
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
18 травня 2020 року справа №826/22589/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши в письмовому провадженні заяву Товариства з додатковою відповідальністю "Укрліфсервіс" про заміну боржника у виконавчому провадженні в адміністративній справі
за позовомТовариства з додатковою відповідальністю "Укрліфсервіс"доДержавної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києвіпровизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
В С Т А Н О В И В:
Товариство з додатковою відповідальністю "Укрліфсервіс" (далі по тексту - позивач, ТДВ "Укрліфсервіс") звернулось з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (далі по тексту - відповідач, ДПІ у Оболонському районі), в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 15 вересня 2015 року №0005012205.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 15 грудня 2015 року в адміністративній справі №826/22589/15, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 12 липня 2016 року та постановою Верховного Суду від 14 листопада 2018 року, адміністративний позов задоволено повністю.
На виконання вказаної постанови 08 червня 2016 року видано виконавчий лист.
До суду надійшла заява Товариства з додатковою відповідальністю "Укрліфсервіс" про заміну сторони у виконавчому листі, у якій просив замінити боржника у виконавчому листі, а саме Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві, її правонаступником - Головним управлінням ДФС у м. Києві.
Розгляд питання про заміну сторони виконавчого провадження призначено на 16 березня 2020 року; в судове засідання учасники справи не прибули, у зв`язку із чим, на підставі частини дев`ятої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив перейти до розгляду справи в письмовому провадженні.
Виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Згідно виконавчого листа від 08 червня 2016 року боржником у виконавчому проваджені є Державна податкова інспекція у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року №296 "Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби", Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Деснянському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Дніпровському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію в Оболонському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Печерському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Подільському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Святошинському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Солом`янському районі Головного управління ДФС, Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі Головного управління ДФС було реорганізовано, шляхом приєднання до Головного управління ДФС у м. Києві.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 в результаті реорганізації Державної фіскальної служби України шляхом поділу утворені Державна податкова служба України та Державна митна служба України.
Пунктом 2 зазначеної постанови визначено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року №537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.
Так, Головне управління ДФС у м. Києві реорганізується у Головне управління ДПС у м. Києві, а згідно з абзацом п`ятим пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у м. Києві, затвердженого наказом Державної податкової служби України від 12 липня 2019 року №14, Головне управління ДПС у м. Києві є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у м. Києві.
Частина перша статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Частиною четвертою статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку про необхідність відмовити Товариству з додатковою відповідальністю "Укрліфсервіс" у задоволенні заяви про заміну боржника у виконавчому листі, а саме Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві, її правонаступником - Головним управлінням ДФС у м. Києві, та замінити боржника у виконавчому листі в адміністративній справі №826/22589/15 - Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві, її правонаступником - Головним управлінням ДПС у м. Києві.
Керуючись статтями 241, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні заяви Товариства з додатковою відповідальністю "Укрліфсервіс" про заміну сторони у виконавчому листі відмовити.
2. Замінити боржника у виконавчому листі в адміністративній справі №826/22589/15 - Державну податкову інспекцію у Дарницькому районі Головного управління ДФС у місті Києві (ідентифікаційний код 39479227), її правонаступником - Головним управлінням ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код 43141267).
Згідно з частиною другою статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Кузьменко