Постанова № 89195279, 13.05.2020, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
13.05.2020
Номер справи
398/1269/20
Номер документу
89195279
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/1269/20

провадження №: 3/398/624/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

"13" травня 2020 р. суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Коліуш Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 , громадянки України, уродженки м. Новомиргород, Кіровоградської області, директора Комунального дошкільного навчального закладу "Спеціальний дитячий будинок", зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 41 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення від 12.03.2020 року № КР0843/333/АВ/П/ПТ позаплановою перевіркою, проведеною в КДНЗ "Спеціальний дитячий будинок" з 06.03.2020 року по 12.03.2020 року, було виявлено порушення вимог законодавства про працю, а саме: порушено вимоги постанови КМУ від 17.06.2015 року №413 "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття на роботу" щодо повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовм договором. При проведенні перевірки встановлено, що наказом від 29.09.2017 року №47-К ОСОБА_2 призначено на посаду робітника по обслуговуванню будівель та споруд з 04.10.2017 року та накзом від 17.10.2016 року №58-К ОСОБА_3 призначено на посаду сестри медичної з 08.10.2016р. і при цьому повідомлення до ДФС про прийняття на роботу працівників не подано. Таким чином працівників фактично допущено до роботи без повідомлення Державної фіскальної служби до початку роботи.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнала повністю, про що надала відповідні письмові пояснення.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до наступних висновків.

Відповідальність за ч. 1 ст. 41 КУпАП настає у разі порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.

Актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю від 12.03.2020 року №КР0843/333/АВ, проведеною Управлінням Держпраці у Кіровоградській області виявлено порушення вимог постанови КМУ від 17.06.2015 року №413 "Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття на роботу" щодо повідомлення про прийняття працівника на роботу подається до початку роботи працівника за укладеним трудовм договором. При проведенні перевірки встановлено, що наказом від 29.09.2017 року №47-К ОСОБА_2 призначено на посаду робітника по обслуговуванню будівель та споруд з 04.10.2017 року та накзом від 17.10.2016 року №58-К ОСОБА_3 призначено на посаду сестри медичної з 08.10.2016р. і при цьому повідомлення до ДФС про прийняття на роботу працівників не подано. Таким чином працівників фактично допущено до роботи без повідомлення Державної фіскальної служби до початку роботи.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 12.03.2020 року №КР0843/333/АВ/П/ПТ, Актом інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю від 12.03.2020 року №КР0843/333/АВ, усними та письмовими поясненнями правопорушника, наданими в судовому засіданні.

Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховуються: характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь її вини, майновий та сімейний стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи характер правопорушення, особу правопорушника, яка вперше притягується до адміністративної відповідальності, визнав свою вину, суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП, у виді мінімального штрафу, передбаченого санкцією вказаної статті.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн.

Керуючись ч. 1 ст. 41, ст. 283, 284 КУпАП , суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п`ятсот десять) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 420 гривні 40 копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції (по м. Олександрії)", Назва одержувача коштів: Одержувач Олександрійське УК/м. Олександрія 21081100, Код за ЄДРПОУ 37944584, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок № UA388999980000031111106011006.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA798999980000031211256026001;код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз`яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом 10 днів з дня її винесення

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Коліуш Г.В.