Рішення № 89321579, 20.05.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2020
Номер справи
120/1635/20-а
Номер документу
89321579
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

20 травня 2020 р. Справа № 120/1635/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Слободонюка М.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності неправомірною, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

У квітні 2020 року через систему "Електронний суд" до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, за вимогами якої позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, що підтверджується рішенням № 16 від 18.10.2019 року у зв`язку з прийняттям документів від Вінницького об`єднаного міського військового комісаріату, у яких відсутня інформація про вислугу років ОСОБА_1 ;

- скасувати рішення відповідача № 16 від 18.10.2019 року про відмову позивачу у призначенні пенсії, згідно поданої заяви від 14.05.2018 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених військової служби, та деяких інших осіб";

- зобов`язати відповідача призначити і виплачувати позивачу пенсію з 14.05.2018 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням наданих довідок: № 265 від 30.04.2002 року, № 21/628 від 17.09.2002 року, № 153/161/707 від 23.12.2004 року та № 993.

В обґрунтування заявлених позовних вимог представник позивача вказує про неналежну перевірку відповідачем попередньо поданого пакету документів від Вінницького ОВК для призначення позивачу пенсії за вислугу років. На переконання останнього, під час прийняття та реєстрації подання для призначення пенсії відповідач не перевірив повноту та якість отриманих документів, що в кінцевому результаті унеможливило призначення пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених військової служби, та деяких інших осіб".

Ухвалою суду від 21.04.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та ухвалено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні). Цією ж ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк з дня її вручення для подання відзиву на позовну заяву в порядку, передбаченому статтею 162 КАС України.

06.05.2020 року представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву (вх. № 12544/20), в якому останній просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, оскільки вважає, що дії органу пенсійного фонду є правомірними та повністю узгоджуються з нормами чинного правового регулювання спірних правовідносин. Відповідач наголошує, що алгоритм дій різних державних органів, пов`язаних із поданням та оформленням документів для призначення пенсій колишнім військовим, встановлено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, у відповідності до положень якого призначення пенсії органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі документів, наданих уповноваженим структурним підрозділом органу, з якого звільнився військовослужбовець. Представник відповідача зазначає, що 11.10.2019 року на адресу ГУ ПФУ у Вінницькій області супровідним листом від 09.10.2019 року № 12-2654 Вінницьким ОВК було направлено подання про призначення пенсії ОСОБА_1 від 07.10.2019 року з пакетом документів. Однак, у відповідному поданні була відсутня інформація про вислугу років, що унеможливлює призначення пенсії у відповідності статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Таким чином вважає, що у відповідача були відсутні правові підстави для призначення пенсії позивачу, а тому вказує на безпідставність та необґрунтованість заявлених позовних вимог.

Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк, не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Водночас частиною четвертою статті 243 КАС України визначено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 12.09.2019 року за № 120/1831/19-а року позов ОСОБА_1 до Вінницького об`єднаного міського військового комісаріату про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії задоволено повністю. Зокрема, визнано протиправною бездіяльність Вінницького об`єднаного міського військового комісаріату щодо неподання документів для призначення пенсії ОСОБА_1 згідно наданих довідок, вказаних у заяві від 14.05.2019 року відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Зобов`язано Вінницький об`єднаний міський військовий комісаріат вчинити дії, передбачені п. 12 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за № 135/13402, щодо оформлення всіх необхідних документів згідно із заявою ОСОБА_1 від 14.05.2018 року, та передачі їх разом із довідкою (340) від 30.04.2002 року № 265, довідкою № 21/628 від 17.09.2002 року, довідкою № 993 від 02.12.2004 року, витягом з особової справи майора ОСОБА_1 від 23.12.2004 року, та оформленим поданням передати до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Разом із тим, постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року зазначене вище рішення суду першої інстанції було скасовано, та прийнято нове судове рішення, яким позов ОСОБА_1 задоволено частково. А саме, визнано протиправною бездіяльність Вінницького об`єднаного міського військового комісаріату при оформленні всіх необхідних документів згідно із заявою ОСОБА_1 від 14.05.2018 року, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", а також зобов`язано Вінницький об`єднаний міський військовий комісаріат вчинити дії, передбачені Інструкцією № 937 від 31.12.2014 року, щодо оформлення всіх необхідних документів згідно із заявою ОСОБА_1 від 14.05.2018 року, та передачі їх разом із довідкою від 30.04.2002 № 265, довідкою № 21/628 від 17.09.2002 року, довідкою № 993 від 02.12.2004 року, витягом з особової справи майора ОСОБА_1 від 23.12.2004 року до Вінницького обласного військового комісаріату.

У той же час, в період судового розгляду відповідної справи № 120/1831/19-а, Вінницьким ОВК на адресу ГУ ПФУ у Вінницькій області супровідним листом від 09.10.2019 року № 12/2654 направлено подання від 07.10.2019 року на призначення пенсії ОСОБА_1 з доданими до нього матеріалами. У вказаному поданні Вінницький ОВК не зазначив розрахунку вислуги років на пенсію ОСОБА_1 з підстав відсутності такої інформації в особовій справі позивача, про що окремо зазначено у відповідному супровідному листі.

За результатами розгляду отриманих матеріалів, рішенням ГУ ПФУ у Вінницькій області № 16 від 18.10.2019 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років з підстав відсутності в поданні про призначення пенсії інформації про вислугу років, а також відсутності і в поданих документах розрахунку вислуги років на пенсію, що в розумінні ст. 12 ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" вказує на відсутність у позивача права на призначення пенсії.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням відповідача та вважаючи, що при перевірці отриманих документів останній неналежним чином перевірив їх повноту та не вжив заходів щодо з`ясування усіх обставин, необхідних для призначення пенсії, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи оцінку обставинам справи та спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон України № 2262-ХІІ).

Статтею 48 Закону № 2262-XII передбачено, що заява про призначення пенсії згідно з цим Законом подається до територіального органу Пенсійного фонду України або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та Службою зовнішньої розвідки. При цьому днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу Пенсійного фонду України письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дата їх відправлення.

Відповідно до статті 49 Закону № 2262-XII пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України. Документи про призначення пенсії розглядає орган Пенсійного фонду України і не пізніше ніж у 10-денний строк з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії. Документом, який підтверджує призначення пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається органом Пенсійного фонду України. Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причини орган Пенсійного фонду України видає (надсилає) заявникові не пізніше ніж протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року № 3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за № 135/13402 (далі - Порядок № 3-1).

Пунктом 1 Порядку № 3-1 передбачено, що заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Згідно пункту 12 Порядку № 3-1 уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені пунктом 6 цього Порядку.

У той же час, у пункті 6 Порядку № 3-1, зокрема, встановлено, що днем звернення за призначенням пенсії є день подання до відповідного органу, що призначає пенсії, письмової заяви про призначення пенсії з усіма необхідними для вирішення цього питання документами, а в разі пересилання заяви і документів поштою - дати їх відправлення. У разі, якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого структурного підрозділу) роз`яснюється, які документи необхідно надати додатково. При поданні документів до закінчення тримісячного терміну з дня отримання роз`яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів поштою.

Відповідно до пункту 14 Порядку № 3-1 орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Пунктом 16 Порядку № 3-1 передбачено, що при прийманні документів для призначення пенсії орган, що призначає пенсії перевіряє правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; здійснює попередню перевірку змісту і належного оформлення представлених документів; перевіряє правильність копій відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розходження.

Орган, що призначає пенсії, має право вимагати від міністерств та інших органів, заявників дооформлення поданих документів, а також подання додаткових документів та перевіряти в необхідних випадках обґрунтованість їх видачі.

Відповідно до пункту 17 Порядку № 3-1 не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними для призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії документами орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, переведення з одного виду пенсії на інший та відновлення раніше призначеної пенсії або про відмову в призначенні, переведенні з одного виду пенсії на інший та відновленні раніше призначеної пенсії.

Аналіз викладених положень Порядку № 3-1 вказує на наявність чіткого алгоритму дій між уповноваженим структурним підрозділом, який здійснює підготовку та подання до органу, що призначає пенсію, документів для призначення пенсії, а також відповідним органом пенсійного фонду, який приймає та розглядає відповідні документи.

Так, отримавши від уповноваженого структурного підрозділу - Вінницького ОВК подання на призначення пенсії та долучені до нього документи, орган пенсійного фонду зобов`язаний перевірити правильність оформлення заяви й подання про призначення пенсії, відповідність викладених у них відомостей, їх належне оформлення. При цьому у випадку, неналежного оформлення таких документів, відповідач має право вимагати їх дооформлення та подання додаткових документів.

За змістом пункту 16 Порядку № 3-1 орган, що призначає пенсію має право (а не обов`язок) вимагати оформлення поданих документів. Разом із тим, розгляд таких документів і прийняття відповідного рішення протягом десятиденного строку з моменту надходження відповідної заяви про призначення пенсії є прямим обов`язком органу пенсійного фонду.

Як вбачається з матеріалів справи, Вінницьким ОВК 07.10.2019 року сформовано подання на призначення пенсії ОСОБА_1 , а також підготовлено відповідні матеріали, які включали в себе заяву позивача від 02.08.2019 року, копію витягу з наказу командира військової частини А0201 від 21.12.2004 № 79, копію витягу з послужного списку, копію довідки в/ч 35564 від 17.09.2002 № 21/628, копію довідки ВЛК № 993, копію довідки ВЛК № 340, копію витягу з наказу Головнокомандувача ПС ЗСУ № 84 від 14.12.2004, копію паспорту та ідентифікаційного номера позивача, копію листа командира в/ч А 0549.

Після цього, супровідним листом від 09.10.2019 року за № 12/2654 Вінницький ОВК направив відповідні матеріали до ГУ ПФУ у Вінницькій області. У цьому ж супровідному листі Вінницький ОВК одночасно повідомив, що Вінницьким міським військовим комісаріатом направлено запит до архіву, адже документи про розмір грошового забезпечення на день звільнення в заявника відсутні, тому складання довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для обчислення пенсії, на теперішній час неможливий. Додатково зазначив, що розрахунок вислуги років на пенсію в особовій справі ОСОБА_1 також відсутній, що унеможливлює зазначення відповідних даних в поданні.

Проаналізувавши зміст оскаржуваного рішення ГУ ПФУ у Вінницькій області № 16 від 18.10.2019 року, судом з`ясовано, що ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років, у зв`язку із відсутністю у поданні відповідної інформації про вислугу років позивача.

Отже, спірним моментом у цій справі є те, чи вправі було ГУ ПФУ у Вінницькій області відмовляти позивачу у призначені пенсії за відсутності необхідної інформації щодо вислуги років останнього та без вжиття інших додаткових заходів щодо отримання такої інформації в Вінницького ОВК.

Так, з цього приводу суд враховує, що у відповідності до п. 2.6 Інструкції з організації роботи із забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України затвердженої наказом Міністерства оборони України від 31.12.2014 № 937, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 22.01.2015 за № 73/26518, пункту 12 Порядку № 3-1 саме на обласні військові комісаріати покладається обов`язок оформлення та подання до органів, що призначають пенсії, подання та документів для призначення пенсій особам, звільненим з військової служби.

В даному випадку орган, що призначає пенсію - ГУ ПФУ у Вінницькій області, в межах своїх повноважень, визначених Закон України № 2262-ХІІ та пунктами 14, 16, 17 Порядку № 3-1 лише розглядає питання про призначення пенсії на підставі поданих документів. Що ж до перевірки правильності та оформлення самого подання про призначення пенсії, то відповідач хоч і наділений правом вимагати від інших органів, заявників дооформлення поданих документів, проте діюче законодавство не передбачає можливість повернення такого подання чи усунення його недоліків шляхом переоформлення, якщо такі недоліки виявлені органом, що призначає пенсію.

Тим більше суд враховує, що Вінницький ОВК направляючи на адресу ГУ ПФУ у Вінницькій області своє подання про призначення пенсії від 07.10.2019 року, у листі від 09.10.2019 року самостійно вказав на існуючі недоліки такого подання, що полягали у відсутності у ньому відомостей про вислугу років позивача, а також причини, за яких він не зазначив такі відомості.

Отже, в межах спірних правовідносин саме уповноважений структурний підрозділ Міністерства оборони, який здійснює підготовку і подання до органу, що призначає пенсію, документів для призначення пенсії, є відповідальним за повноту та якість оформлених документів. А відповідач в цьому разі мав лише обов`язок розглянути таке подання та прийняти відповідне рішення.

Так, за приписами п. "а" ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-XII (зі змінами та доповненнями) встановлено, що пенсії за вислугу років призначаються в розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби: по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше.

Відповідно до пункту «б» цієї ж статті Закону від 09.04.1992 року № 2262-XII, особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д" статті 1-2 цього Закону, в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності у них страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Тобто, пенсія за вислугу років призначається лише за наявності у військовослужбовця відповідної вислуги років, передбаченої законом.

Як встановлено судом, у поданні Вінницького ОВК від 07.10.2019 року на призначення пенсії була відсутня інформація щодо вислуги років ОСОБА_1 як і відомості про його страховий стаж. В долучених до подання документах така інформація також була відсутня. Отже, за відсутності інформації про вислугу років позивача, в Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області були відсутні правові підстави для призначення ОСОБА_1 пенсію за вислугу років відповідно до статті 12 Закону від 09.04.1992 року № 2262-XII.

За наведених вище обставин суд вважає, що ГУ ПФУ у Вінницькій області при прийнятті оскаржуваного рішення № 16 від 18.10.2019 року діяло в межах своїх повноважень, передбачених законом, а тому не знаходить підстав для задоволення позовних вимог.

Одночасно із цим суд вважає за необхідне зазначити, що питання пов`язане із призначенням ОСОБА_1 пенсії за вислугу років не могло бути вирішеним в межах даного спору враховуючи і інші обставини. Зокрема, суд не може погодитись із тим, що подання на призначення пенсії Вінницького ОВК від 07.10.2019 року було підготовлене саме на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12.09.2019 року по справі № 120/1831/19-а.

Так, як уже було встановлено судом, рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 12.09.2019 року по справі № 120/1831/19-а, станом на дату оформлення подання Вінницького ОВК (07.10.2019 року) законної сили не набуло, а тому обов`язок його виконання в останнього не виникав. В той же час відповідне рішення суду в подальшому було скасоване Сьомим апеляційним адміністративним судом 29.01.2020 року з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову ОСОБА_1 та зобов`язання Вінницький ОМВК вчинити відповідні дії щодо оформлення всіх необхідних документів та передачі їх до Вінницького ОВК.

Тобто, саме в межах процедури виконання постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року по справі № 120/1831/19-а відповідні уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони зобов`язані здійснити підготовку і подання до органу, що призначає пенсію, документів для призначення пенсії, а, відповідно, при надходженні таких документів до органу пенсійного фонду України, в останнього виникне наступний обов`язок розгляду заяви позивача про призначення пенсії за вислугу років.

Таким чином суд вважає, що на момент прийняття відповідачем оскаржуваного рішення № 16 від 18.10.2019 року про відмову позивачу у призначені пенсії за вислугу років, фактично існував і не був остаточно вирішений інший судовий спір, який якраз і був пов`язаний із процедурою оформлення та подання уповноваженим структурним підрозділом всіх необхідних документів для призначення пенсії позивачу. Тому доводи позивача про те, що у відповідача було достатньо часу для узгодження і отримання у Вінницького ОВК необхідних матеріалів для призначення пенсії є безпідставними, позаяк ГУ ПФУ у Вінницькій області не було учасником судового спору по справі № 120/1831/19-а та не мало відношення до зобов`язань, які в подальшому покладались на інших суб`єктів владних повноважень за відповідним рішенням суду.

Отже, в цьому контексті суд також не знаходить протиправності в діях відповідача чи наявності протиправної бездіяльності пов`язаної із прийняттям оскаржуваного рішення про відмову в призначені пенсії позивачу за вислугу років.

Згідно ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов переконання про наявність підстав для відмови в задоволенні позову.

З урахуванням вимог ст. 139 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір позивачу не присуджується.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 72, 77, 90, 139, 242, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

У задоволенні вимог адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відповідно до п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки на апеляційне оскарження, визначені ст. 295 КАС України, продовжуються на строк дії такого карантину.

Реквізити сторін:

Позивач: ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 );

Представник позивача: адвокат Савчук Микола Васильович ( поштова адреса: вул. Пирогова, 76в/79, м. Вінниця, 21037);

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (адреса місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, буд. 7, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ: 13322403).

Суддя Слободонюк Михайло Васильович