
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
18 травня 2020 року справа №640/1793/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )доДержавної судової адміністрації України (далі по тексту - відповідач, ДСА України)треті особи1. Державне підприємство "Інформаційні судові системи" (далі по тексту - третя особа 1, ДП "Інформаційні судові системи") 2. ОСОБА_2 (далі по тексту - третя особа 2, ОСОБА_2 )провизнання протиправним та скасування рішення постійно діючої комісії з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належать до сфери управління ДСА України, оформленого протоколом №4 від 08 січня 2019 року, яким визначено переможця конкурсного відбору на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи"В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки вважає, що конкурсний відбір на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи" проведено та визначено переможця за його відсутності та участі у конкурсі, будь-яких повідомлень про місце та час проведення конкурсного відбору в телефонному режимі він не отримував, а отже не знав і не міг знати про час та місце проведення конкурсу 08 січня 2019 року, чим порушено його права шляхом створення штучних перешкод та доступу до участі у конкурсному відборі, що виявилося у неповідомленні його про місце та час проведення конкурсного відбору, тобто фактично його не запрошено прибути для взяття участі у конкурсному відборі, відповідачем порушено визначені умови конкурсу, за змістом яких позивача мали повідомити про час та місце проведення конкурсного відбору.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 лютого 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі №640/1793/19, залучено до участі у справі Державне підприємство "Інформаційні судові системи" та ОСОБА_2 в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, та призначено підготовче засідання.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 квітня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу №640/1793/19 до судового розгляду.
Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що ДСА України та конкурсна комісія діяли в межах і в спосіб, передбачений законами України та іншими нормативно-правовими актами, тобто діяли правомірно, жодним чином не обмежували і не порушували права позивача, що підтверджується доводами, зазначеними у відзиві та відповідними документами.
Треті особи письмового відзиву або пояснень з приводу позовних вимог до суду не надали.
У судовому засіданні 09 вересня 2019 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представники відповідача та третіх осіб до суду не прибули, представник позивача подав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження та після перерви до суду не з`явився, у зв`язку із чим, на підставі частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд завершив розгляд справи у порядку письмового провадження.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Процедуру конкурсного відбору керівників суб`єктів господарювання державного сектору економіки (далі - підприємства), у разі прийняття міністерством, Фондом державного майна, іншим органом, що здійснює управління об`єктами державної власності, рішення про необхідність проведення такого відбору, а також процедуру конкурсного відбору керівника підприємства, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів якого за даними останньої фінансової звітності або річний розмір чистого доходу якого перевищує 200 млн. гривень, та керівника особливо важливого для економіки підприємства (підприємства, вартість активів якого за даними останньої фінансової звітності перевищує 2 млрд. гривень або річний розмір чистого доходу якого перевищує 1,5 млрд. гривень), визначає Порядок проведення конкурсного відбору керівників суб`єктів господарювання державного сектору економіки, затверджений постановою Кабінету міністрів України від 03 вересня 2008 року №777 (тут і далі в редакції від 13 листопада 2018 року, яка діяла на момент прийняття рішення про проведення конкурсного відбору) (далі по тексту - Порядок).
Відповідно до абзацу першого пункту 2 Порядку підставою для оголошення конкурсного відбору керівника підприємства (далі - конкурсний відбір) є рішення (наказ) міністерства, Фонду державного майна або іншого органу, який виконує функцію з управління підприємством (далі - суб`єкт управління), із зазначенням строку приймання заяв і проведення конкурсного відбору, яке для підприємства, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави і вартість активів якого за даними останньої фінансової звітності або річний розмір чистого доходу якого перевищує 200 млн. гривень, приймається не пізніше ніж через 20 днів після відкриття вакансії керівника підприємства (для підприємств, функції з управління якими виконує Кабінет Міністрів України, - рішення Кабінету Міністрів України).
Згідно абзаців першого-третього пункту 3 Порядку для проведення конкурсного відбору керівників підприємств, крім керівників особливо важливих для економіки підприємств, суб`єкт управління утворює постійно діючу комісію або комісії для конкурсного відбору керівників окремих підприємств (далі - комісія).
Склад комісії затверджується відповідним актом суб`єкта управління.
Члени комісії розглядають документи і пропозиції, внесені особами, що виявили бажання взяти участь у конкурсному відборі (далі - претенденти), та його учасниками.
Пунктом 4 Порядку передбачено, що комісія: оприлюднює на офіційному сайті суб`єкта управління не пізніше ніж протягом 10 днів після прийняття рішення (наказу), зазначеного у пункті 2 цього Порядку, оголошення про проведення конкурсного відбору на посаду керівника підприємства, яка стала вакантною (далі - оголошення), та результати конкурсного відбору не пізніше ніж протягом трьох днів з дати його завершення; приймає, реєструє та перевіряє на відповідність вимогам цього Порядку документи, подані претендентами; ухвалює рішення про допуск претендентів до конкурсного відбору або відхилення їх кандидатур; приймає і реєструє пропозиції, внесені учасниками конкурсного відбору; забезпечує відкритість конкурсного відбору та за результатами розгляду зазначених пропозицій визначає його переможця; розробляє та затверджує вимоги до претендентів; надсилає разом із згодою на обробку персональних даних претендентів запит до МВС стосовно надання інформації щодо відсутності (наявності) у них судимості, заборони займати відповідні посади або займатися певними видами діяльності.
Відповідно до пункту 5 Порядку засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.
Рішення комісії приймається більшістю голосів присутніх на засіданні її членів і оформляється протоколом.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні комісії.
Пунктами 6 та 7 Порядку встановлено, що тривалість конкурсного відбору не може перевищувати 30 календарних днів. Початком відбору вважається дата, на яку призначено засідання комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів.
Конкурсний відбір вважається таким, що закінчився, з дня ухвалення комісією рішення про затвердження його результатів.
Відповідно до пункту 9 Порядку в оголошенні зазначаються такі відомості: найменування та місцезнаходження підприємства, основні напрями його діяльності з додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом; строк і місце приймання заяв на участь у конкурсному відборі (далі - заяви) та номер телефону для довідок; перелік документів, що подаються претендентом, та вимоги щодо їх оформлення; дата і місце проведення конкурсного відбору та оприлюднення його результатів; вимоги до претендента та конкурсної пропозиції; інформація, що стосується фінансово-економічного стану підприємства, - відомості про баланс (форма № 1), звіт про фінансові результати (форма № 2), звіт про рух коштів (форма № 3), звіт про власний капітал (форма № 4), примітки до річної фінансової звітності (форма № 5); адреса електронної пошти, на яку претендент надсилає заяву для участі в конкурсному відборі та документи, зазначені у пункті 10 цього Порядку.
Згідно пунктів 10-15 Порядку для участі в конкурсному відборі претендент особисто подає та/або надсилає електронною поштою комісії разом із заявою: належним чином завірені копію документа, що посвідчує особу, копію трудової книжки або документів, що засвідчують досвід роботи, копію документа про вищу освіту; біографічну довідку (резюме); конкурсну пропозицію; згоду на обробку персональних даних; рекомендації та інші документи на його розсуд.
Відповідальність за недостовірність документів несе претендент.
У разі подання заяви та документів, передбачених цим пунктом, лише електронною поштою учасник конкурсного відбору під час заслуховування конкурсних пропозицій додатково подає підписану заяву.
Заяви приймаються у строк не менше 14 календарних днів, але не більше 30 календарних днів після дати оприлюднення оголошення і реєструються в журналі, до якого вносяться такі відомості: номер заяви; прізвище, ім`я та по батькові претендента, відомості про місце його проживання (реєстрації); дата запису; прізвище, ім`я та по батькові особи, що зробила запис.
Зміст заяви та інших документів, поданих претендентами, не розголошується до початку засідання комісії, на якому проводиться їх розгляд.
Обов`язковою умовою проведення конкурсного відбору є його відкритість.
Представники засобів масової інформації мають право бути присутніми на засіданнях комісії під час розкриття пакетів документів, поданих претендентами, їх розгляду та оголошення переможця.
За рішенням комісії претендент не допускається до участі в конкурсному відборі в разі: неподання ним одного із зазначених у пункті 10 цього Порядку документів; невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій; наявності у претендента не знятої або не погашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або займатися певними видами діяльності.
Претенденти, допущені до участі в конкурсному відборі, є його учасниками.
Пунктом 19 Порядку встановлено, що комісія заслуховує на закритому засіданні конкурсну пропозицію учасника конкурсного відбору та враховує відповідність учасника та його конкурсної пропозиції встановленим вимогам. За рішенням комісії на її засіданні під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників можуть бути присутніми представники засобів масової інформації та громадськості за умови згоди всіх учасників конкурсного відбору, які подали пропозиції з управління підприємством.
Переможцем конкурсного відбору визнається учасник, пропозиція якого визнана комісією найкращою. Комісія має право прийняти вмотивоване рішення про відхилення всіх пропозицій учасників та про повторне проведення конкурсного відбору. У разі подання пропозиції лише від одного учасника конкурс не проводиться, при цьому оголошується повторне проведення конкурсного відбору.
Відповідно до абзацу першого пункту 20 Порядку переможець конкурсного відбору оголошується на засіданні комісії з дотриманням вимог пункту 13 цього Порядку.
З матеріалів справи вбачається, що 15 листопада 2018 року наказом ДСА України "Про проведення конкурсного відбору на посаду генерального директора Державного підприємства "Інформаційні судові системи" №571 прийнято рішення провести в термін до 19 грудня 2018 року конкурсний відбір на посаду генерального директора Державного підприємства "Інформаційні судові системи".
Пунктом 2 наказу від 15 листопада 2018 року №571 наказано постійно діючій комісії з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належать до сфери управління ДСА України, протягом 10 днів після видання цього наказу оприлюднити на офіційному сайті ДСА України оголошення про проведення конкурсного відбору на посаду генерального директора Державного підприємства "Інформаційні судові системи"; протягом 15 календарних днів після дати оприлюднення оголошення приймати заяви та документи, подані особами, які виявили бажання взяти участь у конкурсному відборі; не пізніше ніж протягом трьох днів з дати завершення конкурсного відбору оприлюднити його результатами на офіційному сайті ДСА України.
15 листопада 2018 року протоколом №1 засідання постійно діючої комісії з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації, затверджено вимоги до претендентів на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи", вимоги до конкурсних пропозицій претендентів та вирішено надати прес-службі для розміщення 21 листопада 2018 року на офіційному сайті ДСА України узгоджений текст Оголошення про конкурсний відбір на заміщення вакантної посади генерального директора державного підприємства "Інформаційні судові системи".
21 листопада 2018 року на офіційному сайті ДСА України опубліковано Оголошення про конкурс на заміщення вакантної посади генерального директора державного підприємства "Інформаційні судові системи".
Оголошення містило: найменування підприємства; основні напрямки діяльності підприємства; вимоги до претендентів, в тому числі, загальні критерії відбору, професійний досвід; вимоги до конкурсних пропозицій; перелік документів, які претендент має подати та (або) надіслати електронною поштою для участі у конкурсному відборі; адресу електронної пошти для направлення документів.
Окрім того, в опублікованому 21 листопада 2018 року Оголошенні зазначалося, що заяви про участь у конкурсі та інші документи приймаються протягом 15 календарних днів з дня опублікування оголошення на офіційному сайті ДСА України за адресою: 01021, м. Київ, вул. Липська, 18/5, кімната 104 (277-76-10); конкурсний відбір відбудеться 14 та 17 грудня 2018 року за адресою: 01021, м. Київ, вул. Липська, 18/5, Державна судова адміністрація України (учасники будуть повідомлені додатково в телефонному режимі); оприлюднення результатів конкурсного відбору - до 19 грудня 2018 року.
Отже, на виконання пункту 4 Порядку відповідачем у визначені законодавством строки оприлюднено Оголошення про конкурс на офіційному сайті ДСА України.
Відповідно до Журналу реєстрації заяв та конкурсних пропозицій претендентів до участі в конкурсному відборі керівників державних підприємств, які належать до сфери управління ДСА України, для участі у вищезазначеному конкурсі подано наступні заяви та відповідні документи: заява №6/1 від 04 грудня 2018 року претендента ОСОБА_6, заява №7/1 від 04 грудня 2018 року - ОСОБА_1 , заява №8/1 від 04 грудня 2018 року - ОСОБА_3 , заява №9/1 від 05 грудня 2018 року - ОСОБА_4 , заява №10/1 від 06 грудня 2018 року - ОСОБА_2 .
У позовній заяві позивач стверджує, що він вирішив брати участь у конкурсному відборі на зайняття вищезазначеної посади та подав до ДСА України всі документи, передбачені оголошенням від 21 листопада 2018 року.
У додаткових поясненнях позивач також зазначив, що його конкурсна пропозиція та надані документи повністю відповідають вимогам, які містяться у оголошенні від 21 листопада 2018 року, що свідчить про неправомірність рішення конкурсної комісії про недопуск його до участі у конкурсному відборі.
Судом встановлено, що 11 грудня 2018 року постійно діюча комісія з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, на засіданні прийняла рішення вважати професійний досвід претендента ОСОБА_1 у створенні, впровадженні та модернізації загальнодержавних, галузевих інформаційно-телекомунікаційних систем недостатнім та конкурсну пропозицію, такою, що не відповідає вимогам до конкурсних пропозицій, які були затверджені рішенням конкурсної комісії (протокол №1 від 15 листопада 2018 року) та зазначені в Оголошенні про конкурс, та з цих підстав, - не допускати до участі в конкурсному відборі на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи" ОСОБА_1 .
Рішення конкурсної комісії мотивовано тим, що претендент ОСОБА_1 має недостатній досвід нормотворення в галузі документування, інформатизації, створення, впровадження та модернізації загальнодержавних, галузевих інформаційно-телекомунікаційних систем. Так, накази ДП ІСС від 12 березня 2018 року №23/1-ОД, від 17 квітня 2018 року №36/1-ОД, які ОСОБА_1 надав разом із заявою на конкурс, видані на підприємстві до його призначення в ДП ІСС. Наказ ДП ІСС від 01 серпня 2018 року №129/2-ОД не підтверджує участь ОСОБА_1 в створенні і впровадженні Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі по тексту - ЄСІТС). Контроль за виконанням наказу покладено на іншу посадову особу.
Крім того, ознайомившись із конкурсною пропозицією позивача, конкурсна комісія дійшла висновку, що вона не відповідає вимогам до конкурсних пропозицій, які затверджені рішенням конкурсної комісії (протокол №1 від 15 листопада 2018 року) та зазначені в Оголошенні про конкурс.
Так, у змісті конкурсної пропозиції позивача неналежним чином оформлений та описаний першочерговий стратегічний план розвитку підприємства, який не передбачає перспектив та детального плану розвитку ДП ІСС, а також стратегії з залученням інвестицій.
Рішення оформлено протоколом №2 від 11 грудня 2018 року.
Судом проаналізовано залучену до матеріалів справи конкурсну пропозицію позивача та встановлено, що вона не містить пропозицій щодо залучення інвестицій для розвитку підприємства, розділ конкурсної пропозиції позивача стосовно залучення інвестицій містить лише джерела надходження інвестицій без можливої стратегії та механізмів (конкретних пропозицій) щодо залучення коштів від цих джерел, що спростовує твердження позивача про повну відповідність поданих ним документів вимогам, визначеним в оголошенні від 21 листопада 2018 року.
Окрім того, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зазначити, що рішення конкурсної комісії від 11 грудня 2018 року, оформлене протоколом №2, про недопуск позивача до участі у конкурсному відборі, не є предметом розгляду у справі №640/1793/19, як наслідок, суд позбавлений можливості встановлювати відповідність вищезазначеного рішення вимогам законодавства та надавати правову оцінку правомірності цього рішення в рамках розгляду справи №640/1793/19.
До суду не надано та в матеріалах справи відсутні докази оскарження та скасування рішення конкурсної комісії від 11 грудня 2018 року про недопуск позивача до участі у конкурсному відборі, оформлене протоколом №2 від 11 грудня 2018 року.
Позивач у позовній заяві стверджує, що його не було жодним чином повідомлено про не допуск до участі у конкурсному відборі, чим порушено його право на доступ до участі у конкурсі та порушено принципи відкритості проведення конкурсу.
Проте, згідно роздруківки телефонних з`єднань через комутатор ТОВ "Укрком" за період з 01 по 31 грудня 2018 року секретар постійно діючої комісії з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належить до сфери управління ДСА України, ОСОБА_5 12 грудня 2018 року зі свого робочого телефонного номеру НОМЕР_1 здійснив телефонний дзвінок на телефонний номер ОСОБА_1 . НОМЕР_2 , який зазначено ним під час подання відповідної заяви, та повідомив про не допуск до участі у конкурсному відборі. Розмова тривала 123 сек., тобто 2 хвилини.
Доказів зворотного, а також доказів, які б спростовували вищезазначену інформацію, до суду не надано та до матеріалах справи не долучено.
Суд звертає увагу, що вимоги про повідомлення претендентів про їх недопуск до участі у конкурсі поштовими засобами зв`язку у Порядку відсутні, що свідчить про правомірність дій відповідача стосовно повідомлення позивача про його недопуск до участі у конкурсі.
Як зазначалося вище, відповідно до пункту 19 Порядку за рішенням комісії на її засіданні під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників можуть бути присутніми представники засобів масової інформації та громадськості за умови згоди всіх учасників конкурсного відбору, які подали пропозиції з управління підприємством.
Проте, згідно заяви позивача від 30 листопада 2018 року, яку ним подано для участі у конкурсному відборі, зазначено, що він заперечує проти присутності представників засобів масової інформації та громадськості в конкурсному відборі, що свідчить про необґрунтованість позовних вимог стосовно порушення відповідачем принципу відкритості проведення конкурсного відбору.
З урахуванням рішення конкурсної комісії від 11 грудня 2018 року про недопуск позивача до участі у конкурсному відборі, на підставі пункту 15 Порядку, Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що позивач не набув статусу учасника конкурсного відбору, як наслідок, конкурсна комісія відповідача не зобов`язана інформувати його про подальші зміни у проведенні конкурсу та запрошувати його для участі у конкурсі 08 січня 2019 року.
Обґрунтовуючи порушення відповідачем порядку проведення конкурсного відбору, позивач стверджує, що відповідачем неправомірно перенесено термін проведення конкурсного відбору, а також порушено строки оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору.
13 грудня 2018 року постійно діюча комісія з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України, на засіданні прийняла рішення у зв`язку з виробничою необхідністю, перенести дату конкурсного відбору на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи", що належить до сфери управління ДСА України на 08 січня 2019 року.
Рішення оформлено протоколом №3 від 13 грудня 2018 року.
13 грудня 2018 року наказом ДСА України "Про внесення змін до наказу ДСА України від 15.11.2018 №571" №615 вирішено внести зміни до пункту 1 наказу ДСА України від 15.11.2018 №571 "Про проведення конкурсного відбору на посаду генерального директора Державного підприємства "Інформаційні судові системи" шляхом заміни слів та цифр "в термін до 19 грудня 2018 року" словами та цифрами "в термін до 09 січня 2019 року".
14 грудня 2018 року вищезазначена інформація розміщена на офіційному сайті ДСА України.
Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу, що чинним законодавством України, а саме Порядком не заборонено переносити дату проведення конкурсного відбору у межах строків, визначених законодавством.
Отже, з урахуванням пункту 6 Порядку відповідачем перенесено дату проведення конкурсного відбору на 08 січня 2019 року у межах 30 календарних днів з дати, на яку призначено засідання конкурсної комісії з розгляду претендентів і доданих до них документів, тобто з 11 грудня 2018 року, що свідчить про відсутність порушень в діях відповідача.
08 січня 2019 року постійно діюча комісія з проведення конкурсного відбору керівників державних суб`єктів господарювання, що належать до сфери управління Державної судової адміністрації України на засіданні провела конкурсний відбір на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи" та прийняла рішення визнати переможцем конкурсного відбору ОСОБА_2 , конкурсна пропозиція якого визнана найкращою.
Рішення оформлено протоколом №4 від 08 січня 2019 року.
09 січня 2019 року на офіційному сайті ДСА України опубліковано відповідне оголошення про визначення переможця конкурсного відбору.
Докази невідповідності рішення конкурсної комісії, яке оформлене протоколом №4 від 08 січня 2019 року, до суду не надано та в матеріалах справи відсутні.
Таким чином, Конкурсною комісією відповідача під час проведення конкурсного відбору на заміщення вакантної посади генерального директора ДП "Інформаційні судові системи" не порушено норми Законів України, інших нормативно-правових актів та дотримано усі строки, передбачені Порядком, як наслідок, позовні вимоги нормативно і документально не підтверджуються, а оскаржуване рішення є правомірним та скасуванню не підлягає.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на викладене, судом не виявлено дій чи рішень відповідача, які б суперечили вимогам, встановленим частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Оскільки в задоволенні позову відмовлено, судові витрати відшкодуванню не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити повністю.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 );
Державна судова адміністрація України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5; ідентифікаційний код 26255795);
Державне підприємство "Інформаційні судові системи" (03045, м. Київ, вул. Плещеєва, 10; ідентифікаційний код 34614292);
ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків не відомий).
Суддя В.А. Кузьменко