
м. Лиман Справа № 236/1321/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 травня 2020 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Сердюк Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився в с.Рубці Краснолиманського району Донецької області, громадянина України, який не працює, місце мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст.130 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А:
16.04.2020 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №070799 від 14.04.2020 року, ОСОБА_1 поторно протягом року(постанова Краснолиманського міського суду Донецької області від 23.08.2019 року про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП), 14.04.2020 року о 14 годині 20 хвилин в с.Рубці Лиманського району Донецької області по вул.Центральній, біля будинку №1, керував транспортним засобом-мотоциклом ІЖ-планета3, державний номерний знак НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння (почервоніння очей, неприродна білість обличчя, зіниці не реагують на світло), від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності свідків, таким чином, порушив вимогипункту 2.5 Правил дорожнього руху, затв.постановою КабінетуМіністрів Українивід 10.10.2001року №1306- водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Тобто ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачені ч. 2 ст. 130 КУпАП.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 2 ст. 130 КУпАП визнається повторне протягом року керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив.
При розгляді матеріалів справи про адміністративне правопорушення було враховано таке.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 245 КУпАП є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Орган (посадова особа) згідно зі ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїми внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом серії ОБ № 070799 від 14.04.2020 року, складеним працівником поліції, поясненнями свідків- ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , викладеними на окремих аркушах, поясненням правопорушника в протоколі.
Враховуючи обставини і характер вчиненого правопорушення, якє є грубим, ступінь вини і дані про особу правопорушника, який повторно протягом року скоїв правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 2 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в грошовому вираженні становить 420,40 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ч.2 ст. 130, ст.ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-
П О С Т А Н О В И Л А:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вигляді становить 20400,00 (двадцять тисяч чотириста грн. 00 коп.) гривень (Отримувач коштів:Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA198999980313090149000005001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300), без оплатного вилучення транспортного засобу.
Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.
У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 40800,00 (сорок тисяч вісімсот грн. 00 коп.) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави (Отримувач коштів:УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37894853; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача:UA758999980313111206000005564; Код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір у розмірі 420,40 (чотириста двадцять грн. 40 коп.) гривень.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Постанова судді набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.
Суддя -