
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 травня 2020 року справа № 580/3136/19
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кульчицького С.О.,
за участі: секретаря судового засідання - Мауріної Я.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко Максим Анатолійович, ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та скасування акта та постанови, зобов`язання закрити виконавче провадження,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду звернулась Семко Яна Андріївна з позовною заявою до управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко Максим Анатолійович, в якій просить:
- визнати протиправними дії державного виконавця Лисенка Максима Анатолійовича щодо складання акта державного виконавця від 19.02.2019 та винесення постанови про накладення штрафу від 19.02.2019;
- скасувати акт державного виконавця від 19.02.2019;
- скасувати постанову про накладення штрафу від 19.02.2019;
- зобов`язати державного виконавця Лисенка Максима Анатолійовича закрити виконавче провадження ВП №54334761 у зв`язку з виконанням рішення суду.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 13.11.2019 у справі № 580/3136/19, залишеним без змін Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.12.2019, позов державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни задоволено частково: визнано протиправною та скасовано постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка Максима Анатолійовича.
Постановою Верховного Суду від 14.04.2020 у справі № 580/3136/19 касаційну скаргу ОСОБА_1 задоволено частково: рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 13.11.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду 20.12.2019 у справі № 580/3136/19 скасовано та направлено справу на новий розгляд до Черкаського окружного адміністративного суду.
21.04.2020 матеріали адміністративної справи № 580/3136/19 надійшли до Черкаського окружного адміністративного суду та шляхом автоматизованого розподілу передані на розгляд головуючому судді Кульчицькому С.О.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 27.04.2020 залучено до участі у справі № 580/3136/19, у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 .
Ухвалою від 05.05.2020 здійснено заміну первісного відповідача у справі № 580/3136/19 - управління Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області його правонаступником - відділом примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
Судове засідання з розгляду справи призначено на 11 год. 00 хв. 05.05.2020.
Учасники справи у судове засідання не прибули, явку своїх представників у судове засідання не забезпечили, що з огляду на скорочені строки розгляду даної категорії справ та положення Кодексу адміністративного судочинства України, якими врегульовані особливості повідомлення учасників справи про дату, час та місце розгляду у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, не перешкоджає розгляду даної справи за відсутності учасників справи.
Згідно з ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд зазначає про таке.
Як вбачається з матеріалів справи постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року, яка набрала законної сили 07 листопада 2017 року, у справі №823/402/17 за позовом ОСОБА_1 до державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни: визнано неправомірним та скасовано рішення державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни від 20 лютого 2017 року №РВ-7100255042017 про відмову у внесенні відомостей (змін до них) до Державного земельного кадастру; зобов`язано державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яну Андріївну повторно розглянути питання про державну реєстрацію земельної ділянки, площею 21,9191 га., згідно з технічною документацією із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в адмінмежах Великояблунівської сільської ради Смілянського району Черкаської області.
18 липня 2017 року Черкаським окружним адміністративним судом на виконання постанови від 16 червня 2017 року у справі №823/402/17 видано виконавчий лист.
18 липня 2017 року ОСОБА_1 звернувся із заявою до начальника відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Гайдара А.В., в якій просив відкрити виконавче провадження та примусово виконати виконавчий лист №823/402/17 від 18 липня 2017 року, який виданий Черкаським окружним адміністративним судом.
03 серпня 2017 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенком Максимом Анатолійовичем, розглянуто заяву ОСОБА_1 про примусове виконання виконавчого листа №823/402/17, виданого 18 липня 2017 року Черкаським окружним адміністративним судом, та винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №54334761 з виконання вищевказаного виконавчого листа.
Відповідно до пункту 2 резолютивної частини вказаної постанови про відкриття виконавчого провадження, державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко М.А. зазначено, що боржнику необхідно виконати рішення суду протягом 10 робочих днів.
11 вересня 2017 року постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка М.А. ВП №54334761 за невиконання рішення суду на позивача накладено штраф у сумі 5100 грн.
13 вересня 2017 року державний кадастровий реєстратор міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного територіального управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Я.А. звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду із заявою про встановлення способу виконання судового рішення, в порядку статті 263 КАС України.
15 вересня 2017 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко Максим Анатолійович звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду із поданням про встановлення чи зміну способу і порядку виконання судового рішення, в порядку статті 263 КАС України.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року заяву державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного територіального управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Я.А. про встановлення способу виконання судового рішення, подання державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко М.А. про встановлення чи зміну способу і порядку виконання рішення задоволено. Встановлено спосіб виконання постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року у справі №823/402/17, зобов`язавши ОСОБА_1 подати до державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни наступні документи: технічну документацію із землеустрою, електронний документ, копію документа про присвоєння податкового номеру, копію документу, що посвідчує особу, які були подані ОСОБА_1 як додатки до заяви від 20 лютого 2017 року, реєстраційний номер заяви ЗВ-7105711342017.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2017 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року - без змін.
16 січня 2018 року постановою державного виконавця Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка М. А. ВП №54334761, у зв`язку з невиконанням ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року та ненаданням державному кадастровому реєстратору Семко Я. А. заяви та інших документів, необхідних для здійснення державної реєстрації земельної ділянки, виконавчий лист №823/402/17 від 18 липня 2017 року повернуто стягувачу.
Постановою Верховного Суду від 11 квітня 2018 року у справі №823/402/17 ухвалу Черкаського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2017 року у справі № 823/402/17 скасовано; ухвалено нову постанову, якою відмовлено у задоволенні заяви державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни та подання державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка М. А. про встановлення чи зміну способу і порядку виконання постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року у справі №823/402/17.
Позивач, на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року у справі №823/402/17, розглянула питання про державну реєстрацію земельної ділянки площею 21,9191 га., згідно з технічною документацією із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва в адмінмежах Великояблунівської сільської ради Смілянського району Черкаської області та про результати розгляду направила на адресу стягувача ОСОБА_1 лист від 20 березня 2018 року, у якому зазначила, що, відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр» №3613-V1від 07.07.2011р., передбачено вичерпний перелік осіб, які мають право звертатися із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки, тому, у зв`язку з тим, що із заявою про державну реєстрацію земельної ділянки від 20 лютого 2017 року звернулась особа, яка не може бути заявником, внести відомості про земельну ділянку площею 21,9191 га. в адмінмежах Великояблунівської сільської ради до Державного земельного кадастру неможливо. Як зазначила позивач, у листі помилково зазначена дата 20 березня 2018 року, оскільки, фактичною датою повторного розгляду заяви стягувача ОСОБА_1 та написання листа є 20 квітня 2019 року.
Після скасування Верховним Судом ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 30 жовтня 2017 року та ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 28 вересня 2017 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко М. А. прийняв постанову від 08 червня 2018 року ВП №54334761 про відновлення виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №823/402/17 від 18 липня 2017 року.
Рішенням Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 15 серпня 2018 року у справі №703/2908/17, залишеним без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 липня 2018 року, скасовано постанову державного виконавця про накладення штрафу від 11 вересня 2017 року ВП №54334761.
04 жовтня 2018 року позивач надала відповідачу лист, в якому зазначила, що нею було повторно розглянуто питання про державну реєстрацію земельної ділянки та 23 квітня 2018 року ОСОБА_1 направлено лист щодо результатів розгляду вказаного питання. До вказаного листа позивач додала копію листа від 20 березня 2018 року (фактична дата 20 квітня 2018 року) та копію рекомендованого повідомлення про вручення листа ОСОБА_1 25 квітня 2018 року.
Вважаючи, що лист від 20 березня 2018 року не є рішенням про повторний розгляд заяви стягувача ОСОБА_1 , 19 лютого 2019 року державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко М.А. склав акт про невиконання позивачем виконавчого листа №823/402/17 від 18 липня 2017 року, прийняв постанову, якою, у зв`язку з невиконанням виконавчого листа №823/402/17 від 18 липня 2017 року, наклав на позивача штраф у сумі 10 200 грн. та постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №54334761.
20 лютого 2019 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенком М. А. органу досудового розслідування направлено повідомлення про вчинення позивачем кримінального правопорушення.
Позивачка, вважаючи постанову про накладення штрафу протиправною та такою, що порушує її права, звернулась до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини врегульовані нормами Закону України «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 року № 1404-VІІІ (далі - Закон № 1404-VІІІ).
Статтею 1 Закону № 1404-VІІІ визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону № 1404-VІІІ, під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
У силу ч. 1 ст. 18 Закону № 1404-VІІІ, виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 26 вказаного Закону №1404, виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, зокрема за заявою стягувача про примусове виконання рішення.
З матеріалів справи вбачається, 03 серпня 2017 року державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенком Максимом Анатолійовичем, розглянуто заяву ОСОБА_1 про примусове виконання виконавчого листа №823/402/17, виданого 18 липня 2017 року Черкаським окружним адміністративним судом, та винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №54334761 з виконання вищевказаного виконавчого листа.
Державний кадастровий реєстратор міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яна Андріївна 04 жовтня 2018 року надала відповідачу лист, в якому повідомила позивача, що, на виконання судового рішення, нею повторно розглянуто питання про державну реєстрацію земельної ділянки та 23 квітня 2018 року ОСОБА_1 було направлено лист щодо результатів розгляду вказаного питання. До вказаного листа позивач додала копію листа від 20 березня 2018 року (фактична дата 20 квітня 2018 року) та копію рекомендованого повідомлення про вручення листа ОСОБА_1 25 квітня 2018 року.
Відповідач, вважаючи, що лист від 20 березня 2018 року не є рішенням про повторний розгляд заяви стягувача ОСОБА_1 , 19 лютого 2019 року склав акт про невиконання позивачем виконавчого листа №823/402/17 від 18 липня 2017 року та прийняв постанову, якою, наклав на позивача штраф у сумі 10 200 грн.
Згідно з частиною 2 статті 63 Закону №1404, у разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність.
Відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404, у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
Частиною 2 статті 75 Закону №1404 передбачено, що у разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
З аналізу наведених норм вбачається, що умовою накладення штрафу на боржника за невиконання рішення суду у встановлений державним виконавцем строк є відсутність поважних причин, які зумовили таке невиконання.
Однак, як вбачається з матеріалів справи, позивач виконала рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року у справі №823/402/17, а тому, суд висновує, що постанова про накладення штрафу від 19 лютого 2019 року ВП №54334761 прийнята без законних підстав, є протиправною та підлягає скасуванню.
Щодо доводів відповідача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 про те, що позивачка не прийняла рішення щодо розгляду питання про державну реєстрацію земельної ділянки, суд зазначає про таке.
Відповідно до частини 2 статті 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за місцем їх розташування відповідним Державним кадастровим реєстратором центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Частиною 3 статті 24 Закону України «Про державний земельний кадастр» визначено, що державна реєстрація земельних ділянок здійснюється за заявою: особи, якій за рішенням органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування надано дозвіл на розроблення документації із землеустрою, що є підставою для формування земельної ділянки при передачі її у власність чи користування із земель державної чи комунальної власності, або уповноваженої нею особи; власника земельної ділянки, користувача земельної ділянки державної чи комунальної власності (у разі поділу чи об`єднання раніше сформованих земельних ділянок) або уповноваженої ними особи; органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування (у разі формування земельних ділянок відповідно державної чи комунальної власності); замовником технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель (у разі внесення до Державного земельного кадастру за результатами проведення інвентаризації земель масиву земель сільськогосподарського призначення відомостей про земельну ділянку, що входить до такого масиву).
Згідно з частинами 4, 5 статті 24 24 Закону України «Про державний земельний кадастр», для державної реєстрації земельної ділянки Державному кадастровому реєстратору, який здійснює таку реєстрацію, подаються: заява за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин; оригінал документації із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки; документація із землеустрою, яка є підставою для формування земельної ділянки у формі електронного документа.
Державний кадастровий реєстратор, який здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, протягом чотирнадцяти днів з дня реєстрації заяви: перевіряє відповідність документів вимогам законодавства; за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або надає заявнику мотивовану відмову у державній реєстрації.
Отже, розгляд питання державної реєстрації земельної ділянки відноситься до дискреційних повноважень позивача і здійснюється за наявності заяви та вищезазначених документів, поданих заявником.
Як вбачається з виконавчого листа Черкаського окружного адміністративного суду №823/402/17, позивача зобов`язано повторно розглянути питання про державну реєстрацію земельної ділянки 21,9191 га. Тобто, спосіб, у який позивач була зобов`язана повторно розглянути питання про державну реєстрацію земельної ділянки 21,9191 га, не був встановлений судом.
Разом з цим, з ухвали Черкаського окружного адміністративного суду від 28.09.2017, ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 30.10.2017 р. та постанови Верховного Суду від 11.04.2018 р. у справі №823/402/17 вбачається, що позивач посилалась на неможливість повторного розгляду заяви стягувача ОСОБА_1 від 20.02.2017 р. про державну реєстрацію земельної ділянки площею 21,9191 га через те, що вказана заява сформована за допомогою програмного забезпечення і її опрацювання завершено винесенням рішення про відмову, яке було скасоване. Змінювати своє рішення або іншим чином вносити додаткові відомості до нього неможливо, оскільки це технічно не передбачено програмним забезпеченням АС ДЗК. Для повторного розгляду заяви стягувач ОСОБА_1 повинен подати нову заяву та додані до неї документи, передбачені ст. 24 Закону України «Про Державний земельний кадастр».
З письмового відзиву позивача вбачається, що стягувач ОСОБА_1 такі документи на вимогу державного виконавця від 28.08.2017 р. №6888 не надав, проте, вимагав прийняти законне рішення на його раніше подану заяву від 20 лютого 2017 року, що не заперечується сторонами.
У матеріалах справи наявний лист Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру» від 10 жовтня 2017 року, яким повідомлено про те, що у програмному забезпеченні Державного земельного кадастру відсутня технічна можливість повторного розгляду заяви про державну реєстрацію земельної ділянки у разі завершення її опрацювання. Також, запропоновано заявнику повторно звернутися до Міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області із пакетом документів визначених п. 110 Порядку № 1051.
Відтак, суд відхиляє як безпідставні доводи відповідача та ОСОБА_1 про відсутність прийнятого позивачем рішення за наслідками виконання виконавчого листа №823/402/17, виданого 18 липня 2017 року Черкаським окружним адміністративним судом.
Щодо посилання ОСОБА_1 на ухвалу слідчого судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 16.03.2020 у справі № 703/674/20, якою скасовано постанову слідчого СВ Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Меленівського Д.І. про закриття кримінального провадження № 12019250230000734, відомості про яке внесено до ЄРДР 09.05.2019, за обставинами "до Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області надійшли матеріали відділу примусового виконання рішень Головного територіального управління юстиції у Смілянського районі та м.Сміла про вчинення державним кадастровим реєстратором Семко Яною Андріївною неправомірних дій, що підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст.382 КК України" , суд зазначає про таке.
Зі змісту ухвали слідчого судді Смілянського міськрайонного суду Черкаської області від 16.03.2020 у справі № 703/674/20 вбачається, що кримінальне провадження закрито за відсутністю складу кримінального правопорушення, однак обґрунтування цього рішення слідчим не наведено, а саме не наведено сукупність об`єктивних та суб`єктивних ознак, що дозволяють кваліфікувати суспільно-небезпечне діяння як конкретний злочин та лише після оцінки відсутності будь-якої з ознак, має бути прийнято рішення.
Відповідно до ч. 6 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України, вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.
Відтак, суд відхиляє як безпідставні доводи ОСОБА_1 , що лист державного кадастрового реєстратора Семко Яни Андріївни від 23.04.2018 не є належним доказом виконання боржником рішення суду у виконавчому провадженні ВП № 54334761
Таким чином, Державним кадастровим реєстратором міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Сміла Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Я.А. виконано постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 16 червня 2017 року у справі №823/402/17.
Суд зазначає, що у випадку незгоди із виконанням рішення суду як по суті, так і за формою стягувач ОСОБА_1 мав право звернутись до суду в порядку статті 383 Кодексу адміністративного судочинства України із заявою про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень-відповідачем на виконання рішення суду.
Щодо вимоги про скасування акта державного виконавця від 19.02.2019 суд зазначає таке.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 19 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що індивідуальним актом є акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.
Разом з цим, акт державного виконавця від 19.02.2019 є носієм інформації та фіксує обставину про відсутність повторного розгляду позивачем заяви стягувача ОСОБА_1 від 20.02.2017, не є остаточним документом, який зобов`язує позивача до вчинення будь-яких дій, не породжує правових наслідків, його результати не мають обов`язкового характеру для позивача. Отже акт державного виконавця від 19.02.2019 не є рішенням суб`єкта владних повноважень, тому позовні вимоги в частині його скасування задоволенню не підлягають.
Щодо вимоги зобов`язати державного виконавця Лисенка Максима Анатолійовича закрити виконавче провадження ВП №54334761, суд зазначає, що підстави закінчення виконавчого провадження передбачені ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-V1.
Так, згідно з п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-V1 виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом, а згідно п. 11 - у разі надіслання виконавчого документа до суду, який його видав, у випадку, передбаченому частиною третьою статті 63 цього Закону.
Отже Закон України «Про виконавче провадження» №1404-V1 передбачає закінчення, а не закриття виконавчого провадження.
Як встановлено судом, виконавче провадження ВП №54334761 закінчено на підставі п. 11 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-V1, в той час як наявні підстави для закінчення виконавчого провадження за п. 9 ч. 1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження» №1404-V1.
Враховуючи, що виконавче провадження закінчено, про що державним виконавцем винесена постанова від 19.02.2019, яка позивачем не оскаржується, позовна вимога про зобов`язання закрити виконавче провадження задоволенню не підлягає.
Згідно з частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Згідно ч. 2 ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертизи.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 14, 72, 76, 90, 139, 143, 241-246, 255, 271, 272, 287, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позов державного кадастрового реєстратора міськрайонного управління у Смілянському районі та м. Смілі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Семко Яни Андріївни до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Черкаській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенко Максим Анатолійович, ОСОБА_1 про визнання протиправними дій та скасування акта та постанови, зобов`язання закрити виконавче провадження - задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати постанову державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Лисенка Максима Анатолійовича про накладення штрафу від 19.02.2019 ВП №54334761.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Копію рішення направити особам, які беруть участь у справі.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення до суду апеляційної інстанції через Черкаський окружний адміністративний суд, з урахуванням положень п. 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.О. Кульчицький