
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про продовження процесуального строку
13 травня 2020 року м. Чернігів Справа № 620/306/19
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді Падій В.В.,
за участю секретаря Кондратенко О.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, за правилами загального позовного провадження, клопотання представника Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» про продовження підготовчого провадження у справі №620/306/19 за адміністративним позовом Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» до Головного управління ДПС у Чернігівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
У С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство «Укрпромбуд-Б» звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Чернігівській області, в якому просило визнати протиправними та скасувати податкові-повідомлення рішення Головного управління ДФС у Чернігівській області від 12.11.2018: №00003811400 про нарахування податкового зобов`язання та штрафних санкцій у розмірі 2177345,00 грн. з податку на прибуток приватних підприємств; №00003821400 про нарахування податкового зобов`язання та штрафних санкцій у розмірі 2419272,50 грн. з податку на додану вартість.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що висновок відповідача про відсутність фактичного здійснення господарських операцій з контрагентами є необґрунтованим і безпідставним, тому податкові повідомлення-рішення підлягають визнанню протиправними та скасуванню.
02.04.2019 рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.07.2019, позов задоволено повністю, визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Чернігівській області від 12.11.2018 №00003811400 та від 12.11.2018 №00003821400; стягнуто за рахунок бюджетних відшкодувань Головного управління ДФС у Чернігівській області на користь Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» судові витрати в сумі 19210,00 грн.
Постановою Верховного Суду від 25.11.2019 касаційну скаргу Головного управління ДФС у Чернігівській області задоволено частково; рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 02.04.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 11.07.2019 скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.
Справа надійшла до Чернігівського окружного адміністративного суду 02.01.2020 та у цей же день, на підставі витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, передана на розгляд судді Падій В.В.
Ухвалою судді Чернігівського окружного адміністративного суду Падій В.В. від 08.01.2020 прийнято справу до свого провадження та призначено її до розгляду за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою суду від 24.02.2020 без виходу до нарадчої кімнати, занесеною секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, здійснено заміну відповідача - Головне управління ДФС у Чернігівській області на його правонаступника – Головне управління ДПС у Чернігівській області.
Ухвалою суду від 04.03.2020 задоволено клопотання представника Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» та строк підготовки справи до розгляду по суті продовжено до 09:30 год. 30.03.2020.
Ухвалою суду від 30.03.2020, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, задля захисту життя та здоров`я учасників справи, строк підготовки справи до розгляду по суті продовжено до 14:00 год. 22.04.2020.
Ухвалою суду від 21.04.2020 відмовлено у задоволенні заяви представника Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» - адвоката Мельника Станіслава Вікторовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Ухвалою суду від 22.04.2020, без виходу до нарадчої кімнати, занесеною секретарем судового засідання до протоколу судового засідання, задоволено клопотання представників сторін та відкладено підготовче засідання до 13:00 год. 13.05.2020.
13.05.2020 електронною поштою до суду надійшло клопотання представника Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» - адвоката Мельника Станіслава Вікторовича, в якому останній повідомив, що захворів і має ознаки гострої респіраторної вірусної інфекції (підвищена температура тіла, нежить та кашель), а тому, з метою недопущення розповсюдження коронавірусу COVID-19, для убезпечення від ризику життя та здоров`я людей, зокрема, учасників справи та працівників суду, просить суд відкласти розгляд справи на іншу дату та продовжити строк проведення підготовчого провадження.
Учасники справи у судове засідання 13.05.2020 не з`явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, представник позивача повідомив про неявку у зв`язку із хворобою, представник відповідача подав заяву про розгляд справи без його участі.
Судове засідання проводилось у порядку, передбаченому статтею 229 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суд, дослідивши матеріали та обставини справи, дійшов висновку щодо задоволення клопотання представника позивача про продовження строку підготовчого провадження з огляду на наступне.
Так, згідно з положеннями частини 1 статті 179 КАС України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до частин 1, 2 статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі.
Згідно з частиною 4 статті 173 КАС України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Відповідно до статті 29 Закону України від 06.04.2000 №1645-III «Про захист населення від інфекційних хвороб» (далі – Закон №1645-III) карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов`язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров`я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності. До відміни карантину його територію можуть залишити особи, які пред`явили довідку, що дає право на виїзд за межі території карантину.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Відповідно до статі 32 цього Закону обмежувальні протиепідемічні заходи встановлюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за поданням відповідного головного державного санітарного лікаря у разі, коли в окремому населеному пункті, у дитячому виховному, навчальному чи оздоровчому закладі виник спалах інфекційної хвороби або склалася неблагополучна епідемічна ситуація, що загрожує поширенням інфекційних хвороб. Обмеженням підлягають ті види господарської та іншої діяльності, що можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб.
Види і тривалість обмежувальних протиепідемічних заходів встановлюються залежно від особливостей перебігу інфекційної хвороби, стану епідемічної ситуації та обставин, що на неї впливають.
Водночас постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.05.2020 №343), відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020, установлено з 12.03.2020 до 22.05.2020 на усій території України карантин, заборонивши до 22.05.2020, зокрема: з 06.04.2020 перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно; регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі; перевезення пасажирів метрополітенами мм. Києва, Харкова і Дніпра; перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому); самовільно залишати місця обсервації (ізоляції).
Також 11.03.2020 Рада суддів України звернулася до громадян, які є учасниками судових процесів, з проханням утриматися від участі у судових засіданнях, якщо слухання не передбачають обов`язкової присутності учасників сторін. Також Рада суддів України просить громадян утриматися від відвідин суду, якщо у них є ознаки будь-якого вірусного захворювання.
Крім того 16.03.2020 Рада суддів України звернулася до голів судів з рекомендацією запровадити особливий режим роботи на період карантинних заходів.
Законом України від 30.03.2020 №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» у Кодексі адміністративного судочинства України розділ VI «Прикінцеві положення» доповнено пунктом 3, відповідно до якого під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також строки, зокрема, розгляду адміністративної справи, продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Враховуючи вищевикладене та зважаючи, що строк, відведений для проведення підготовчого провадження у даній справі, спливає, суд вважає обґрунтованим клопотання представника позивача про продовження підготовчого провадження у справі №620/306/19 та задовольняє його.
Керуючись статтями 173, 180, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника Приватного підприємства «Укрпромбуд-Б» про продовження підготовчого провадження у справі №620/306/19 - задовольнити.
Строк підготовки справи №620/306/19 до розгляду по суті продовжити до 14:00 год. 08 липня 2020 року.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду окремо від рішення суду не оскаржується.
Суддя В.В. Падій