
Справа № 686/3658/20
Провадження № 2/686/2377/20
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 травня 2020 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Бондарчука В.В.
секретаря Петльованої Л.В.,
розглянувши в судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження в залі суду в місті Хмельницькому справу за позовом Хмельницького міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
встановив:
07 лютого 2020 року Хмельницький міський центр зайнятості звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів, посилаючись на те, що відповідно до ст.36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» у зв`язку із умисним невиконанням своїх обов`язків відповідачем у позивача виникло право на стягнення коштів з отримання допомоги по безробіттю. Зокрема відповідні вимоги Хмельницький міський центр зайнятості обґрунтував тим, що ОСОБА_1 перебувала на обліку з 16.07.2019 року по 13.11.2019 року з отримання допомоги по безробіттю з 23.07.2019 року по 21.10.2019 року. Однак ОСОБА_1 була працевлаштована в ТОВ «ФК «Кредіплюс» та продовжувала отримувати допомогу по безробіттю.
Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, у випадку неявки відповідача не заперечив щодо заочного розгляду справи.
Відповідач в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, заяви про розгляд справи без його участі не надсилав, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, із згоди представника позивача ухвалив заочний розгляд справи на підставі наявних у ній доказів відповідно до ст.ст.280-281 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості обліку з 16.07.2019 року по 13.11.2019 року з отримання допомоги по безробіттю з 23.07.2019 року по 21.10.2019 року.
За даними звірки з Управління Пенсійного фонду в м. Хмельницькому в період перебування на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості та отримуючи допомогу по безробіттю ОСОБА_1 була працевлаштована по цивільно-правовому Договору №2019-122 про надання послуг від 17.09.2019 року та Додатковій угоді №1 від 13.08.2019 року до Договору №2019-122 про надання послуг від 17.07.2019 року в ТОВ «ФК «Кредіплюс».
Таким чином, про працевлаштування ОСОБА_1 не повідомила Хмельницький міський центр зайнятості, в зв`язку з чим в цей період була нарахована допомога по безробіттю, яку вона отримала незаконно.
Згідно бухгалтерських розрахунків ОСОБА_1 незаконно отримала 14 972 грн 51 коп.
09.12.2019 року Хмельницький міський центр зайнятості направив претензію ОСОБА_1 щодо повернення коштів з отримання допомоги по безробіттю в сумі 14 972 грн 51 коп.
Відносини у сфері зайнятості населення регулюються Конституцією України,Законом України «Про зайнятість населення»,Кодексом законів про працю України, Господарським таЦивільним кодексами України, Законом України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», іншими актами законодавства.
Згідно ч.1ст.1Закону України «Про зайнятість населення» зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов`язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім`ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб`єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення», безробітним визнається особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно до п.1ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Статусу безробітного може набути зокрема особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи (пункт 1 частини першої статті 43Закону України «Про зайнятість населення»).
Статус безробітного надається зазначеним у частині першій цієї статті особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування (частина друга статті 43 Закону України «Про зайнятість населення»).
Відповідальність за достовірність поданих до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, даних та документів, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного(частина третя статті 44 Закону України «Про зайнятість населення»).
Реєстрація безробітного в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, припиняється зокрема у разі: встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких було прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення (виплати) матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг; встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг) (пункти 8 та 9 частини першої статті 45 Закону України «Про зайнятість населення»).
Відповідно до ч. 2 ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов`язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг
Зважаючи на встановлені судом обставини, зокрема працевлаштування відповідача, вимоги позивача, які є обґрунтованими підлягають задоволенню в повному обсязі, зокрема з ОСОБА_1 на користь Хмельницького міського центру зайнятості підлягають стягненню витрати з отримання допомоги по безробіттю в сумі 14 972 грн 51 коп.
Судові витрати по справі становлять 2 102 грн, які відповідно до ст.141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.36 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 76, 258, 264, 265, 280, 281, 354 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на користь Хмельницького міського центру зайнятості (код ЄДРПОУ 14169903) кошти з отримання допомоги по безробіттю в сумі 14 972 грн 51 коп. та судові витрати в сумі 2 102 грн. , а всього 17 074 грн 51 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача протягом тридцяти днів з дня складання судового рішення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку для подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому заочного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано, та закінченню строку для подання відповідачем заяви про перегляд заочного рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складання судового рішення до апеляційного суду Хмельницької області.
Позивач Хмельницький міський центр зайнятості, місцезнаходження вул. Пилипчука, 17/1, м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 14169903.
ВідповідачОСОБА_1 , останнє відоме місце проживанняАДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки облікової картки платника податків НОМЕР_1 .
Текст рішення складений 13 травня 2020 року.
Суддя: