
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2020 року справа № 580/771/20
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” до Офісу великих платників податків ДПС про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
03.03.2020 до Черкаського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” (далі – позивач) з позовною заявою до Офісу великих платників податків ДПС (далі – відповідач), в якій просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДПС від 18.02.2020 №0000865010 в частині зобов`язання товариства з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” сплатити штраф у розмірі 88260,00 грн за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що відповідно до абз. 14 п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України, позивач за допомогою інтерфейсу КП “М.Е.Doc”, протягом операційного дня 15.01.2020 (граничного терміну реєстрації податкових накладних) направив на реєстрацію податкові накладні: №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019. Квитанції про реєстрацію податкових накладних надійшли 16.01.2020.
Позивач стверджує, що ним своєчасно, у встановлені строки, здійснені дії з реєстрації податкових накладних, проте навчасна їх реєстрація у Єдиному реєстрі податкових накладних сталась не з його вини, тому це не може бути підставою для притягнення позивача до відповідальності за порушення строку реєстрації податкових накладних у вигляді штрафу, передбаченого ст. 120-1 Податкового кодексу України.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 10.03.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Ухвалою суду від 30.03.2020 відмовлено у задоволенні заяви відповідача про розгляд справи в загальному позовному провадженні та про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
02.04.2020 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог та зазначає, що ТОВ «Фабрика агрохімікатів» за допомогою КП «М.Е.Doc» 15.01.2020 о 19 год. 57 хв. направило на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2020, №113 від 17.12.2019. Відповідно до квитанції №1 до податкових накладних датою реєстрації даних документів є 16.01.2020. Отже, позивачем порушено граничні терміни реєстрації податкових накладних з ПДВ.
Посилаючись на положення Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №557, відповідач стверджує, що якщо податкова накладна відправлена на реєстрацію о 19:00 або пізніше цього час, то є ризик, що автоматизовану перевірку вона пройде на наступний день. Направлення податкових накладних на реєстрацію за 3 хвилини до закінчення операційного дня стало причиною неможливості своєчасної реєстрації податкової накладної.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд виходить з такого.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фабрика агрохімікатів» зареєстроване як юридична особа 05.10.2005, код ЄДРПОУ 33752928.
ТОВ «Фабрика агрохімікатів» на адресу покупця ТОВ «Укравіт Агро» виписано податкові накладні:
- №111 від 17.12.2019 на загальну суму 3848400,00 грн, в т.ч. ПДВ 641400,00 грн.;
- №112 від 20.12.2019 на загальну суму 1440000,00 грн., в т.ч. ПДВ 240000,00 грн.;
- №113 від 17.12.2019 на загальну суму 7200,00 грн., в т.ч. ПДВ 1200,00 грн;
- №114 від 17.12.2019 на загальну суму 432000,00 грн., в т.ч. ПДВ 72000,00 грн.
15.01.2020 о 19 год. 57 хв. за допомогою КП «М.E.Doc» податкові накладні №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019 подані для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
16.01.2020 о 08 год. 00 хв. вказані податкові накладні зареєстровані в ЄРПН, що підтверджується відповідними квитанціями (а.с. 95-97).
На підставі п.п. 19-1.1.2 п. 19.-1.1 ст. 19, п.п. 20.1.4 п. 20.1. ст. 20, п. 75.1 ст. 75, ст. 76 Податкового кодексу України посадовою особою Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДПС проведено камеральну перевірку податкової звітності з податку на додану вартість ТОВ «Фабрика Арохімікатів» з урахуванням даних Єдиного реєстру податкових накладних.
За наслідками перевірки складено акт від 24.01.2020 №44/28-10-50-10/33752928 (далі – акт перевірки) (а.с. 24-25), в якому встановлено порушення вимог п. 201.1, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України в частині порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, із сумою ПДВ в розмірі 954600,00 грн. Зокрема, платником не дотримано законодавчо визначені граничні терміни реєстрації податкових накладних №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019, №114 від 17.12.2019; дата граничної реєстрації ПН 15.01.2020; дата реєстрації 16.01.2020; кількість днів прострочення 1.
На підставі акта перевірки, відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 18.02.2020 №0000865010 (а.с. 31), за яким за затримку реєстрації податкових накладних на суму ПДВ 954600,00 грн., до позивача застосовано штраф в розмірі 10% в сумі 95460,00 грн.
Вважаючи протиправним вказане податкове повідомлення-рішення в частині застосування штрафу в сумі 88260,00 грн, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з такого.
Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з п. 201.10. ст. 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до п. 2 Порядку № 1246 операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Згідно з п. 3 Порядку № 1246 операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування (п. 5 Порядку).
Відповідно до п.п. 10, 11 Порядку №1246 після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб постачальника (продавця)
Після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Згідно з п. 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України “Про електронний цифровий підпис”, “Про електронні документи та електронний документообіг” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Відповідно до п.п. 13, 14, 15 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Враховуючи наведене, реєстрація податкової накладної в ЄРПН є обов`язком постачальника товарів чи послуг. Цьому обов`язку кореспондує обов`язок центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, прийняти та зареєструвати надану платником податку-продавцем податкову накладну в ЄРПН.
Аналіз зазначених законодавчих положень дозволяє суду дійти висновку, що в процедурі внесення інформації (відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування) до Єдиного реєстру податкових накладних є дві окремі стадії: 1) надання платником податку на додану вартість податкової накладної (розрахунку коригування); 2) прийняття/неприйняття податкової накладної (розрахунку коригування) та внесення відомостей щодо неї (нього) безпосередньо до Єдиного реєстру податкових накладних.
Перша із цих стадій залежить від платника податку на додану вартість і є результатом дій такого, тоді як друга - це результат виконання роботи програмного забезпечення, що контролюється ДФС, та/або безпосередніх дій працівників ДФС, на яку (які) платник податку не має впливу.
Таким чином, належним доказом реєстрації податкової накладної (наміру її реєстрації), з урахуванням положень пункту 201.10 статті 201 ПК України та Порядку №1246, є квитанція про прийняття податкової накладної, про неприйняття або про зупинення реєстрації такої із зазначенням причин, яка надсилається протягом операційного дня.
В свою чергу, основні організаційно-правові засади обміну електронними документами між суб`єктами господарювання та ДФС визначає Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557 далі - Порядок №557), відповідно до пунктів 8, 9, 11 розділу ІІ якого у разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення. Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі - протягом перших двох годин наступного операційного дня.
При цьому, суд зауважує, що законодавцем не передбачено будь-яких інших вимог до платника податку на додану вартість щодо вчинення ним додаткових дій після направлення податкових накладних до Єдиного реєстру податкових накладних. Технічні питання роботи сервера ДФС України, пов`язані з реєстрацією податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, знаходяться поза межами впливу платника податку, а тому не можуть братися до уваги при вирішенні питання щодо виконання платником податку покладеного на нього обов`язку щодо реєстрації податкової накладної.
Відповідно до матеріалів справи та пояснень сторін, судом встановлено, що податкові накладні №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019 подані для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних 15.01.2020 о 19 год. 57 хв., тобто в межах операційного дня, відповідно до п. 3 Порядку № 1246.
Під час здійснення операцій з постачання товарів/послуг позивач вчинив усі необхідні дії щодо реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкових накладних в межах строку, наданого Податковим кодексом України для такої реєстрації (у термін до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені).
Водночас, контролюючий орган, в порушення вимог податкового законодавства, не зареєстрував зазначені податкові накладні протягом операційного дня, коли їх було направлено на реєстрацію, а направлення позивачу відповідних квитанцій відбулось на наступний день.
Суд зазначає, що можливість застосування до платника наслідків несвоєчасної реєстрації податкових накладних, передбачених статтею 120-1 Податкового кодексу України, може мати місце лише за наявності його вини.
Згідно з пунктом 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів.
Відповідно до пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п.п. 109.1, 109.2 ст. 109 Податкового кодексу України податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Вчинення платниками податків, їх посадовими особами та посадовими особами контролюючих органів порушень законів з питань оподаткування та порушень вимог, встановлених іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, тягне за собою відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами України.
На думку суду, застосування до платника податку штрафу (фінансової санкції) можливо виключно у випадку наявності з боку такого платника суб`єктивної сторони вчинення правопорушення - вини у формі умислу чи необережності, натомість, вжиття платником податків всіх залежних від нього заходів з метою недопущення порушення податкового законодавства не може мати наслідком відповідальність позивача за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН та застосування до нього штрафних санкції, передбачених п.120-1.1 ст. 120-1 ПК України.
Таким чином, допущення несвоєчасної реєстрації податкових накладних позивачем у даному випадку не мало ознак протиправності з боку позивача та відбулося не з його вини. Такий факт був наслідком незабезпечення умов для виконання позивачем свого податкового обов`язку, тоді як платник податку здійснив усі залежні від нього дії з метою належного виконання податкового обов`язку щодо своєчасної реєстрації таких документів. Однак, квитанцій про реєстрацію або відмову в реєстрації, у встановлений законодавством строк, позивачу не надійшли.
Даний висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, висловленою в постановах від 23.01.2018 (справа № 806/832/17 (К/9901/1807/17)), від 05.09.2018 (справа №806/1936/17 (К/9901/36333/18)), від 22.11.2018 (справа № 813/815/18 (К/9901/63661/18)).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення відповідача від 18.02.2020 №0000865010 в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” штрафу в сумі 88260,00 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019.
Відповідно до частин 1, 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відтак, судові витрати позивача по сплаті судового збору підлягають стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДПС від 18.02.2020 №0000865010 в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” штрафу в сумі 88260,00 грн. за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних №111 від 17.12.2019, №112 від 20.12.2019, №113 від 17.12.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Офісу великих платників податків ДПС на користь товариства з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2102 (дві тисячі сто дві) гривні 00 коп.
Копію рішення направити учасникам справи.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня підписання рішення, з урахуванням вимог пункту 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
1) позивач – товариство з обмеженою відповідальністю “Фабрика агрохімікатів” (18028, м. Черкаси, вул. Сурікова, 9, 11/1, код ЄДРПОУ 33752928);
2) відповідач – Офіс великих платників податків ДПС (04119, м. Київ, вул.Дегтярівська, 11Г, код ЄДРПОУ 43141471).
Суддя О.А. Рідзель