Ухвала суду № 89322528, 15.05.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2020
Номер справи
810/899/17
Номер документу
89322528
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

15 травня 2020 року № 810/899/17

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Василенко Г.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання протиправними та скасування рішень,

в с т а н о в и в:

У провадження Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №810/899/17 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання протиправними та скасування рішень.

За результатом розгляду адміністративної справи Київський окружний адміністративний суд постановою від 12.05.2017 у задоволенні позову відмовив.

Київський апеляційний адміністративний суд постановою від 12.07.2017 скасував постанову Київського окружного адміністративного суду від 12.05.2017 та ухвалив судове рішення, яким адміністративний позов задовольнив частково; визнав протиправним та скасував рішення Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області № 59 від 12.08.2016 року про зупинення дії будівельного паспорту забудови земельної ділянки від 19.05.2015 року № 21/15; визнав протиправним та скасував рішення Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про повернення ОСОБА_1 Декларації про готовність до експлуатації об`єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта «Реконструкція житлового будинку з надбудовою другого поверху; будівництво двоповерхової літньої кухні розміром 6.10 х 3.80 м» за адресою: АДРЕСА_1 , що оформлене листом № 10/10-105/1611/02 від 16.11.2016 року; зобов`язав Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області розглянути питання про реєстрацію Декларації про готовність до експлуатації об`єкта, будівництво якого здійснено на підставі будівельного паспорта під реконструкцію житлового будинку з надбудовою другого поверху; будівництво двоповерхової літньої кухні розміром 6.10 х 3.80 м за адресою: АДРЕСА_1 .

Крім того, вказаною постановою Київський апеляційний адміністративний суд присудив "стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 4 032 (чотири тисячі тридцять дві) грн.".

03.08.2017 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №810/899/17 про стягнення на користь ОСОБА_1 судових витрат по сплаті судового збору в сумі 4 032 (чотири тисячі тридцять дві) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області.

23.10.2019 на адресу суду від ОСОБА_1 надійшла заява про виправлення помилки у виконавчому листі №810/899/17, виданому 03.08.2017, а саме зазначити ідентифікаційний номер юридичної особи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області замість неправильно вказаного коду ЄДРПОУ 37471912 Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Після повернення адміністративної справи з Верховного суду, судом розглядається дане питання.

Вирішуючи питання про виправлення помилки у виконавчому листі по суті, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII від 02.06.2016 (далі - Закон №1404) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Відповідно до статті 4 Закону №1404 у виконавчому документі зазначаються:

1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище, ім`я, по батькові та посада посадової особи, яка його видала;

2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або прізвище, ім`я та, за наявності, по батькові (для фізичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або адреса місця проживання чи перебування (для фізичних осіб), дата народження боржника - фізичної особи;

4) ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань стягувача та боржника (для юридичних осіб - за наявності); реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) боржника (для фізичних осіб - платників податків);

5) резолютивна частина рішення, що передбачає заходи примусового виконання рішень;

6) дата набрання рішенням законної сили (крім рішень, що підлягають негайному виконанню);

7) строк пред`явлення рішення до виконання.

Таким чином, суд зазначає, що виконавчий лист по справі видається на підставі рішення суду, що набрало законної сили, судом, який ухвалив судове рішення.

Обов`язковими реквізитами виконавчого листа є, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) стягувача та боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб).

Згідно з частинами 1 та 2 статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.

Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ.

Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.

Так, у виконавчому листі №810/899/17, виданому Київським окружним адміністративним судом 03.08.2017, стягнуто на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) судові витрати по сплаті судового збору в сумі 4 032 (чотири тисячі тридцять дві) грн. за рахунок бюджетних асигнувань - Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (ідентифікаційний код: 37471912; місцезнаходження: 01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, буд.26).

У заяві про виправлення помилки у вказаному виконавчому листі заявник просить суд зазначити ідентифікаційний код юридичної особи Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області замість неправильно вказаного коду ЄДРПОУ 37471912 Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

У той же час суд зазначає, що підстав для виправлення помилки у вказаному виконавчому листі суд не вбачає, адже судом не було допущено помилку при оформленні виконавчого листа.

Так, суд зазначає, що Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області є структурним підрозділом Державної архітектурно-будівельної інспекції України без статусу юридичної особи, а тому не може бути розпорядником бюджетних коштів, мати бюджетні асигнування та рахунки в органах казначейської служби.

Таким чином неможливо внести виправлення до виконавчого листа, боржником згідно якого є Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, оскільки у вказаного боржника відсутній ідентифікаційний код, тому суд відмовляє у задоволенні заяви позивача про виправлення помилки у виконавчому листі.

При цьому, суд звертає увагу заявника на те, що у разі якщо боржником згідно виконавчого документу суду є суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, в даному випадку - Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області, з метою виконання рішення суду необхідно здійснити заміну сторони виконавчого провадження.

Питання про заміну сторони виконавчого провадження регулює стаття 379 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

При цьому положення статті 379 КАС України застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Суд також звертає увагу на те, що із заявою про заміну сторони виконавчого провадження згідно статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України може звернутися державний виконавець або заінтересована особа, в даному випадку стягувач - позивач у справі. У суду відсутнє право ініціювати питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі №810/899/17.

Керуючись статтями 241-243, 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

у х в а л и в:

1. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про виправлення помилки у виконавчому листі №810/899/17, - відмовити.

2. Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Василенко Г.Ю.