
Справа № 649/145/20
Провадження № 3/649/77/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2020 року суддя Великолепетиського районного суду, Херсонської області Гапоненко Р.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління держпраці у Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Велика Лепетиха Великолепетиського району Херсонської області, громадянина України, селищного голови Великолепетиської селищної ради, проживаючого по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу №ХС6406/1147/АВ/П/ПТ від 05.02.2020 року складеного головним державним інспектор відділу з питань додержання законодавства застрахованих осіб, працевлаштування інвалідів, з питань дитячої праці та інших нормативно правових актів управління з питань праці у Херсонській області Дудченко Н.В. про те, що селищний голова Великолепетиської селищної ради ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення за період з 01.01.2017 року по 05.02.2020 року, а саме:
1. В порушення ч. 2 ст. 30 Закону України "Про оплату праці" Установою не забезпечено достовірний облік виконуваної працівником роботи.
Так, Установою у табелі обліку робочого часу по Великолепетиському селищному будинку культури за жовтень 2018 року відпрацьований робочий час працівниками позначено лише буквою "Р", при цьому не вказано кількість відпрацьованих годин, що не дозволяє визначити кількість годин, відпрацьованих кожним найманим працівником.
2. В порушення ч. 2 ст. 30 Закону України "Про оплату праці" Установою не забезпечено достовірний бухгалтерський облік витрат на оплату праці.
В Установі відсутні відомості зарахування заробітної плати на карткові рахунки працівникам, що не дозволяє встановити дотримання чи порушення строків та повноти виплати:
заробітної плати взагалі;
заробітної плати за час відпустки;
остаточного розрахунку при звільнені.
У розрахунку відпускних ОСОБА_2 не повністю прописується інформація щодо визначення розрахункового періоду, а саме: не вказано за місяць якого року взята заробітна плата, що не дозволяє перевірити правильність вибраного періоду для розрахунку сум відпускних.
3. В порушення ч. 5 ст. 95 Кодексу законів про працю України, ст. 33 Закону України "Про оплату праці" Установою індексація заробітної плати проводиться не всім працівникам.
Так Установою не нараховано та не виплачено індексацію заробітної плати:
Працівникам апарату Великолепетиської селищної ради за період листопад - грудень 2017 року;
Працівнику Великолепетиського селищного будинку культури ОСОБА_3 за період серпень - жовтень 2019 року.
4. В порушення ч. 4 ст. 97 Кодексу законів про працю України в Установі встановлено факти прийняття власником або уповноваженим ним органом чи фізичною особою в односторонньому порядку рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.
Так наказом директора Великолепетиського селищного будинку культури від 17.12.2019 року №21-к преміювали працівників СБК в межах фонду заробітної плати.
Узявши до уваги, що у художнього курівника, у керівників гуртків та у акомпаніатора розмір окладу однаковий та становить 3496 гривень, сума премії у всіх працівників різна: у художнього керівника 1453 грн., у керівника гуртка ОСОБА_4 - 1500 грн., у керівника гуртка ОСОБА_5 - 2285 грн., у акомпаніатора ОСОБА_3 - 700 грн. і т.д. Обґрунтованих пояснень з приводу нарахування різних розмірів премій працівникам в наказі т.в.о. директора відсутні.
ОСОБА_1 у судові засідання, призначені на 04.03.2020 року, 12.03.2020 року, 17.03.2020 року, 13.04.2020 року, 30.04.2020 року не з`явився. Але надав через канцелярію суду 16.03.2020 року та 13.04.2020 року клопотання про відкладення розгляду справи, призначеної на 17.03.2020 року та призначеної на 13.04.2020 року, своє клопотання мотивує тим, що з 12.03.2020 року до 03.04.2020 року в Україні запроваджено карантин через спалах у світі короновірусу згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року та від 11.03.2020 року Радою суддів України рекомендовано учасникам справи утриматись від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін. На 30.04.2020 року о 10 год. 10 хв. ОСОБА_1 викликалася у судове засідання та у судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення був повідомлений належним чином.
Частиною 2 статті 38 КУпАП, передбачено, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
У відповідності до ч. 1 ст. 268 справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
У відповідності до ч. 2 ст. 268 при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172 4 - 172 9, 173, 173 2, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185 1, статтями 185 7, 187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов`язковою.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» з наступними змінами на всій території України з 12 березня до 24 квітня 2020 року в Україні установлено карантин.
Згідно заяви голови Ради суддів України від 13 березня 2020 року Рада суддів України звернулась до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін.
Рішенням Ради суддів України від 17 березня 2020 року №19 прийнято Рекомендації Ради суддів України щодо встановлення особливого режиму роботи судів України на період з 16 березня до 03 квітня 2020 року.
Законом України від 30 березня 2020 року№540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» було внесені зміни до процесуальних кодексів щодо продовження процесуальних строків на строк дії такого карантину. Проте, законодавцем не було внесено змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо продовження строків розгляду справ та накладення адміністративного стягнення.
Таким чином, нормами КУпАП не передбачена обов`язкова присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді справи, передбаченої ч. 1 ст. 41 КУпАП, внаслідок установлення карантину жодними нормативно-правовими актами не припинено роботу судів та здійснення ними судочинства, а рекомендації Ради суддів України стосуються участі у судових засіданнях, у яких слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом №ХС6406/1147/АВ/П/ПТ від 05.02.2020 року, актом інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю №ХС6406/1147/АВ від 05.02.2020 року та іншими матеріалами справи.
При призначенні покарання суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який працює, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався та приходить до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 грн. (30х17=510 грн.).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст. ст. 33-35, 38, 40-1, ч. 1 ст. 41, ст. ст. 284, 287, 294 КУпАП суд
ПОСТАНОВИВ:
За вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 (п`ятсот десять) гривень. Суму штрафу сплатити на номер рахунку (IBAN): UA868999980313080106000021083, код отримувача (ЄДРПОУ): 37743660, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: УК у В-Лепет. р-ні/В-Лепет. р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на користь Держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, до Херсонського апеляційного суду через Великолепетиський районний суд Херсонської області.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Головуючий підпис