Рішення № 89323862, 13.05.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
13.05.2020
Номер справи
640/1756/20
Номер документу
89323862
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2020 року м. Київ № 640/1756/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Смолія І.В., розглянувши у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом Громадської організації "Народ проти корупції" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи: Приватне підприємство "Будінвестмонтаж", Товариство з обмеженою відповідальністю "Градобуд 1", Житло-будівельний кооператив "Своє житло" про визнання протиправним та скасування дозволу,

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація «Народ проти корупції» (надалі по тексту - позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Державної архітектурно-будівельної інспекції України (надалі по тексту - відповідач), треті особи Приватне підприємство «Будінвестмонтаж» (надалі також - третя особа-1), Товариство з обмеженою відповідальністю «Градобуд 1» (надал ітакож - третя особа-2), Житло-будівельний кооператив «Своє житло» (надалі також - третя особа-3) про визнання протиправним та скасування Дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ113193182665 від 14.11.2019 року, виданого ДАБІ України ПП «Будінвестмонтаж» та ТОВ «ГРАДОБУД 1» на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва».

Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що оскаржуваний дозвіл на виконання будівельних робіт на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» міг бути виданий або Приватному підприємству «Будінвестмонтаж» або Житло-будівельному кооперативу «Своє житло», а не Товариству з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1», оскільки, відсутня інформація щодо наявності у цього товариства будь-яких прав на цю земельну ділянку та його відношення до цього будівництва на яке було надано оскаржуваний дозвіл.

Крім того, за даними Містобудівного кадастру Києва частина земельної ділянки 8000000000:78:053:0029 знаходиться у санітарно-захисній зоні, що унеможливлює здійснення житлової забудови на ній.

На адресу суду третьої особою - ПП «Будінвестмонтаж» подано пояснення, в яких воно просить відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог з огляду на відповідність вимогам чинного законодавства оскаржуваного дозволу.

Інші учасники процесу своїм правом на надання пояснень на адміністративний позов не скористались.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, ПП «Будінвестмонтаж» отримано Містобудівні умови та обмеження для проектування об`єкта будівництва «Завершення будівництва житлових будинків» по АДРЕСА_2 , затверджені Наказом Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21.01.2019 року №64.

31.07.2019 року між Приватним підприємством «Будінвестмонтаж» («Землекористувач») та Товариством з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1» («Забудовник») укладено Договір про організацію будівництва згідно якого, предметом Договору є зобов`язання та права сторін по Будівництву Об`єкта на земельній ділянці, що знаходиться за адресою: Оболонський район міста Києва , АДРЕСА_2 (колишня АДРЕСА_2 ) кадастровий номер: 8000000000:78:053:0029 право користування якою належить Землекористувачу на підставі Рішення Київської міської ради від 23.05.2018 року №839/4903 та Договору оренди від 25.07.2018 року зареєстрованому за реєстровим №27196646, укладеному з метою отримання Сторонами після завершення будівництва і введення в експлуатацію Об`єкта (його Черг або Пускових комплексів) у власність, закріплених за кожною із Сторін відповідно до умов Договору Відчужуваних приміщень в Об`єкті.

В подальшому, ПП «Будінвестмонтаж» та ТОВ «ГРАДОБУД 1» звернулись до ДАБІ України з спільною заявою для отримання дозволу на виконання будівельних робіт із наданням усіх необхідних документів.

За наслідком розгляду поданої заяви та доданих до неї документів відповідачем було прийнято рішення про видачу Дозволу на виконання будівельних робіт №ІУ113193182665 від 14.11.2019 року «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» Приватному підприємству «Будінвестмонтаж» та Товариству з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1».

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд прийшов до висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Пунктом 4 ст. 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначено, що замовник - фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву.

Стаття 26 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює, що забудова територій здійснюється шляхом розміщення об`єктів будівництва (ч.1).

Суб`єкти містобудування зобов`язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об`єктів (ч.2).

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону (ч.3).

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації (ч.4).

Проектування та будівництво об`єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку:

1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних;

2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи;

3) затвердження проектної документації;

4) виконання підготовчих та будівельних робіт;

5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів;

6) реєстрація права власності на об`єкт містобудування (ч.4).

Згідно ст.29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.

Відповідно до ст.34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» замовник має право виконувати будівельні роботи після:

1) подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт відповідному органу державного архітектурно-будівельного контролю - щодо об`єктів будівництва, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1), та щодо об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта та які не потребують отримання дозволу на виконання будівельних робіт згідно з переліком об`єктів будівництва, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Форма повідомлення про початок виконання будівельних робіт та порядок його подання визначаються Кабінетом Міністрів України;

3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля" (ч.1).

Зазначені у частині першій цієї статті документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва (ч.2).

Статтею 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» встановлює, що право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об`єктах будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками або підлягають оцінці впливу на довкілля згідно із Законом України "Про оцінку впливу на довкілля", підключення об`єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після отримання дозволу на виконання будівельних робіт (ч.1).

Дозвіл на виконання будівельних робіт видається органами державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

За наявності дозволу на виконання будівельних робіт отримання замовником та генеральним підрядником чи підрядником (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) інших документів дозвільного характеру для виконання будівельних робіт та видалення зелених насаджень у межах будівельного майданчика не вимагається (ч.2).

Форма дозволу на виконання будівельних робіт, форма заяви, що подається для його отримання, форма відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт, порядок видачі та анулювання дозволу на виконання будівельних робіт визначаються Кабінетом Міністрів України (ч.3).

Пункт 5 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» (порядок) встановлює, що будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів з незначними наслідками (СС1) та об`єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта;

видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об`єктів, які за класом наслідків (відповідальності) належать до об`єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.

Пункт 27 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт зазначає, що дозвіл видається на безоплатній основі відповідним органом державного архітектурно-будівельного контролю за формою, наведеною у додатку 9 до цього Порядку.

Згідно п.28 Порядку Замовник (його уповноважена особа) подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення чи через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві до відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю заяву про отримання дозволу за формою, наведеною у додатку 10 до цього Порядку.

До заяви додаються:

копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку);

копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду на замовлення органів державної влади чи органів місцевого самоврядування на відповідних землях державної чи комунальної власності (замість копії документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою);

проектна документація на будівництво, розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку;

копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законодавством порядку, на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту;

копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд;

інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати.

Судом встановлено, що ПП «Будінвестмонтаж» та ТОВ «ГРАДОБУД 1» звернулись до ДАБІ України з спільною заявою для отримання дозволу на виконання будівельних робіт із наданням усіх необхідних документів.

Так, до заяви додано документи, що посвідчують право Замовника на користування земельною ділянкою: Рішення Київської міської ради від 23.05.2018 року №839/4903 року; Договір оренди, укладений з Київською міською радою 25.07.2018 року, зареєстрований приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Литвин А.С. за реєстровим №2972, право оренди зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, номер запису 27196646 від 25.07.2018 року; Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права від 25.07.2018 року індексний номер 132095355; Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-8000793672018 від 31.07.2018 року.

Проектна документація на будівництво об`єкту «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» розроблена та затверджена в установленому законодавством порядку: Стадія «П» Том 1.1 Альбом 1 «Загальні положення. Архітектурні рішення. Пояснювальна записка. Житлові будинки №1, 2, 3, 4», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 2 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №1 Секція 1. Секція 2», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 3 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №2 Секція 1», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 4 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №2 Секція 2», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 5 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №3 Секція 1», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 6 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №3 Секція 2», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 7 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №3 Секція 3», Том 1.1 Додаток 2 Альбом 8 «Архітектурні рішення. Креслення комплекту АР. Житловий будинок №4 Секція 1», Том 1.2 «Архітектурні рішення. Підземний дворівневий паркінг», Том 1.3 «Дитячий заклад. Архітектурні рішення», Том 1.4 «Генеральний план», Том 2 «Конструктивні рішення», Том 3 «Внутрішні мережі водопровід та каналізація», Том 4 «Опалення та вентиляція», Том 5 «Внутрішні мережі електротехнічні рішення», Том 6 «Проект організації будівництва», Том 7 «Оцінка впливу на навколишнє середовище.», Том 8 «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони)», Том 9 «Енергоефективність», Том 10 «Системи зв`язку», Том 11 «Система оповіщення про пожежу. Диспетчеризація та автоматизація систем протипожежного захисту. Пожежна сигналізація. Система протидимного захисту. Блискавкозахист.», Том 12 «Розрахунок часу евакуації людей (у разі пожежи)», Том 13 «Захист від шуму», Том 14 «Тепломеханічна частина».

На зазначену проектну документацію отримано експертний звіт щодо розгляду проектної документації «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» №20/19 від 09.09.2019 року ТОВ «УКРЕКСПЕРТБУДПРОЕКТ».

Спільним Наказом ПП «Будінвестмонтаж» та ТОВ «ГРАДОБУД 1» №1.09 від 12.09.2019 року затверджено проектну документацію за зазначеним проектом.

Призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, та осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд підтверджується відповідними наказами, кваліфікаційними сертифікатами Наказ №18-од від 09.09.2019 року «Про здійснення авторського нагляду під час будівництва», Наказ №17-од від 29.08.2019 року «Про призначення головного архітектора проекту - головного виконавця по об`єкту», Наказ №15/19 від 12.09.2019 року «Про призначення посадової особи, яка відповідає за виконання технічного нагляду», Наказ №1.09 від 12.09.2019 року «Про призначення відповідальної особи за виконання будівельних робіт»

Інформація про ліцензію, що дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати підтверджується: Ліцензією №22-Л від 18.04.2018 року ТОВ «Будпідряд», Кваліфікаційним сертифікатом Серія АТ №005157, Кваліфікаційним сертифікатом Серія АА №003925.

14.11.2019 року відповідачем видано Дозвіл на виконання будівельних робіт №ІУ113193182665 на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва».

Частина 4 ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» відзначає, що відмова у видачі дозволу на виконання будівельних робіт видається заявнику в письмовому вигляді з відповідним обґрунтуванням у строк, передбачений для видачі дозволу.

Підставою для відмови у видачі дозволу на виконання будівельних робіт є:

1) неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу;

2) невідповідність поданих документів вимогам законодавства;

3) виявлення недостовірних відомостей у поданих документах;

4) результати оцінки впливу на довкілля у випадках, визначених Законом України «Про оцінку впливу на довкілля».

П.29 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт встановлено, що орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви приймає рішення про надання дозволу або відмову у його видачі.

За правилами п.30 Порядку підставою для відмови у видачі дозволу є: неподання документів, необхідних для прийняття рішення про видачу такого дозволу; невідповідність поданих документів вимогам законодавства; виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.

Наведені підстави для відмови у видачі дозволу є вичерпними.

14.11.2019 року відповідачем видано Дозвіл на виконання будівельних робіт №ІУ113193182665 «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» Приватному підприємству «Будінвестмонтаж» та Товариству з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1» з огляду на відсутність підстав для відмови у видачі такого дозволу.

ТОВ «ГРАДОБУД 1» отримано Контрольну картку № 19050136-Об на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення в зв`язку з встановленням тимчасової огорожі на період виконання робіт по завершенню будівництва житлових будинків за адресою: АДРЕСА_2 строком з 16.12.2019 року по 16.12.2022 року.

Щодо твердження позовної заяви, що оскаржуваний дозвіл на виконання будівельних робіт на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» міг бути виданий тільки Приватному підприємству «Будінвестмонтаж», а не Товариству з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1», оскільки відсутня інформація щодо наявності у цього товариства будь-яких прав на цю земельну ділянку та його відношення до цього будівництва на яке було надано оскаржуваний дозвіл, суд відзначає наступне.

31.07.2019 року між ПП «Будінвестмонтаж» («Землекористувач») та ТОВ «ГРАДОБУД 1» («Забудовник») укладено Договір про організацію будівництва згідно якого, предметом Договору є зобов`язання та права сторін по Будівництву Об`єкта на земельній ділянці, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , АДРЕСА_2 (колишня АДРЕСА_2 ) кадастровий номер: 8000000000:78:053:0029 право користування якою належить Землекористувачу на підставі Рішення Київської міської ради від 23.05.2018 року №839/4903 та Договору оренди від 25.07.2018 року, зареєстрованому за реєстровим №27196646.

З матеріалів справи вбачається, що Договором про організацію будівництва від 31.07.2019 року встановлено значення термінів які використовуються, зокрема:

«Земельна ділянка» - частина земельної поверхні загальною площею 2,9021 га, кадастровий номер 8000000000:78:053:0029, що розташована за адресою: м. Київ, Оболонський район, АДРЕСА_2. Право користування земельною ділянкою належить Землекористувачу на підставі Рішення Київської міської ради від 23.05.2018 року №839/4903, договору оренди, укладеному між Київською міською радою та Землекористувачем, зареєстрованому 25.07.2018 року у за реєстровим номером № 27196646. Реєстраційний номер нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 903097080000, номер запису про право власності 15296942.

«Цільове призначення Земельної ділянки» - для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку (землі житлової та громадської забудови, код КВЦПЗ 02.03, справа Д-5304, заява ДЦ №64083-002709249-031-03 від 01.03.2018 року).

«Об`єкт незавершеного будівництва» - розташоване на земельної ділянці незавершене будівництво - будинок №3, секції - 03/с-1 та 03/с-2, право власності на яке зареєстроване за Приватним підприємством «БУДІНВЕСТМОНТАЖ» (код ЄДРПОУ:32309476, місцезнаходження: м. Київ, вул. Лаврська, буд. 8, офіс 3) в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 07.02.2018 року (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 717398280000).

Відповідно до п.1.2. Договору про організацію будівництва від 31.07.2019 року, Землекористувач делегує Забудовнику зазначену в п. 2.3 Договору частину функцій замовника Будівництва.

Згідно з п. 2.3 Договору про організацію будівництва від 31.07.2019р., цим Договором Землекористувач делегує Забудовнику частину функцій замовника Будівництва Об`єкту, які належать Землекористувачу, а саме Забудовник у встановленому Законодавством порядку від власного імені та за власний рахунок виконує відповідні функції замовника Будівництва Об`єкта.

Пунктом 2.2 Договору про організацію будівництва від 31.07.2019 року встановлено, що Землекористувач зазначається разом зі Забудовником в якості забудовника (замовника будівництва) в дозвільній, проектній та іншій документації з будівництва та введення в експлуатацію Об`єкта Забудовник зазначається в якості співзамовника.

Згідно з пунктом 2.5.1 Договору про організацію будівництва від 31.07.2019 року встановлено, що при виконанні передбачених п. 2.3. договору функцій Замовника, Забудовник повинен оформлювати Проектну документацію, Дозвільну документацію та іншу документацію із зазначенням разом обох Сторін як замовника (Землекористувач) та співзамовника (Забудовник) будівництва.

Відповідно до п. 2.6 Договору про організацію будівництва від 31.07.2019р., на визначених договором умовах, Землекористувач підписуючи цей Договір делегує Забудовнику виключне право на виконання вказаної у п.2.3 договору частини функцій замовника будівництва Об`єкту, які згідно Законодавства належать Землекористувачу, а Забудовник в період дії Договору зобов`язана утриматися від передачі цих функцій замовника будівництва Об`єкта та Земельної ділянки і прав на неї іншим особам, крім випадків прямо передбачених цим Договором. Уся дозвільна та інша необхідна для Будівництва Об`єкта та його введення в експлуатацію документація оформлюється із зазначенням Сторін як замовника (Землекористувач) та відповідно співзамовника (Забудовник) будівництва.

Таким чином, замовниками будівництва є Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1» та Приватне підприємство «Будінвестмонтаж».

З аналізу матеріалів справи, суд приходить до висновку, що за умовами Договору про організацію будівництва від 31.07.2019р.:

ПП «Будінвестмонтаж» є замовником та власником наступних об`єктів будівництва:

- житловий будинок №1 секція АДРЕСА_6 ) загальною площею 8.663,64 кв.м, І черга будівництва, пусковий комплекс 1;

- житловий будинок АДРЕСА_7 секція 03/с-2) загальною площею 8.284,38 кв.м, І черга будівництва, пусковий комплекс 1.

В свою чергу, ТОВ «ГРАДОБУД 1» є замовником та власником наступних об`єктів будівництва:

- трансформаторна підстанція загальною площею 147,00 кв.м., І черга будівництва, пусковий комплекс 1;

- житловий будинок № 2 секція № 1 загальною площею 19.131,38 кв.м, І черга будівництва, пусковий комплекс 2;

- підземний дворівневий паркінг загальною площею 12.342,59 кв.м, І черга будівництва, пусковий комплекс 3;

- дитячий заклад загальною площею 2.413,10 кв.м, І черга будівництва, пусковий комплекс 4;

- житловий будинок №4 загальною площею 19.131,38 кв.м секція №1, ІІ черга будівництва, пусковий комплекс 1;

- житловий будинок № 3 секція № 3 загальною площею 19.008,47 кв.м., ІІ черга будівництва, пусковий комплекс 2;

- житловий будинок №3 секція № 2 загальною площею 20.118,43 кв.м. ІІ черга будівництва, пусковий комплекс 3;

- житловий будинок №3 секція № 1 загальною площею 19.008,47 кв.м., ІІ черга будівництва, пусковий комплекс 4;

- житловий будинок №2 секція № 2 загальною площею 19.131,38 кв.м, ІІ черга будівництва, пусковий комплекс 5;

- підземний паркінг дворівневий паркінг загальною площею 11.070,18 кв.м, ІІ черга будівництва, пусковий комплекс 6.

Таким чином, з аналізу матеріалів справи та норм права, суд приходить до висновку, що оскаржуваний дозвіл на виконання будівельних робіт на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» був законно та обґрунтовано виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України Приватному підприємству «Будінвестмонтаж» та Товариству з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1», оскільки Приватне підприємство «Будінвестмонтаж» та Товариство з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1» є замовниками «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва».

Щодо твердження позовної заяви, що за даними Містобудівного кадастру Києва, частина земельної ділянки 8000000000:78:053:0029 знаходиться у санітарно-захисній зоні, що унеможливлює здійснення житлової забудови на ній, суд відзначає наступне.

Відповідно до вимоги додатку №4 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України №173 від 19.06.1966р. санітарно захисна зона від підприємств по виробництву штучного каміння та бетонних виробів складає 100м, отже проектом не передбачено будівництво нових будівель у межах санітарно-захисної зони.

Таким чином, суд приходить до висновку, що проектом враховані всі умови використання земельної ділянки, в тому числі санітарно-екологічні.

Щодо твердження позовної заяви, що оскаржуваний дозвіл на виконання будівельних робіт на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» міг би бути виданий Житлово-будівельному кооперативу «Своє житло», а не Приватному підприємству «Будінвестмонтаж» та Товариству з обмеженою відповідальністю «ГРАДОБУД 1», суд зазначає наступне.

Судом було встановлено, що 31.12.2003 року укладений договір №1 між Кредитною спілкою «Кредитна спілка військовослужбовців України» та Акціонерним товариством закритого типу «ДВК», предметом якого є будівництво житлового Об`єкту (об`єктом відповідно до умов договору є житловий комплекс з вбудовано-прибудованими приміщеннями соціально-побутового, торгівельного та адміністративного призначення та з інженерними мережами який буде розташовано на розі АДРЕСА_2 в Оболонському районі м. Києва).

15.01.2009 року між Акціонерним товариством закритого типу «ДВК» (надалі-Сторона-1) та ПП «Будінвестмонтаж» (надалі-Сторона-2) було укладено договір про передачу незавершеного будівництва №15-01/09 відповідно до пунктів 1 та 2 якого в зв`язку з наміром в майбутньому укладення між сторонами договору про передачу функцій замовника будівництва Сторона-1 передає у власність Стороні-2 об`єкт незавершеного будівництва, а саме: двосекційний житловий будинок (16 поверхів, загальною площею 10 786 кв.м., кількість квартир-176, з готовністю 26%) розташований на земельній ділянці кадастровий номер 8000000000:78:053:0029 за адресою: АДРЕСА_2 (перша черга будівництва).

Відповідно до пункту 1.1 договору від 02.03.2009 року №1/09 про передачу функцій замовника, укладеного між Акціонерним товариством закрито типу «ДВК» та ПП «Будінвестмонтаж», Сторона-1 та Сторона-2 домовились про передачу функцій Замовника будівництва 1, 2 та 3 черг житлового комплексу за адресою: м, Київ, Оболонський район, АДРЕСА_2.

Згідно акту прийому-передачі від 16.09.2009 року до договору від 02.03.2009 року № 1/09 про передачу функцій замовника АТЗТ «ДВК» передав, а ПП «Будінвестмонтаж» прийняв, зокрема, майнові права на житлові, нежитлові приміщення та паркінг 1, 2, 3 черги будівництва житлового комплексу за адресою: м, Київ, Оболонський район, АДРЕСА_2.

07.02.2018 року Рішенням Державного реєстратора Київської філії комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Янчук С.В. від про державну реєстрацію права приватної власності на об`єкт незавершеного будівництва відноситься до першої черги будівництва та має номер (згідно проектної документації) - будинок №3 , секції - 03/с-1 та 03/с-2, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, зареєстровано за Приватним підприємством «Будінвестмонтаж».

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2019 року у справі №826/5274/18 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Державного реєстратора Київської філії комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Янчук Світлани Василівни, Третя особа на стороні Відповідача Приватне підприємство «Будінвестмонтаж», третя особа Житлово-будівельний кооператив «Своє житло» про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності адміністративний позов задоволено, скасовано рішення Державного реєстратора Київської філії комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Янчук С.В. від 07.02.2018 року про державну реєстрацію права приватної власності на житловий комплекс, що знаходиться за адресою: м. Київ, АДРЕСА_2, за ПП «Будінвестмонтаж».

14.08.2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд постановив Постанову якою апеляційну скаргу Приватного підприємства «Будінвестмонтаж» задовольнив частково, Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2019 року скасував. Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_2 до Державного реєстратора Київської філії комунального підприємства «Реєстрація нерухомості та бізнесу» Янчук Світлани Василівни, треті особи - Приватне підприємство «Будінвестмонтаж», Житлово-будівельний кооператив «Своє житло», про визнання протиправним та скасування рішення - закрив.

04.12.2019 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду постановив Постанову якою касаційну скаргу ОСОБА_1 - залишив без задоволення, а Постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2019 року по справі № 826/5274/18 - залишив без змін.

29.07.2009 року інвестори зареєстрували ЖБК «Своє житло», як юридичну особу відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Оболонського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у місті Києві.

Судом встановлено, що ЖБК «Своє житло» не є власником або законним користувачем земельної ділянки кадастровий номер 8000000000:78:053:0029 за адресою: м. Київ , АДРЕСА_2 ( АДРЕСА_2 ).

Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта №202540698 від 02.03.2020 року за Житлово-будівельний кооперативом «Своє житло» не зареєстровано жодного права власності на нерухоме майно.

З аналізу матеріалів справи та норм права, суд приходить до висновку, що Житлово-будівельного кооперативу «Своє житло» не є, в розумінні Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» належною особою, якій надано право, в силу ст. 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року №466 «Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт», на отримання дозволу на виконання будівельних робіт.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що оскаржуваний дозвіл на виконання будівельних робіт на «Завершення будівництва житлових будинків» Нове будівництво. АДРЕСА_2 м. Києва» був виданий Державною архітектурно-будівельною інспекцією України з урахуванням вимог законодавства, а отже, позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись положеннями статей 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог Громадської організації «Народ проти корупції» відмовити повністю.

Рішення суду, відповідно до ч. 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Смолій