
справа № 399/333/20
провадження № 3/399/112/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2020 року суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шуліка Олександра Олександрівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не відомий, який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,
у вчиненні адміністративного правопорушень, передбаченого ч.1 ст. 130 КпАП України,
ВСТАНОВИВ:
14.05.2020 року до Онуфріївського районного суду Кіровоградської області надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КпАП України.
При підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 278 КУпАП було встановлено, що відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81,121-126, 127-1-129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено місце проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме: АДРЕСА_1 .
Статтею 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» № 1645-ІІІ від 06.04.2000 визначено,що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. Карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України (ст. 29).
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України № 215 від 16.03.2020 «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 та постановою Кабінету Міністрів України від № 239 від 25.03.2020 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України») на усій території України з 12 березня 2020 року по 22 травня 2020 року встановлено карантин.
З урахуванням того, що на час введення карантинних заходів на території України відсутнє транспортне міжобласне сполучення, суддя вважає, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративне правопорушення не підсудна Онуфріївському районному суду Кіровоградської області, оскільки це призведе до затягування розгляду справи, в зв`язку з чим вона підлягає поверненню до Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області для направлення за підсудністю за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст.276 КпАП України, суддя-
ПОСТАНОВИВ :
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КПАП України повернути до Онуфріївського відділення поліції Олександрійського відділу поліції ГУНП України в Кіровоградській області для направлення за підсудністю за місцем проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – для розгляду по суті.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О.О. Шуліка