
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 травня 2020 року м. Київ № 640/6146/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., розглянувши у порядку спрощеного провадження адміністративну справу
за позовомПенсійного фонду Українидо Міністерства юстиції України про скасування постанов
В С Т А Н О В И В :
Пенсійний фонд України (далі по тексту - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства юстиції України (далі - відповідач), в якому просить визнати протиправними та скасувати постанови державних виконавців Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року: у виконавчому провадженні № 58940895 про накладення штрафу у сумі 5100 грн., у виконавчому провадженні № 58941014 про накладення штрафу у сумі 5100 грн., у виконавчому провадженні № 58978950 про накладення штрафу у сумі 5100 грн., у виконавчому провадженні № 58941127 про накладення штрафу у сумі 5100 грн., у виконавчому провадженні № 58940739 про накладення штрафу у сумі 5100 грн., від 13 лютого 2020 року у виконавчому провадженні № 58940895 про накладення штрафу у сумі 10200 грн., у виконавчому провадженні № 58941014 про накладення штрафу у сумі 10200 грн., у виконавчому провадженні № 58978950 про накладення штрафу у сумі 10200 грн., у виконавчому провадженні № 58941127 про накладення штрафу у сумі 10200 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що він повідомив відповідача про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі № 826/3594/18 добровільно до відкриття виконавчого провадження, тому державний виконавець за відсутності на те підстав виніс оскаржувані постанови про накладення штрафу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 02 квітня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Заперечуючи проти задоволення позовних вимог у відзиві на позов представник відповідача вказує, що на виконанні у Відділі примусового виконання рішень Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України перебувають виконавчі провадження по виконанню судового рішення Окружного адміністративного суду міста Києва в адміністративній справі №826/3594/18 про зобов`язання Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 пенсій у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року. У зв`язку з тим, що Пенсійний фонд України не вчинив дій по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті зазначеним вище особам пенсій у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, прийнято оскаржувані постанови про накладення штрафу.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19 квітня 2019 року відкрито виконавче провадження №58940739 з примусового виконання виконавчого листа № 826/3594/18 від 05 квітня 2019 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва про зобов`язання Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 пенсії у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року. Також вказаною постановою боржника (УПФ) було повідомлено про необхідність виконання рішення суду протягом 10 робочих днів.
Листом від 02 травня 2019 року Пенсійний фонду України повідомив державного виконавця, що на виконання постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2019 року у ВП №58940739 та на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі № 826/3594/18 Пенсійним фондом України добровільно до відкриття виконавчих проваджень вчинено дії по контролю, що полягають у перевірці правильності пенсійного забезпечення осіб, що були позивачами у цій судовій справі, зокрема, ОСОБА_1 , у тому числі за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, проведених на виконання рішень судів про перерахунок пенсії. Перевірка проведена за матеріалами електронних пенсійних справ, інформацією, отриманою від органів Фонду, де ці особи перебувають на обліку.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року ВП № 58940739 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 5 100,00 грн.
Також, постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 лютого 2020 року ВП № 58940739 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 10200,0 грн.
13 лютого 2020 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України скеровано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та постановою від 13 лютого 2020 року закінчено виконавче провадження № 58940739.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19 квітня 2019 року відкрито виконавче провадження №58941127 з примусового виконання виконавчого листа № 826/3594/18 від 05 квітня 2019 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва про зобов`язання Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_15 пенсії у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року. Також вказаною постановою боржника (УПФ) було повідомлено про необхідність виконання рішення суду протягом 10 робочих днів.
Листом від 11 травня 2019 року Пенсійний фонду України повідомив державного виконавця, що на виконання постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2019 року у ВП №58941127 та на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі № 826/3594/18, Пенсійним фондом України добровільно до відкриття виконавчих проваджень вчинено дії по контролю, що полягають у перевірці правильності пенсійного забезпечення осіб, що були позивачами у цій судовій справі, зокрема, ОСОБА_15 , у тому числі за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, проведених на виконання рішень судів про перерахунок пенсії. Перевірка проведена за матеріалами електронних пенсійних справ, інформацією, отриманою від органів Фонду, де ці особи перебувають на обліку.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року ВП №58941127 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 5 100,00 грн.
Також, постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 лютого 2020 року ВП №58941127 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 10200,0 грн.
13 лютого 2020 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України скеровано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та постановою від 13 лютого 2020 року закінчено виконавче провадження №58941127.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19 квітня 2019 року відкрито виконавче провадження №58940895 з примусового виконання виконавчого листа № 826/3594/18 від 05 квітня 2019 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва про зобов`язання Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_2 пенсії у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року. Також вказаною постановою боржника (УПФ) було повідомлено про необхідність виконання рішення суду протягом 10 робочих днів.
Листом від 20 травня 2019 року Пенсійний фонду України повідомив державного виконавця, що на виконання постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2019 року у ВП №58940895 та на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі № 826/3594/18, Пенсійним фондом України добровільно до відкриття виконавчих проваджень вчинено дії по контролю, що полягають у перевірці правильності пенсійного забезпечення осіб, що були позивачами у цій судовій справі, зокрема, ОСОБА_2 , у тому числі за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, проведених на виконання рішень судів про перерахунок пенсії. Перевірка проведена за матеріалами електронних пенсійних справ, інформацією, отриманою від органів Фонду, де ці особи перебувають на обліку.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року ВП №58940895 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 5 100,00 грн.
Також, постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 лютого 2020 року ВП №№58940895 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин, у розмірі 10200,00 грн.
13 лютого 2020 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України скеровано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та постановою від 13 лютого 2020 року закінчено виконавче провадження №№58940895.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 24 квітня 2019 року відкрито виконавче провадження №58978950 з примусового виконання виконавчого листа № 826/3594/18 від 05 квітня 2019 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва про зобов`язання Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_12 пенсії у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року. Також вказаною постановою боржника (УПФ) було повідомлено про необхідність виконання рішення суду протягом 10 робочих днів.
Листом від 17 травня 2019 року Пенсійний фонду України повідомив державного виконавця, що на виконання постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2019 року у ВП №58978950 та на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі № 826/3594/18, Пенсійним фондом України добровільно до відкриття виконавчих проваджень вчинено дії по контролю, що полягають у перевірці правильності пенсійного забезпечення осіб, що були позивачами у цій судовій справі, зокрема, ОСОБА_12 , у тому числі за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, проведених на виконання рішень судів про перерахунок пенсії. Перевірка проведена за матеріалами електронних пенсійних справ, інформацією, отриманою від органів Фонду, де ці особи перебувають на обліку.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року ВП №58978950 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 5 100,00 грн.
Також, постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 лютого 2020 року ВП №58978950 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 10200,00 грн.
13 лютого 2020 року головним державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України скеровано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення та постановою від 13 лютого 2020 року закінчено виконавче провадження №58978950.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 19 квітня 2019 року відкрито виконавче провадження №58941014 з примусового виконання виконавчого листа № 826/3594/18 від 05 квітня 2019 року, виданого Окружним адміністративним судом міста Києва про зобов`язання Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_7 пенсії у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року. Також вказаною постановою боржника (УПФ) було повідомлено про необхідність виконання рішення суду протягом 10 робочих днів.
Листом від 20 травня 2019 року Пенсійний фонду України повідомив державного виконавця, що на виконання постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 19 квітня 2019 року у ВП №58941014 та на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі № 826/3594/18, Пенсійним фондом України добровільно до відкриття виконавчих проваджень вчинено дії по контролю, що полягають у перевірці правильності пенсійного забезпечення осіб, що були позивачами у цій судовій справі, зокрема, ОСОБА_7 , у тому числі за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року, проведених на виконання рішень судів про перерахунок пенсії. Перевірка проведена за матеріалами електронних пенсійних справ, інформацією, отриманою від органів Фонду, де ці особи перебувають на обліку.
Постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року ВП №58941014 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 5 100,00 грн.
Також, постановою головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 лютого 2020 року ВП №58941014 накладено на боржника штраф за невиконання рішення суду без поважних причин у розмірі 10200,00 грн.
Преамбулою Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року № 1404-VІІІ (далі по тексту - Закон № 1404-VІІІ) передбачено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону №1404-VІІІ визначено, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.
Відповідно до частини 1 статті 18 Закону №1404-VІІІ виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з частиною 3 статті 18 Закону №1404-VІІІ, виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Відповідно до частин 1, 2 статті 63 Закону №1404-VІІІ за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Статтею 75 Закону №1404-VІІІ визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Таким чином, постанова про накладення штрафу виноситься державним виконавцем стосовно боржника у разі невиконання без поважних причин останнім рішення суду.
Судом встановлено, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 жовтня 2018 року у справі №826/3594/18 позов задоволено частково. Зобов`язано Пенсійний фонд України вчинити дії по контролю за здійсненням територіальними органами дій по нарахуванню та виплаті ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_16 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 пенсій у розмірі визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року.
Суд наголошує, що зазначеним судовим рішенням Пенсійний фонд України зобов`язано вчинити виключно дії щодо контролю, а не здійснення перерахунку та виплати пенсій позивачам або будь-які інші дії, спрямовані на зобов`язання територіальних органів позивача вчинити такий перерахунок та виплату.
Матеріалами справи підтверджено, що Пенсійним фондом України вчинено дії, спрямовані на з`ясування у територіальних органів, на обліку яких знаходяться стягувачі названих вище виконавчих проваджень, стану виконання перерахованих у рішенні від попередньо винесених судових рішень по кожному зі стягувачів. У відповідь на своє звернення Пенсійний фонд України отримав відповіді, що окремі судові рішення щодо виплати пенсій у розмірі, визначеному статтею 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з 01 січня 2014 року по 02 серпня 2014 року відсутні, про що позивачем було повідомлено Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
При цьому, відповідно до пункту 6 частини 4 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 280 від 23 липня 2014 року, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо:
забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення;
забезпечення надходжень від сплати збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень відповідно до законодавства;
внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб та їх використання;
здійснення контролю за додержанням вимог законодавства про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів, за достовірністю документів, поданих для призначення пенсії, та відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню, призначенням (перерахунком) і виплатою пенсій, щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці та іншими виплатами, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, інших джерел, визначених законодавством;
стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів;
застосування фінансових санкцій, передбачених законом;
призначення (перерахунку) і виплати пенсій та щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці;
забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством;
обліку коштів Пенсійного фонду України, ведення статистичної та бухгалтерської звітності;
надання страхувальникам та застрахованим особам інформації, визначеної законодавством;
Крім того, згідно підпунктом 7 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об`єднані управління, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2, Управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до законодавства.
Отже дії щодо перерахунку пенсії, у тому числі на виконання рішень суду, є функціональними повноваженнями виключно територіальних управлінь.
Наведене вище, на думку суду, свідчить про необґрунтованість оскаржуваних постанов про накладення штрафу.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, позивачем доведено протиправність оскаржуваних постанов про накладення штрафу, в той час, як відповідачем покладений на нього обов`язок доказування не виконано, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд приходить до висновку про наявність правих підстав для задоволення позову.
Відповідно до частини 1 статі 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 143, 241-246, 255, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов Пенсійний фонд України задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати постанови Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 13 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 58940895 про накладення штрафу у сумі 5100,00 грн, від 13 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 58941014 про накладення штрафу у сумі 5100,00 грн, від 13 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 58978950 про накладення штрафу у сумі 5100,00 грн, від 13 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 58941127 про накладення штрафу у сумі 5100,00 грн, від 13 грудня 2019 року у виконавчому провадженні № 58940739 про накладення штрафу у сумі 5100,00 грн, від 13 лютого 2020 року у виконавчому провадженні № 58940895 про накладення штрафу у сумі 10200,00 грн, від 13 лютого 2020 року у виконавчому провадженні № 58941014 про накладення штрафу у сумі 10200,00 грн, від 13 лютого 2020 року у виконавчому провадженні № 58978950 про накладення штрафу у сумі 10200,00 грн, від 13 лютого 2020 року у виконавчому провадженні № 58941127 про накладення штрафу у сумі 10200,00 грн.
3. Стягнути на користь Пенсійного фонду України (01601, місто Київ, вулиця Бастіонна, будинок 9, код ЄДРПОУ 00035323) за рахунок бюджетних асигнувань Міністерства юстиції України (01001, місто Київ, вулиця Городецького, будинок 13, код ЄДРПОУ 00015622) судовий збір в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 копійок.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко