Постанова № 89271506, 18.05.2020, Дубровицький районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
18.05.2020
Номер справи
949/376/20
Номер документу
89271506
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №949/376/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 травня 2020 року м. Дубровиця

Суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Отупор К.М., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючої продавцем магазину "Продукти", жительки АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 17 серпня 2009 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області,

за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в :

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №428289 від 21 березня 2020 року вбачається, що 21 березня 2020 року близько 23:00 год., по вул. Центральній в с. Жадень, Дубровицького району, ОСОБА_1 , будучи продавцем магазину "Продукти", не припинила роботу магазину та здійснювала прийом відвідувачів, чим порушила вимоги пункту 3 частини 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211.

При складанні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 відмовилася від підпису в протоколі та дачі письмових пояснень.

На розгляд справи до суду 14 квітня 2020 року, 04 травня 2020 року та 18 травня 2020 року ОСОБА_1 не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, хоча була своєчасно та належним чином повідомлена про дату та час розгляду справи, про що свідчать телефонограми від 01 квітня 2020 року, 16 квітня 2020 року та 05 травня 2020 року.

Згідно статті 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Повно, всебічно та об`єктивно перевіривши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а її вину доведено повністю, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №428289 від 21 березня 2020 року, рапортом інспектора СРПП №3 Дубровицького ВП Сарненського ВП ГУНП у Рівненській області лейтенанта поліції Подіка Ф., відеозаписом із нагрудної камери, що наявні в матеріалах справи.

Згідно статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, полягає у порушенні правил щодо карантину людей, санітарногігієнічних, санітарно протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішеннями місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, якими установлено з 12 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року на усій території України карантин. Згідно пункту 3 частини 2 цієї постанови заборонено, зокрема, з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 року до 03 квітня 2020 року роботу суб`єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв`язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту. Постанова набрала чинності з дня офіційного опублікування в газеті Урядовий кур`єр 17 березня 2020 року.

З оглянутого відеозапису із нагрудної камери вбачається, що ОСОБА_1 , будучи продацем магазину "Продукти", 21 березня 2020 року біля 23:00 год., роботу магазину не припинила, а навпаки здійснювала прийом відвідувачів в магазині, які розпивали спиртні напої за столом в цьому ж магазині. Всього в магазині одночасно перебувало п`ять осіб.

Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року №215 внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, відповідно до якої відповідальність настає зокрема за прийняття відвідувачів і як було встановлено, ОСОБА_1 здійснювала прийом відвідувачів, що є порушенням вимог постанови Кабінету Міністрів України, за що передбачена відповідальність статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 , суд враховує характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно вимог статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Враховуючи обставини справи, суд приходить до висновку, що для виправлення ОСОБА_1 , а також з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, буде доречним застосувати щодо неї адміністративне стягнення, передбачене санкцією статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення - штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, оскільки таке стягнення повністю досягне мети його застосування.

Разом із тим, згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись статтями 24, 40-1, 284, 287, 294, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн. (сімнадцять тисяч гривень);

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 17 серпня 2009 року Дубровицьким РВ УМВС України в Рівненській області, судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 коп.) на користь держави в особі Державної судової адміністрації України:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;

код за ЄДРПОУ: 37993783;

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001;

код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, щодо якої її винесено, її захисником до Рівненського апеляційного суду через Дубровицький районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, тобто 34000 грн. (тридцять чотири тисячі гривень).

Суддя: підпис.

Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду.

Суддя Дубровицького

районного суду К.М. Отупор