
Єдиний унікальний номер справи 201/2788/19
Номер провадження 3/201/1468/2019
ПОСТАНОВА
Іменем України
13травня 2020року суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Наумова О.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Офісу великих платників податків Державної податкової служби України щодо ОСОБА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , директора ТОВ «Будівельна компанія «Ольвія» (код ЄДРПОУ 32448515), який притягається до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, складеного посадовою особою Офісу великих платників податків Державної податкової служби України від 26.02.2020р. № 11/28-1050-12-19, ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «Будівельна компанія «Ольвія» (код ЄДРПОУ 32448515), вчинив правопорушення: порушив порядок подання відомостей про виплачені доходи, а саме: 07.02.2020р. надав уточнюючий податковий розрахунок за формою 1ДФ за IV квартал 2018 року, 13.02.2020р. надав уточнюючий податковий розрахунок за формою 1ДФ за III, IV квартали 2019 року, згідно яких підприємством змінено податкові номери фізичних осіб, що є порушенням п. 51.1 ст. 51 та пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , який належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи, не з`явився, про причини неявки суду не повідомив.
Суддя дослідивши матеріали справи приходить до наступних висновків.
Згідно із ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
У статті 278 КУпАП визначено, що суддя при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КУпАП про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Також, положеннями ст. 280 КУпАП передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи, що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 02 липня 2016 року № 566 у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
З аналізу наведених положень законодавства випливає, що протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, якщо ж особу неможливо виявити протокол складається в органі доходів і зборів, при цьому особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів належним чином. У разі неявки такої особи складається акт, який засвідчує факт такої неявки.
Так, в матеріалах справи наявний акт про результати камеральної перевірки з питань достовірності та повноти відображення ТОВ «Будівельна компанія «Ольвія» даних податкових розрахунків за IV квартал 2018 року, III, IV квартали 2019 року від 18.02.2020р. № 80/28-10-50-12-32448517, водночас протокол про адміністративне правопорушення № 11/28-1050-12-19 був складений 26.02.2020р.
Окрім того, матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять доказів того, що до ОСОБА_1 як директор ТОВ «Будівельна компанія «Ольвія», я не будьяка інша особа (зокрема головний бухгалтер підприємства ОСОБА_2 ), несе відповідальність за подання податкової звітності.
У зв`язку з наведеним, враховуючи ту обставину, що з моменту виявлення правопорушення та водночас особи правопорушника до моменту складання протоколу 26 лютого 2020 року сплинув значний проміжок часу, а відповідно до вимог КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, суд вважає протокол від 26.02.2020р. є недопустимим доказом у справі.
За наведених обставин, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 не доведена належними та допустимими доказами, а тому у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст.163-4 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст. 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення у стосовно ОСОБА_1 за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.С. Наумова