Постанова № 89242023, 14.05.2020, Снігурівський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
14.05.2020
Номер справи
485/437/20
Номер документу
89242023
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 485/437/20

Провадження №3/485/190/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2020 року суддя Снігурівського районного суду Миколаївської області Квєтка І.А., секретар судового засідання Бондаренко С.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Снігурівського відділу Баштанської місцевої прокуратури Миколаївської області Грицюка О.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Миколаїв, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого фактично по АДРЕСА_2 , не працюючого, на момент скоєння правопорушення працював молодшим інспектором відділу охорони Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" код ЄДРПОУ 08594654, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

25.07.2012 року наказом № 33 о/с управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області молодшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 було призначено на посаду молодшим інспектором відділу охорони Снігурівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області (№5).

21.08.2018 року наказом №225/ОС Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 14.08.2018 року прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 за власним бажанням звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)".

Відповідно до Переліку найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженого 10.05.2017 наказом №1519/5 Міністерства юстиції України, Державна установа "Снігурівська виправна колонія (№5)" є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Відповідно до ст.1, п.п. "д" п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, а саме особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ч.1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "д" - особи рядового складу), зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені в п. 1 ч.1 ст. 3 цього ж закону (підпункт "д" - особи рядового складу державної кримінально-виконавчої служби), які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

П.п.2 п.4 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 визначено, що декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Відповідно до абзацу 1 п. 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 6 вересня 2016 року №19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15 листопада 2016 року №1479/29609 про "Порядок перевірки факту подання суб"єктами декларування декларацій відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та повідомлення НАЗК про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій", припинення діяльності, пов"язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки субєкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

В порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року №3 "Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року №959/29089, ОСОБА_1 , будучи особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 03 квітня 2019 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням 21 серпня 2018 року.

Крім того, в порушення абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1 , будучи особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 03 квітня 2019 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

За кваліфікації дій правопорушника за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, до суду надійшли окремі протоколи № 104 та № 105 від 27 березня 2020 року та заведено два адміністративні провадження (3/485/190/20, 3/485/191/20). Постановою судді від 10 квітня 2020 року, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, матеріали адміністративних проваджень об`єднані в одне провадження під № 3/485/190/20, справа №485/437/20.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав. Зазначив, що не подав декларації вчасно через те, що не працював електронний цифровий ключ, а він за браком часу вчасно не здійснив його заміну.

Прокурор просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення, строк якого, на його думку, не сплив.

Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується:

наказом начальника управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області Диренко В.І. від 25 липня 2012 року № 33 о/с "По особовому складу" про призначення новоприйнятого ОСОБА_1 молодшим інспектором відділу охорони Снігурівської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області (№5), присвоївши спеціальне звання "молодший сержант внутрішньої служби";

наказом начальника Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" Гавриленко О.С. від 14 серпня 2018 року №225/ОС про звільнення 21 серпня 2018 року прапорщика внутрішньої служби ОСОБА_1 за власним бажанням з посади молодшого інспектора відділу охорони державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)", підстава рапорт Менька П.Л.;

розпискою ОСОБА_1 про ознайомлення-попередження з вимогами Закону України "Про запобігання корупції";

розпискою ОСОБА_2 від 21.08.2018 року про отримання у відділі по роботі з персонолам ДУ "Снігурівська виправна колонія (№5)" трудової книжки;

витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого ОСОБА_2 подав декларації перед звільненням та після звільнення 03 квітня 2019 року;

переліком найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України 10.05.2017 №1519/5.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП встановлено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв"язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

Поважних причин, які би об"єктивно унеможливлювали подання ОСОБА_1 електронної декларації перед звільненням та після звільнення у встановлений законом строк, під час розгляду справи не було встановлено.

Ураховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Частиною 3 ст. 38 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України "Про запобігання корупції" державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов`язані перевіряти факт подання суб`єктами декларування, які в них працюють (працювали або входять чи входили до складу утвореної в органі конкурсної комісії, до складу Громадської ради доброчесності, відповідних громадських рад, рад громадського контролю, утворених при державних органах), відповідно до цього Закону декларацій та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" Національне агенство з питань запобігання корупції належить до спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.

Згідно повідомлення Державної установи "Снігурівська виправна колонія (№5)" від 22.02.2019 р. №5/4-556, управлінню Національного агенства з питань запобігання корупції повідомлено про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням за 2018 рік, яке отримано ним 06.03.2019 року.

Відповідно до абз.1 п.6, абз.1 п.8 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 6 вересня 2016 року №19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 15 листопада 2016 року №1479/29609, у випадку встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання декларацій суб`єктами декларування відповідно до вимог Закону відповідальний підрозділ (особа) органу, в якому працюють (працювали) суб`єкти декларування, повідомляє про це Національне агентство упродовж трьох робочих днів з дня виявлення такого факту. Повідомлення Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (додаток 1), надсилається засобами поштового зв`язку (рекомендованим листом з повідомленням про вручення);у разі встановлення факту неподання декларації суб`єктом декларування Національне агентство письмово повідомляє про це керівника відповідного органу, вищому органу управління відповідного громадського об`єднання, іншого непідприємницького товариства та спеціально уповноважених суб`єктів у сфері протидії корупції.

Отже, про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням спеціально уповноваженим суб"єктам у сфері протидіїкорупції стало відомо 06 березня 2019 року, тоді як протокол про адміністративне правопорушення №105 складений лише 27 березня 2020 року.

На користь зазначеного свідчить також лист ДУ "Снігурівська ВК" від 28.02.2020 року (а.с.50) у відповідь на лист управління від 17.02.2020 року про збір інформації з метою підтвердження або спростування фактів вчинення особами корупційних правопорушень, в т.ч. і ОСОБА_1 (а.с.90), що повіністю спростовує твердження управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департамента стратегічних розслідувань Національної поліції України про виявлення правопорушення в день складання протоколу.

Таким чином, днем закінчення передбаченого ч. 3 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення є 06 вересня 2019 року (протокол про адміністративне правопорушення № 105 від 27 березня 2020 року для розгляду у суд надійшов 09 квітня 2020 року).

У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення за фактом несвоєчесного подання декларації перед звільненням (протокол №105) підлягає закриттю в разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

За таких обставин вважаю за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за фактом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, відносно ОСОБА_1 у зв"язку з тим, що закінчились строки накладення адміністративного стягнення, з урахуванням положень ч. 3 ст. 38 КУпАП.

Оскільки правопорушення за фактом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, ОСОБА_1 вчинено 01.04.2019 року, декларацію після звільнення ОСОБА_1 подав лише 03.04.2020 р., що було виявлено згідно рапорту о/у Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області ДСР Національної поліції України А.Осадченко 04.03.2020 року, то строк накладення адміністративного стягнення, за вказаним фактом, визначений ст.38 КУпАП не сплив.

Під час накладення стягнення, як то передбачено ст.33 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан за непрацевлаштування.

Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність не встановлено.

З метою виховання та запобігання вчиненню ОСОБА_1 нових правопорушень, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу мінімальним розміром передбаченим санкцією зазначеної статті.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір.

Керуючись ст.ст. 36, 38, п. 7 ч. 1 ст. 247, 280, 283, 284 КпАП України,

постановив:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за фактом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення, у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п`ятдесят грн. 00 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України) судовий збір у розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять грн. 40 коп.).

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за фактом несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП за закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.

Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Снігурівський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя