
Справа № 344/5146/20
Провадження № 3/344/2714/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2020 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Хоростіль Р.В., розглядаючи справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого по АДРЕСА_1 , директора ТзОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч. 2 ст. 188-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
Директор ТзОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ» ОСОБА_1 (код за ЄДРПОУ – 42150820, що за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Ціолковського, 6) порушив вимоги законодавства у сферах зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, що виявлено під час планової перевірки ТОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ» 06.03.2020 року.
Так, відповідно до вимог ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Однак адміністрацією ТОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ» не виконано норматив робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю за 2019 рік. З вивчення представлених адміністрацією ТОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ» табелів обліку робочого часу, що згідно з Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою Наказом Державного комітету статистики України 28.09.05 № 286 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 30.11.05 за № 1442/11722, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за період січень-грудень 2019 року становить 16 осіб, з них 0 штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність. Кількість осіб з інвалідністю, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» - 1 особа.
Згідно з інформаційною довідкою від 03.03.2020 року № 0303/20-2 фонд оплати праці штатних працівників за 2019 рік становить 990160,92грн., середньорічна заробітна плата штатного працівника за 2019 рік становить 61885,06грн.
Таким чином директор ТОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ» ОСОБА_1 не забезпечив норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
Під час розгляду справи ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав.
Роз`яснивши ОСОБА_1 вимоги ст. 268 КУпАП, заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні, передбаченому ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, окрім його визнавальних пояснень, повністю доведена даними з протоколу про адміністративне правопорушення № 09-01-1682/4 від 06.03.2020 року, копією Акту за результатами проведення перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю № 09-01-1682/26 від 06.03.2020 року, копією звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2019 рік ТзОВ «ОМЕГА-ГАРАНТ».
Таким чином дії ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, як невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність, не встановлено.
Отже, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого адміністративного правопорушення, ставлення винного до вчиненого правопорушення, суд вважає, що для попередження вчинення правопорушень в майбутньому на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ч. 2 ст. 188-1, ст.ст. 280, 283-285, 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10 (десять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Р.В. Хоростіль