звільненим 05 червня 2018 з посади фахівця відділення персоналу 1 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.2 ст. 45 вказаного Закону, безвідповідально поставився до виконання своїх обов`язків як суб`єкт декларування та з часом, усвідомивши протиправність своєї бездіяльності, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування (до 01.04.2019), а саме 19.06.2019 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію після звільнення за 2018 рік чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Вказані правопорушення було виявлено 06 травня 2020 року.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєнні правопорушення визнав. Суду пояснив, що звільнення з посади 05.06.2018 року завчасно не планувалося, тому в день звільнення він не зміг подати декларацію перед звільнення та забув подати декларацію за 2018 рік, хоча про необхідність подання декларації його було повідомлено. Просив взяти до уваги, що раніше він до адміністративної відповідальності не притягався, має значний час служби в органах ДСНС України.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, позицію прокурора, який вважав доведеною вину ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення,суд встановив.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 1 Закону України Про запобігання корупції встановлено, що суб`єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до статті 1 Закону, суб`єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, а саме посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої статті 3.
Відповідно до статті 81 Цивільного кодексу України, юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Згідно з статями 167 та 169 цього кодексу, держава та територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (державні підприємства, комунальні підприємства тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Таким чином, державні та комунальні підприємства та інші юридичні особи, які створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади або органу місцевого самоврядування, є юридичними особами публічного права. Посадові особи таких підприємств (інших юридичних осіб) є субєктами декларування, на яких поширюються дія розділу V («Фінансовий контроль») Закону з урахуванням особливостей, визначених частиною 5 статті 45 Закону. Закон України «Про запобігання корупції» не визначає поняття «посадових осіб». Згідно із пунктом 3 «Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», у цілях визначення суб`єктів, на яких поширюється дія Закону, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов`язків) відповідного працівника. Так, адміністративно-господарські функції (обов`язки) - це обов`язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо).
Організаційно-розпорядчі функції (обов`язки) - це обов`язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності.
Відповідно до інформації з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України за посиланням https://usr.miniust.gov.ua, 02.07.2012 року Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) засновано 1 Державний пожежно-рятувальний загін Головного управління ДСНС України у Полтавській області (код за ЄДРПОУ 38276829), з адресою місцезнаходження юридичної особи: 36034, Полтавська обл., м. Полтава, вул. Половка, буд. 103.
На підставі наказу 1 Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області від 03.02.2014 року № 6 ОСОБА_1 призначено на посаду фахівця відділення персоналу 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області.
Згідно розділу II посадових інструкцій, затверджених наказом 1 ДПРЗ ГУ ДСНС у Полтавській області № 36 від 13.07.2017 року, фахівець відділення персоналу 1 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Полтавській області:
відповідає за роботу щодо кадрового забезпечення в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
організовує роботу по відбору, розстановці і навчанню кадрів, створенню дійового резерву кадрів на висунення;
відповідає за якісне оформлення документів на подання, присвоєння спеціальних звань та списків осіб, у яких закінчився строк вислуги у спеціальному званні в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
відповідає за якісне оформлення документів щодо прийняття на службу ДСНС України в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
відповідає за якісне оформлення документів щодо призначення на посади та звільнення зі служби ДСНС України в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
відповідає за якісне оформлення документів щодо укладання контрактів особами рядового і начальницького складу в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
відповідає за якісне оформлення документів чергового атестування осіб рядового і начальницького складу в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
відповідає за якісне оформлення матеріалів щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб рядового і начальницького складу в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
веде журнал обліку дисциплінарних стягнень осіб рядового і начальницьког7о складу 1ДПРЗ
веде журнал обліку заохочень осіб рядового і начальницького складу 1ДПРЗ
веде журнал обліку злочинів скоєних особами рядового і начальницького складу 1 ДПРЗ;
веде журнал обліку грубих дисциплінарних проступків скоєних особами рядового і начальницького складу 1 ДПРЗ;
здійснює підготовку квартальних аналізів стану роботи із зміцнення дисципліни в підрозділах 1 ДПРЗ;
здійснює підготовку наказів з особового складу (термін зберігання яких становить 75 років) та відповідає за правильність їх підготовки, здійснює підготовку витягів з цих наказів для надання їх до структурних підрозділів 1 ДПРЗ;
веде журнал реєстрації наказів 1 ДПРЗ з особового складу (термін зберігання яких становить 75 років);
організовує та контролює роботу з співробітниками, які досігли граничного віку перебування на службі в підрозділах загону, закріплених за фахівцем;
відповідає за роботу щодо зняття (постановки) з військового обліку співробітників в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу;
здійснює контроль за організацією професійної підготовки в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу, правильність планування та визначення потреби для проходження первинної підготовки, підвищення кваліфікації, спеціалізації, перепідготовки співробітників;
контролює роботу з організації наставництва в підрозділах загону закріплених за фахівцем відділення персоналу.
Таким чином ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до наказу 1 Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Полтавській області від 04.06.2018 року № 84 ОСОБА_1 , фахівця відділення персоналу 1 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області, звільнено з роботи 05 червня 2018 року за угодою сторін.
05.06.2018 року, при звільненні ОСОБА_1 під особистий підпис вручено лист-попередження, попередження та пам`ятку при звільненні із служби цивільного захисту (роботи) в ДСНС України, в яких роз`яснено, у т.ч., вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
Відповідно до частини 5 статті 12 Закону нормативно- правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства ,які пройшли державну реєстрацію ,набирають чинності з дня офіційного опублікування якщо інакше не прередбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно пп. 2, ч. 5, розділу 2 Рішення Національного агентства з запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстровано в Міністерстві в України 15.07.2016 за № 959/29089 (декларація суб`єкта декларування визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або міс самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення, якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Відповідно до пп. 2 п.5 Р.ІІ Порядку формування, ведення оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декл осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місі самоврядування, затвердженого наказом НАЗК № 168/19 від 12.12.2019 «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з і запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3», який вступив у дію 01.01.2020, декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місі самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах "а", "в" пункту 2 частини першої статті 3 Закону.
Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агеї з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search\ ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацію яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням) за період з 01.01.2018 - 05.06.2018 рік 29.04.2020, тобто після встановленого Законом строку - не пізніше припинення трудової діяльності, а саме 05.06.2018.
Відповідно пункту 3, частини 5, розділу 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089 декларація після звільнення подається відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" пункт частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Інформація про місце роботи (проходження служби) та займану посаду суб`єкта декларування у такій декларації зазначається відповідно до місця роботи (проходження служби) займаної посади, перебування (проходження) на яких зумовили обов`язок подання такої декларації.
Відповідно до інформації з офіційного веб-сайту Національного агентст; з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/search). ОСОБА_1 подав до Єдиного державного реєстру декларацію особі яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення) за 2018 рік лише 19.06.2019, тобто після встановленого Законом строку, а саме до 01.04.2019.
Згідно інформації КНП «Миргородська ЦРЛ» Миргородської районної ради за вих. № 01-13/1295 від 30.04.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2019року по 01.04.2019 року не перебував на стаціонарному та амбулаторному лікуванні в КНП «Миргородська ЦРЛ».
Відповідно повідомлення КНП «Миргородський ЦПМСД» Миргородської районної ради за вих. № 300 від 24.04.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2019року по 01.04.2019 року за медичною допомогою не звертався.
Згідно інформації КНП «Миргородський міський ЦПМСД» Миргородської міської ради за вих. № 115 від 29.04.2020 року ОСОБА_1 в період з 01.01.2019року по 01.04.2019 року за медичною допомогою не звертався.
Відповідно до листа- попередження від 05.06.2018 року, попередження та пам`ятки при звільнені із служби в ДСНС Шабатько А.М ОСОБА_2 під підпис було ознайомлено щодо необхідності подання декларації відповідно до положень ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупцїі" та про відповідальність передбачену законом за її неподання.
Згідно повідомлення ДСР України 03.04.2020 року повідомлено УСР в Полтавській області ДСР Національної поліції України про можливе допущення порушень ОСОБА_1 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції».
Таким чином ОСОБА_1 , будучи звільненим 05 червня 2018 з посади фахівця відділення персоналу 1 державного пожежно- рятувального загону Головного управління ДСНС України у Полтавській області, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», не своєчасно без поважних причин подавши до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування, не пізніше дня припинення трудової діяльності 05.06.2018 року та після 01.04.2019 року щорічну декларацію за 2018 рік, тобто вчинив два правопорушення передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, тому повинен нести відповідальність передбачену законом.
Відповідно до положень ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більших адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом(посадовою особою),стягнення накладається в межах санкції встановленої для більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне із додаткових стягнень передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні стягнення суд враховує що ОСОБА_1 вчинив правопорушення вперше, наміру на ухилення від декларування не мав, раніше до адміністративної відповідальності не притягався є пенсіонером.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 420 гривні 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 172-6,245,247,283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати виним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ( за двома епізодами ) з застосуванням ст. 36 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень (вісімсот п`ятдесят) гривень, р/р для сплати штрафу н/р (IBAN) UA108999980313040106000016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривень 40 копійок (призначення платежу Судовий збір; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, н/р (IBAN) UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 26436309) на користь держави.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду а шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду В. М. Куцин