
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2020 року Справа № 280/4507/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання: Стовбур А.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОД ГРУП ЛТД» (69083, м.Запоріжжя, вул.Складська, буд.8; код ЄДРПОУ 40740827)
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396145),
Державної податкової служби України (04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 43005393),
про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОД ГРУП ЛТД» (далі – позивач, ТОВ «ПРОД ГРУП ЛТД») до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі – відповідач 1, ГУ ДФС у Запорізькій області), Державної фіскальної служби України (далі – ДФС України), в якому позивач просить суд:
1) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) або відмову в такій реєстрації №1177842/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №37 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №37 від 31.03.2019 у ЄРПН;
2) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №1177855/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №38 від 31.03.2019 в ЄРПН, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №38 від 31.03.2019 у ЄРПН;
3) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №1177858/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №39 від 31.03.2019 в ЄРПН, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №39 від 31.03.2019 у ЄРПН;
4) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №1177843/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №40 від 31.03.2019 в ЄРПН, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №40 від 31.03.2019 у ЄРПН;
5) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №1177850/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №41 від 31.03.2019 в ЄРПН, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №41 від 31.03.2019 у ЄРПН;
6) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №1177852/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №42 від 31.03.2019 в ЄРПН, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №42 від 31.03.2019 у ЄРПН;
7) визнати протиправним та скасувати рішення комісії ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації №1177840/40740827 від 30.05.2019, яким позивачу відмовлено в реєстрації податкової накладної №43 від 31.03.2019 в ЄРПН, та зобов`язати ДФС України здійснити реєстрацію податкової накладної №43 від 31.03.2019 у ЄРПН.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що у відповідності до норм податкового законодавства ним складені податкові накладні по взаємовідносинам з контрагентом ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014», які направлені для реєстрації в ЄРПН. Реєстрація вказаних податкових накладних була зупинена з підстав того, що податкові накладні відповідають вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку», позивачу запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. На виконання зазначених вимог позивач направив до відповідної Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації пояснення та копії документів, однак в реєстрації податкових накладних відмовлено з підстав неподання складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур. З посиланням на норми Податкового кодексу України (далі – ПК України) позивач зазначає про незгоду з відмовою в реєстрації податкових накладних, оскільки вважає, що надані ним документи у повній мірі підтверджують реальність здійснення господарських операцій і є достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН. Просить зобов`язати ДФС України зареєструвати направлені податкові накладні в ЄРПН.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.09.2019 визначено головуючого суддю Батрак І.В.
Ухвалою судді від 23.09.2019 відкрито загальне позовне провадження у справі, призначено підготовче засідання на 22.10.2019.
15.10.2019 представник відповідачів подав до суду відзив на позовну заяву (вх.№4507), у якому проти задоволення позовних вимог заперечує та зазначає, що реєстрація податкових накладних, складних позивачем, зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України у зв`язку з тим, що податкові накладні відповідають вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Позивач скористався своїм правом та подав на розгляд Комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, пояснення та копії документів щодо зупинених податкових накладних, однак в реєстрації податкових накладних відмовлено у зв`язку з не наданням складських документів (інвентаризаційних описів), у тому числі рахунків-фактур. Вважає, що були законні підстави для прийняття рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, а тому рішення є правомірними, просить відмовити в задоволенні позову.
Ухвалою суду від 22.10.2019 підготовче засідання відкладено на 21.11.2019.
Ухвалою суду від 21.11.2019 залучено до участі в справі в якості відповідача - Державну податкову службу України (далі – ДПС України, відповідач 2), продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 23.12.2019.
Ухвалою суду закрито підготовче провадження у справі, призначено судове засідання на 21.01.2020.
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.01.2020 справу передано на розгляд судді Семененко М.О. у зв`язку з тривалою тимчасовою непрацездатністю попереднього складу суду.
Ухвалою суду від 04.02.2020 адміністративну справу прийнято до провадження та вирішено повторно провести підготовче провадження у справі, призначено підготовче засідання на 27.02.2020.
25.02.2020 представник позивача подав до суду уточнену позовну заяву, в якій замінено відповідача ДФС України на ДПС України.
Ухвалою суду від 27.02.2020 прийнято до розгляду уточнену позовну заяву ТОВ «ПРОД ГРУП ЛТД», відкладено підготовче засідання на 30.03.2020.
Ухвалою суду від 30.03.2020 закрито підготовче провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті на 12.05.2020.
У судове засідання представник позивача не з`явився, 26.03.2020 звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи без його участі.
У судове засідання представники відповідачів не з`явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином, заяв або клопотань не подали.
Відповідно до ч.3 ст.194 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Згідно з ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статті 205 КАС України, враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи у письмовому провадженні на підставі наявних у суду матеріалів.
На підставі наявних у суду матеріалів встановлено такі обставини.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОД ГРУП ЛТД» зареєстровано 12.08.2016 Департаментом реєстраційних послуг Запорізької міської ради за № 1 103 102 0000 041006, види діяльності: Код КВЕД 18.13 Виготовлення друкарських форм і надання інших поліграфічних послуг; Код КВЕД 25.21 Виробництво радіаторів і котлів центрального опалення; Код КВЕД 25.61 Оброблення металів та нанесення покриття на метали; Код КВЕД 25.62 Механічне оброблення металевих виробів; Код КВЕД 25.99 Виробництво інших готових металевих виробів, н. в. і. у.; Код КВЕД 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; Код КВЕД 46.17 Діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; Код КВЕД 46.18 Діяльність посередників, що спеціалізуються в торгівлі іншими товарами; Код КВЕД 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; Код КВЕД 46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин; Код КВЕД 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами; Код КВЕД 46.43 Оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення; Код КВЕД 46.47 Оптова торгівля меблями, килимами й освітлювальним приладдям; Код КВЕД 46.49 Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення; Код КВЕД 46.51 Оптова торгівля комп`ютерами, периферійним устаткованням і програмним забезпеченням; Код КВЕД 46.52 Оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткованням, деталями до нього; Код КВЕД 46.65 Оптова торгівля офісними меблями; Код КВЕД 77.39 Надання в оренду інших машин, устатковання та товарів. н. в. і. у.; Код КВЕД 78.30 Інша діяльність із забезпечення трудовими ресурсами; Код КВЕД 80.10 Діяльність приватних охоронних служб; Код КВЕД 81.22 Інша діяльність із прибирання будинків і промислових об`єктів; Код КВЕД 46.66 Оптова торгівля іншими офісними машинами й устаткованням; Код КВЕД 46.74 Оптова торгівля залізними виробами, водопровідним і опалювальним устаткованням і приладдям до нього; Код КВЕД 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля; Код КВЕД 47.99 Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами; Код КВЕД 58.29 Видання іншого програмного забезпечення; Код КВЕД 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп`ютерних систем; Код КВЕД 63.99 Надання інших інформаційних послуг, н. в. і. у.; Код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; Код КВЕД 69.10 Діяльність у сфері права; Код КВЕД 69.20 Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування; Код КВЕД 70.10 Діяльність головних управлінь (хед-офісів); Код КВЕД 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування (основний); Код КВЕД 71.11 Діяльність у сфері архітектури; Код КВЕД 73.12 Посередництво в розміщенні реклами в засобах масової інформації; Код КВЕД 33.11 Ремонт і технічне обслуговування готових металевих виробів; Код КВЕД 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання; Код КВЕД 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.
Між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-01 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Замовник дає завдання Виконавцеві, а Виконавець приймає на себе обов`язки надавати Замовникові відповідно до його завдання інформаційне – технічні послуги з організації та використання комп`ютерної і офісної техніки та програмного забезпечення на підприємстві Замовника за плату.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №144 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку до акту надання послуг №144 від 31.03.2019. Розрахунок за послуги на загальну суму 10 620,00 грн. підтверджуються банківською випискою від 03.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №37 від 31.03.2019 на загальну суму 10 620,00 грн., в тому числі ПДВ 1 770,00 грн.
Крім того, між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-02 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Замовник дає завдання Виконавцеві, а Виконавець приймає на себе обов`язки надавати Замовникові відповідно до його завдання послуги з організації та забезпечення економічної та внутрішньої безпеки на підприємстві Замовника за плату.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №145 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку до акту надання послуг №145 від 31.03.2019. Розрахунок за послуги на загальну суму 16 800,00 грн., підтверджуються банківською випискою від 06.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №38 від 31.03.2019 на загальну суму 16 800,00 грн., в тому числі ПДВ 2 800,00 грн.
Крім того, між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-03 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Виконавець зобов`язується надати замовнику визначені цим договором юридичні послуги щодо надання усних та письмових консультацій з питань роз`яснення та актуалізації правових норм діючого законодавства.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №146 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку до акту надання послуг №146 від 31.03.2019. Розрахунок за послуги на загальну суму 14 400,00 грн., підтверджуються банківською випискою від 06.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №39 від 31.03.2019 на загальну суму 14 400,00 грн., в тому числі ПДВ 2 400,00 грн.
Крім того, між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-04 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.1 якого в порядку та на умовах, визначених цим Договором, Замовник дає завдання Виконавцеві, а Виконавець приймає на себе обов`язки надавати Замовникові відповідно до його завдання послуги з організації та здійснення роботи з персоналом підприємства Замовника.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №147 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку до акту надання послуг №147 від 31.03.2019. Розрахунок за послуги на загальну суму 7 800,00 грн. підтверджуються банківською випискою від 03.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №40 від 31.03.2019 на загальну суму 7 800,00 грн., в тому числі ПДВ 1 300,00 грн.
Крім того, між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-04 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.2 якого Виконавець зобов`язується, згідно умов та положень Договору та відповідних Додатків виконати послуги по прибиранню об`єктів Замовника від забруднень, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані послуги.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №148 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку №1 до Договору №31/12/2018-05 від 31.12.2018. Розрахунок за послуги на загальну суму 1 612,80 грн., підтверджуються банківською випискою від 03.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №41 від 31.03.2019 на загальну суму 1 612,80 грн., в тому числі ПДВ 268,80 грн.
Крім того, між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-06 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.2 якого Виконавець зобов`язується згідно умов та положень Договору та відповідних Додатків виконати послуги по прибиранню об`єктів Замовника від забруднень, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані послуги.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №149 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку №1 до Договору №31/12/2018-06 від 31.12.2018. Розрахунок за послуги на загальну суму 3 240,00 грн. підтверджуються банківською випискою від 03.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №42 від 31.03.2019 на загальну суму 3 240,00 грн., в тому числі ПДВ 540,00 грн.
Крім того, між позивачем (Виконавець) та ТОВ «ПРОМИСЛОВІ МАТЕРІАЛИ 2014» (Замовник) укладено Договір №31/12/2018-07 від 31.12.2018, відповідно до пункту 1.1 якого Замовник доручає, а Виконавець зобов`язується надати йому, у відповідності до умов даного Договору, послуги консультації (письмової або усної консультації) з питань комерційної діяльності та управління.
На виконання умов даного договору сторонами підписано акт надання послуг №150 від 31.03.2019; перелік наданих послуг зазначено в Додатку №1 до Договору №31/12/2018-07 від 31.12.2018. Розрахунок за послуги на загальну суму 9 600,00 грн. підтверджуються банківською випискою від 06.05.2019, що також відображено в оборотно-сальдовій відомості по рахунку 361 за 01.01.2019-23.05.2019.
На виконання вимог ПК України позивачем складено та направлено на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №43 від 31.03.2019 на загальну суму 9 600,00 грн., в тому числі ПДВ 1 600,00 грн.
Через автоматизовану систему Єдине вікно подання електронних документів позивач отримав квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №37 від 31.03.2010, квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №38 від 31.03.2019, квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №39 від 31.03.2019, квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №40 від 31.03.2019, квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №41 від 31.03.2019, квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №42 від 31.03.2019, квитанцію від 12.04.2019 до податкової накладної №43 від 31.03.2019, в яких містилась інформація про зупинення реєстрації вказаних податкових накладних відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України. В квитанціях зазначено, що податкова накладна відповідає вимогам пп.1.6 п.1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.
Позивач скористався своїм правом та направив на адресу ГУ ДФС у Запорізькій області повідомлення про надання пояснень та копій документів.
До повідомлень позивачем надано пояснення та копії первинних документів на підтвердження господарської операції.
Комісією ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення:
- № 1177842/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №37 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
- №1177855/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №38 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
- №1177858/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
- №1177858/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
- №1177850/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №41 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
- №1177852/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №42 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
- №1177840/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №43 від 31.03.2019, за змістом якого підставою відмови в реєстрації є ненадання платником копій документів: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури (інвойси), акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні (документи, яких не надано, підкреслити). В розділі «Додаткова інформація» зазначено – складські документі» (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури.
Позивач оскаржив вищезазначені рішення в адміністративному порядку, однак відповідно до рішень Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, №30702/40740827/2 від 14.06.2019, №30705/40740827/2 від 14.06.2019, №30703/40740827/2 від 14.06.2019, №30704/40740827/2 від 14.06.2019, №30701/40740827/2 від 14.06.2019, №30695/40740827/2 від 14.06.2019, №30756/40740827/2 від 14.06.2019 скарги залишено без задоволення.
Не погодившись з вищевказаними рішеннями про відмову в реєстрації податкових накладних, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Вирішуючи адміністративний позов по суті заявлених позовних вимог, надаючи оцінку аргументам сторін, викладеним у заявах по суті справи, оцінюючи надані сторонами докази у їх сукупності та взаємозв`язку, суд виходить з такого.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час адміністрування податків, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України (тут і в подальшому - в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування надсилається одночасно продавцю та покупцю платнику податку.
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України за №1246 від 29.12.2010 (надалі - Порядок №1246).
Положеннями пункту 2 Порядку №1246 (тут і в подальшому - в редакції на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що податкова накладна - це електронний документ, який складається платником податку на додану вартість відповідно до вимог ПК України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Відповідно до абзацу 10 пункту 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, крім іншого, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування.
Згідно з пунктом 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання даної норми постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 було затверджено, крім іншого, Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі по тексту – Порядок зупинення реєстрації ПН/РК).
За змістом пунктів 5-7 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК (тут і в подальшому - в редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) податкова накладна/розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (пункт 5).
У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 6).
У разі коли за результатами моніторингу податкова накладна/розрахунок коригування відповідають критеріям ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який має позитивну податкову історію платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7).
Відповідно до пункту 10 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади. Мінфін у дводенний строк погоджує або надсилає ДФС на доопрацювання визначені у цьому пункті критерії та перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Про визначені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, ДФС інформує Комітет Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. ДФС оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті погоджені критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
21.03.2018 Міністерством фінансів України погоджено Критерії ризиковості платника податків, які розроблені ДФС України. Вказані Критерії викладені в листі ДФС України від 21.03.2018 №959/99-99-07-18, підпунктом 1.6 пункту 1 якого визначено, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим);
- дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації;
- платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України (далі - Кодекс);
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
В подальшому 13.11.2018 на офіційному веб-сайті ДФС України оприлюднено Критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій (з урахуванням внесених змін, погоджених Міністерством фінансів згідно листа від 31.10.2018 №26010-06-05/28170), перелік показників, що визначають позитивну податкову історію платника податку (погоджений Міністерством фінансів згідно листа від 22.03.2018 № 26010-06-10/7849), визначені у відповідності до вимог пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 117, підпунктом 1.6 пункту 1 якого визначеного, що комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме:
- платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях і тимчасово окупованій території, в розумінні Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»;
- платник податку зареєстрований платником ПДВ менше трьох місяців;
- платник податку юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах Державної казначейської служби України (крім бюджетних установ);
- платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб`єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років;
- платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 ПК України;
- платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 ПК України;
- наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником.
Суд звертає увагу, що в оскаржуваних рішеннях відсутня інформація щодо застосованих контролюючим органом Критеріїв ризиковості платника податку, або посилання на конкретний абзац підпункту 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку. Не зазначено такої інформації і у поданих представниками відповідачів заявах по суті справи.
З посиланням на правову позицію, висловлену Верховним Судом у постанові від 02.04.2019 по справі №822/1878/18, суд зазначає, що листи міністерств, інших органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами у розумінні статті 117 Конституції України, а відтак не є джерелом права відповідно до статті 7 КАС України. Загальними вимогами, які висуваються до актів індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття. Крім того, акти, що затверджують критерії ризиковості здійснення операцій мають на меті встановити норми права, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян, а відтак підлягають обов`язковій реєстрації у порядку, визначеному діючим законодавством.
За таких обставин, суд вважає необґрунтованими посилання контролюючого органу на підпункт 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податку, як на підставу зупинення реєстрації спірних податкових накладних з огляду на те, що вищезазначені Критерії ризиковості платника податку не є нормативно-правовими актами, оскільки не здійснена їх обов`язкова державна реєстрація у порядку, визначеному діючим законодавством.
Таким чином, відповідачами не доведено, а судом не встановлено наявності підстав для зупинення реєстрації складених позивачем податкових накладних.
Відповідно до пункту 21 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Пунктом 14 Порядку зупинення реєстрації ПН/РК визначено перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, який включає в себе: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Як вбачається з наданих до матеріалів справи письмових доказів, а саме квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних, контролюючим органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатні для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН. При цьому суд звертає увагу, що конкретного переліку документів, які податковий орган вважає достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, не вказано.
Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків та переліку документів, які контролюючий орган вважає достатніми для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної. Вживання податковим органом загального посилання на підпункт 1.6 пункту 1 Критеріїв ризиковості платника податків, без уточнення відповідного змісту конкретного абзацу даного підпункту та того, які саме Критерії ризиковості платника податків маються на увазі, а також подальша пропозиція про надання пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної без наведення переліку документів, які контролюючий орган вважає достатніми для прийняття позитивного рішення, призводить до ситуації невизначеності та необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Вищезазначене відповідає усталеній правовій позиції Верховного Суду, висловленій, зокрема, у постанові від 21.05.2019 по справі № 0940/1240/18, постанові від 14.05.2019 по справі №817/1356/18 тощо.
Судом встановлено, що позивачем подані до податкового органу повідомлення про подання пояснень та копії документів щодо господарських операцій, реєстрацію податкових накладних по яким зупинено.
Разом з тим, комісія відповідача, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, незважаючи на надані пояснення та додані документи, що підтверджують наведені у поясненнях факти, прийняли рішення про відмову в реєстрації податкових накладних позивача в ЄРПН.
Суд погоджується з доводами позивача, що ГУ ДФС у Запорізькій області не обґрунтував необхідність подання саме тих документів, про які зазначено в оскаржуваних рішеннях, оскільки відсутність певного документа чи ненадання його контролюючому органу не може бути підставою для відмови в реєстрації податкової накладної без наведення відповідного обґрунтування, а також за умови, якщо інші надані документи підтверджують проведення господарської операції.
Крім того, суд вважає необґрунтованою вимогу про надання складських документів (інвентаризаційних описів) у відносинах щодо постачання послуг з огляду на характер операцій.
Таким чином, зважаючи на виконання платником податку обов`язку щодо підтвердження господарських операцій, а також на те, що запропонувавши подати підтверджуючі документи контролюючий орган не вказав їх конкретного переліку та, у подальшому, не обґрунтував неможливість розблокування реєстрації податкових накладних на підставі поданих позивачем документів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відмови в реєстрації податкових накладних №37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 від 31.03.2019.
Зміст оскаржуваних рішень дає підстави стверджувати, що комісія відповідача 1, розглядаючи подані позивачем документи, не з`ясувала специфіку проведеної господарської операції та не визначила документів, які є достатніми для підтвердження реальності господарської операції з урахуванням їх змісту і обсягу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що оскаржувані рішення прийняті необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мали значення для їх прийняття, а відтак є протиправними та підлягають скасуванню.
Вирішуючи позовну вимогу про зобов`язання ДПС України зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, суд дійшов таких висновків.
Згідно з пунктами 19, 20 Порядку №1246 накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: - прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; - набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення); - неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Таким чином, нормами Порядку №1246 визначено компетенцію Державної фіскальної служби України щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН на підставі рішення суду.
Постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №227 «Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України» затверджено, крім іншого, Положення про Державну податкову службу України, відповідно до якого Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Державна податкова служба України зареєстрована 17.05.2019, не перебуває в процесі припинення.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №682-р «Питання Державної податкової служби» вирішено погодитися з пропозицією Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227 “Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України” функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, повноваження Державної фіскальної служби України передані Державній податковій службі України, отже на даний час повноваження щодо реєстрації податкових накладних в ЄРПН на підставі рішення суду здійснює ДПС України.
Враховуючи висновки суду про протиправність оскаржуваних рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, складених позивачем, та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Державної податкової служби України зареєструвати в ЄРПН спірні податкові накладні, складені позивачем, а саме: №37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 від 31.03.2019.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження поданими до матеріалів справи письмовими доказами, є обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з того, що відповідно до частини 1 статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем при зверненні до суду понесені судові витрати, пов`язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду, в розмірі 13 447,00 грн.
Оскільки суд дійшов висновку про протиправність рішень Головного управління ДФС у Запорізькій області та про необхідність зобов`язання ДПС України вчинити певні дії для умов відновлення порушеного права, суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача понесені ним судові витрати з відповідачів солідарно в розмірі 13 447,00 грн.
Керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 255, 295, пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» КАС України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177842/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №37 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177855/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №38 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177858/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177843/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №40 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177850/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №41 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177852/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №42 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області №1177840/40740827 від 30.05.2019 про відмову у реєстрації податкової накладної №43 від 31.03.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, складені Товариством з обмеженою відповідальністю «ПРОД ГРУП ЛТД», №37 від 31.03.2019, №38 від 31.03.2019, №39 від 31.03.2019, №40 від 31.03.2019, №41 від 31.03.2019, №42 від 31.03.2019, №43 від 31.03.2019.
Стягнути солідарно за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізькій області та Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОД ГРУП ЛТД» судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 13 447,00 грн. (тринадцять тисяч чотириста сорок сім гривень 00 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
З урахуванням пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач – Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОД ГРУП ЛТД», місцезнаходження: 69083, м.Запоріжжя, вул.Складська, буд.8; код ЄДРПОУ 40740827.
Відповідач 1 – Головне управління ДФС у Запорізькій області, місцезнаходження: 69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146.
Відповідач 2 - Державна податкова служба України, місцезнаходження: 04053, м.Київ, Львівська площа, буд.8; код ЄДРПОУ 43005393.
Повне судове рішення складено 12.05.2020.
Суддя М.О. Семененко