
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
13 травня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/1100/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі судді Тихонова І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу за порушення Закону України "Про рекламу", -
ВСТАНОВИВ:
16 березня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області (далі - позивач) до ОСОБА_1 (далі - відповідач або ФОП ОСОБА_1 ), в якій позивач просить стягнути з відповідача на користь держави штраф у розмірі 1700 грн за порушення законодавства про рекламу.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що 13.08.2019 посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області головним спеціалістом відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Чановою Любов`ю Олександрівною зафіксовано факт розповсюдження суб`єктом господарювання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , зовнішньої реклами знижок цін на продукцію магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом: "великий розпродаж встигни купити -40%", "межсезонная распродажа до -40%", розміщеної на виносній двосторонній рекламній конструкції біля входу в магазин та на зовнішній поверхні вхідних дверей магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з ознаками порушення ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", а саме: реклама не містить відомостей про дату початку і закінчення знижки цін, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.
Відповідно до інформації з куточка споживача в магазині " ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , свою господарську діяльність в цьому магазині здійснює фізична особа-підприємець ОСОБА_1 .
29.08.2019 складено Протокол №65 про порушення законодавства про рекламу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 26 Закону, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області (далі - Позивач або Головне управління) направлено ФОП ОСОБА_1 вимогу від 29.08.2019 № 01-11/3500 про надання копій документів, що необхідні для провадження у справі про порушення законодавства про рекламу. 30.09.2019 відправлення було повернуто до Головного управління за закінченням встановленого строку зберігання, згідно запису в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення № 9340102523626 та інформації про вказане поштове відправлення.
27.09.2019 листом за № 01-11/3994 направлено Відповідачу запрошення на розгляд справи на 25.10.2019 о 10:00. Запрошення отримано особисто
Відповідачем, згідно квитанції та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №9340501847958. Відповідач на розгляд справи 25.10.2019 не прибув, документів, пояснень, будь-якої іншої інформації не надав.
Станом на 25.10.2019 пояснень, інформації (документів) щодо вартості розповсюдженої реклами (та/або виготовлення) зовнішньої реклами, реклами знижок цін на продукцію магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом "великий розпродаж встигни купити -40%", "межсезонная распродажа до - 40%", розміщеної на виносній двосторонній рекламній конструкції біля входу в магазин та на зовнішній поверхні вхідних дверей магазину, суб`єктом господарювання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Головному управлінню не надано, що унеможливлює встановлення вартості реклами розповсюдженої з порушенням вимог Закону, а саме ч. 5 ст. 8 Закону.
Рішенням № 70 про накладення штрафу за порушення законодавства про Рекламу від 25.10.2019, прийнятим начальником Головного управління, на підставі матеріалів справи та керуючись ч. 5 ст. 8, ч. 7 ст. 27 Закону, Порядком №693, вирішено:
За порушення законодавства про рекламу, а саме: ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", також враховуючи неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог Закону, накласти на суб`єкта ОСОБА_1 , штраф у розмірі 299 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 5083 грн.
25.10.2019 виданий припис про усунення порушень законодавства про рекламу №40, яким приписано протягом 10 робочих днів з дня отримання цього припису суб`єкту господарювання фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 , привести у відповідність до норм діючого законодавства, а саме до вимог ч. 5 ст. 8 Закону, рекламу знижок цін на продукцію магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом: "великий розпродаж встигни купити -40%", "межсезонная распродажа до - 40%", розміщеної на виносній двосторонній рекламній конструкції біля входу в магазин та зовнішній поверхні вхідних дверей магазину.
25.10.2019 направлено відповідачу припис про усунення порушень законодавства про рекламу №40. Припис отримано відповідачем 29.10.2019 особисто, згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення № 9340601839928.
Станом на 28.10.2019 пояснень, інформації (документів) щодо вартості розповсюдженої (та/або виготовлення) зовнішньої реклами знижок цін на продукцію магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом "великий розпродаж встигни купити -40%", "межсезонная распродажа до - 40%", суб`єктом господарювання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Головному управлінню не надано, що є ознаками порушення ч. 2 ст. 26 Закону, про шо складено Протокол № 76 про порушення законодавства про рекламу від 28.10.2019.
Листом Головного управління від 29.10.2019 №01-11/4385 ФОП ОСОБА_1 запрошувалась до Головного управління на 28.11.2019 о 10:00 для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу. Запрошення отримано особисто ФОП ОСОБА_1 , згідно квитанції та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №9340102590471.
Рішенням № 77 про накладення штрафу за порушення законодавства про Рекламу від 28.11.2019, прийнятим начальником Головного управління, на підставі матеріалів справи та керуючись ч. 2 ст. 26, ч. 6 ст. 27 Закону, Порядком №693, вирішено:
За порушення законодавства про рекламу, а саме: ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", також враховуючи неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог Закону, накласти на суб`єкта ОСОБА_1 , штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн.
27.01.2020 на лист з запитом Головного управління від 15.01.2020 № 01- 11/143 надійшов лист з відповіддю Управління Державної казначейської служби України у м. Рубіжному Луганської області про зарахування коштів у сумі 5083,00 грн.
Однак, станом на 12.03.2020 відповідач не сплатила у добровільному порядку штраф 1700 грн., рішення № 77 про накладення штрафу не оскаржувала.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20 березня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі № 360/1100/20 за позовною заявою Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення штрафу, розгляд справи призначено в порядку спрощеного провадження з викликом сторін на 08 квітня 2020 року на 09 год.00хв.(арк.спр.120-122).
08 квітня 2020 року через відділ діловодства та облік звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним номером 13932/20120 від представника позивача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (арк.спр.150).
Суд ухвалив задовольнити клопотання представника позивача у зв`язку з направленням судового запиту до Центру надання адміністративних послуг у м. Сєвєродонецьку щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання відповідача, відкласти розгляд справи до 13 травня 2020 року на 09 год. 20 хв. Виклик сторін у судове засідання повторити (арк.спр.158;159).
10.04.2020 № 427 -ЦНАП від Центру надання адміністративних послуг у м. Сєвєродонецьку надійшов лист щодо надання інформації про реєстрацію місця проживання ОСОБА_1 (арк.спр.168-169).
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі щодо заявлених позовних вимог наполягав у повному обсязі (арк.спр. 174).
Відповідач правом щодо подання відзиву до суду не скористалася, хоча належним чином повідомлений про розгляд справи (арк.спр. 172).
Дослідивши та оцінивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які регулюють спірні правовідносини, суд зазначає наступне.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 13 серпня 2019 року, при здійсненні контролю за дотриманням законодавства про рекламу щодо захисту прав споживачів реклами, посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області головним спеціалістом відділу контролю у сферах захисту споживачів, реклами, антитютюнового законодавства управління захисту споживачів Чаповою Л.О. зафіксовано факт розповсюдження суб`єктом господарювання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , зовнішньої реклами знижок цін на продукцію магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом: "великий розпродаж встигни купити -40%", "межсезонная распродажа до -40%", розміщеної на виносній двосторонній рекламній конструкції біля входу в магазин та на зовнішній поверхні вхідних дверей магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з ознаками порушення ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", а саме: реклама не містить відомостей про дату початку і закінчення знижки цін, а також про співвідношення розміру знижки до попередньої ціни реалізації товару.
29 серпня 2019 року головним спеціалістом Чаповою Л.О. складено відносно відповідача протокол №65 про порушення законодавства про рекламу (арк.спр.17-18).
Факт порушення підтверджується фото рекламного засобу наявного в матеріалах справи (арк.спр. 19-23).
29 серпня 2019 року на адресу відповідача позивачем направлено вимогу № 01-11/3500 щодо надання копій документів, що необхідні для провадження у справі про порушення законодавства про рекламу (арк.спр.27-29).
30 вересня 2019 відправлення було повернуто до Головного управління за закінченням встановленого строку зберігання, згідно запису в рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення № 9340102523626 та інформації про вказане поштове відправлення (арк.спр.30-31).
27 вересня 2019 року начальником Головного управління прийнято Рішення № 68 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (арк.спр.36).
27 вересня 2019 року складено запрошення на ім`я ФОП ОСОБА_1 та листом за № 01-11/3994 направлено на ім`я відповідача запрошення на розгляд справи на 25.10.2019 о 10:00. (арк.спр.37-38).
Вищезазначене запрошення отримано особисто відповідачем (арк.спр.39).
Відповідач на розгляд справи 25.10.2019 не прибув, документів, пояснень, будь-якої іншої інформації не надав, що в подальшому складено протокол № 84 засідання комісії з розгляду справ про порушення законодавства про рекламу (арк.спр.40-42).
25 жовтня 2019 року начальником Головного управління прийнято Рішенням № 70 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, на підставі матеріалів справи та керуючись ч. 5 ст. 8, ч. 7 ст. 27 Закону, Порядком №693, вирішено:
За порушення законодавства про рекламу, а саме: ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", також враховуючи неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог Закону, накласти на суб`єкта ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 , штраф у розмірі 299 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 5083 грн (п`ять тисяч вісімдесят три гривні).
Зобов`язати суб`єкта господарювання фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 , у 15-денний термін після отримання рішення сплатити в установленому порядку штраф у зазначеному розмірі до державного бюджету: Код бюджетної класифікації - 21081100; банк одержувач Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; номер рахунку UА478999980000031112106012071, код ЄДРПОУ 37904431; отримувач - УК у м. Рубіжному/М. РУБІЖНЕ/21081100; найменування коду платежу - адміністративні штрафи та інші санкції.
Суб`єкту господарювання протягом 3-х днів після сплати штрафу письмово повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області, зазначивши номери та дати платіжних доручень, за якими сплачено штраф із наданням їх належним чином завірених копій (арк.спр.43-45).
27.01.2020 на лист з запитом Головного управління від 15.01.2020 № 01- 11/143 надійшов лист з відповіддю Управління Державної казначейської служби України у м. Рубіжному Луганської області про зарахування коштів у сумі 5083,00грн. з призначенням платежу: "Сплата адміністративного штрафу /інші санкції ФОП ОСОБА_1 . РНОКПП: НОМЕР_1 . Отримувач УК у м. Рубіжному/Рубіжне/Код бюджетної класифікації 21081100, Сімон" (арк.спр.57).
З матеріалів справи встановлено, що відповідач - ФОП ОСОБА_1 Рішення № 70 про накладення порушення законодавство про рекламу від 25 жовтня 2019 року - виконала.
Рішення № 77 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 28 листопада 2019 року яким на відповідача покладено обов`язок сплатити штраф за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами у розмірі 1700 гривень суд зазначає наступне.
З матеріалів справи встановлено, що 25 жовтня 2019 року позивачем виданий припис про усунення порушень законодавства про рекламу №40, яким приписано протягом 10 робочих днів з дня отримання цього припису суб`єкту господарювання фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 , привести у відповідність до норм діючого законодавства, а саме до вимог ч. 5 ст. 8 Закону, рекламу знижок цін на продукцію магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом: "великий розпродаж встигни купити - 40%", "міжсезонна розпродаж до - 40%", розміщеної на виносній двосторонній рекламній конструкції біля входу в магазин та зовнішній поверхні вхідних дверей магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 (арк.спр.48-49).
На вищезазначений припис, будь-яких пояснень, інформації (документів) щодо вартості розповсюдженої (та/або виготовлення) зовнішньої реклами знижок цін на продукцію магазину " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", з текстом "великий розпродаж встигни купити -40%", "міжсезонна розпродаж до - 40%", розміщеної на виносній двосторонній рекламній конструкції біля входу в магазин та на зовнішній поверхні вхідних дверей магазину, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , суб`єктом господарювання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 Головному управлінню не надано, що є ознаками порушення ч. 2 ст. 26 Закону, про шо відповідачем складено Протокол № 76 про порушення законодавства про рекламу від 28 жовтня 2019 року (арк.спр.58-60).
28 жовтня 2019 року начальником Головного управління прийняте Рішення №71 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу відносно ФОП ОСОБА_1 , шодо ознак порушення ч.2 ст.26 Закону України «Про рекламу» (арк.спр.61).
Листом Головного управління від 29 жовтня 2019 року №01-11/4385 ФОП ОСОБА_1 запрошувалась до Головного управління на 28.11.2019 о 10:00 для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу(арк.спр.62).
Вищезазначене запрошення отримано особисто ФОП ОСОБА_1 , згідно квитанції та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення №9340102590471 (арк.спр.63).
Відповідач на розгляд справи 28.11.2019 не прибув, документів, усних та/або письмових пояснень, будь-якої іншої інформації не надав, що в подальшому складено протокол № 92 засідання комісії з розгляду справ про порушення законодавства про рекламу (арк.спр.64-67).
28 листопада 2019 року начальником Головного управління прийнято Рішенням № 77 про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, на підставі матеріалів справи та керуючись ч. 2 ст. 26, ч. 6 ст. 27 Закону, Порядком №693, вирішено:
За порушення законодавства про рекламу, а саме: ч. 5 ст. 8 Закону України "Про рекламу", також враховуючи неможливість встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог Закону, накласти на суб`єкта ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 , штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн.
Зобов`язати суб`єкта господарювання фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 , у 15-денний термін після отримання рішення сплатити в установленому порядку штраф у зазначеному розмірі до державного бюджету: Код бюджетної класифікації - 21081100; банк одержувач Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; номер рахунку UА478999980000031112106012071, код ЄДРПОУ 37904431; отримувач - УК у м. Рубіжному/М. РУБІЖНЕ/21081100; найменування коду платежу - адміністративні штрафи та інші санкції.
Суб`єкту господарювання протягом 3-х днів після сплати штрафу письмово повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області, зазначивши номери та дати платіжних доручень, за якими сплачено штраф із наданням їх належним чином завірених копій (арк.спр.68-71).
28.11.2019 відповідачу направлено Рішення №77 від 28.11.2019 та 30.12.2019 відправлення було повернуто на адресу позивача за закінченням встановленого строку зберігання, згідно запису у рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення № 9340501869447 (з поміткою ходили в магазин в січні 2020 року передали копії) (арк.спр.72).
У зв`язку з несплатою відповідачем штрафних санкцій за вище вказаним рішенням, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відносини, пов`язані з виробництвом, розповсюдженням та споживанням реклами на території України регулює Закон України «Про рекламу» від 03.07.1996 року № 270/96-ВР (далі - Закон № 270/96-ВР).
За приписами ст. 1 Закону № 270/96-ВР рекламою є інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару; зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про рекламу", основними принципами реклами є: законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди.
Частиною 1 ст. 10 Закону України "Про рекламу" встановлено, що недобросовісна реклама забороняється.
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України "Про рекламу" на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов`язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 27 Закону № 270/96-ВР особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.
Питання накладення уповноваженими особами Держспоживінспекції та її територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Антимонопольного комітету і регулюється законодавством з питань авторського права та суміжних прав) регулює Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 року № 693 (далі - Порядок №693).
Пунктами 9-12 Порядку №693 передбачено, що підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів.
Протокол про порушення законодавства про рекламу подається Держспоживінспекції або її територіальним органам за місцем вчинення порушення. Протокол розглядається у місячний строк.
За наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи.
Справа розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду.
На підставі п.13 Порядку №693 посадові особи Держспоживінспекції та її територіальних органів, які розглядають справу: перевіряють відповідність реклами вимогам законодавства до змісту та достовірності реклами, порядку її виготовлення і розповсюдження; отримують документи, усні чи письмові пояснення, відео- та звукозаписи, а також іншу інформацію, що стосується порушень законодавства про рекламу; готують попередні висновки і вносять їх на розгляд Голови Держспоживінспекції, його заступників, начальників територіальних органів Держспоживінспекції, їх заступників.
За результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживінспекції або її територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку.
З матеріалів справи судом встановлено, що відповідачу надсилалися вимоги та рішення пов`язані з розглядом його справи про порушення законодавства про рекламу.
Частиною 11 статті 27 Закону № 270/96-ВР передбачено, що рішення у справах про порушення законодавства про рекламу можуть бути оскаржені до суду.
Доказів оскарження у судовому порядку відповідачем рішень про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу суду сторони не назвали та не надали.
Суми штрафів, застосованих до відповідача відповідно до рішень про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу, відповідач добровільно не сплатив.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов до висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що належить задовольнити.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини", суди застосовують при розгляді справ Європейську Конвенцію "Про захист прав людини і основоположних свобод" та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції (п. 1 ст. 32 Конвенції), зокрема у п.58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" від 10.02.2010, заява 4909/04 повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча п. 1 ст.6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" від 09.12.1994, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
На підставі викладеного, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку, про наявність законних підстав для задоволення позовних вимог шляхом стягнення з ОСОБА_1 штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу в сумі 1700 гривень.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з положень ч.2 ст.139 КАС України, якою встановлено, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
З огляду на викладене, на користь Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області судові витрати зі сплати судового збору стягненню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 72-77, 242-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області (кож ЄДРПОУ 40326412, вулиця Пивоварова, буд. 2, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93405) до ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання фізичної особи: АДРЕСА_3 ) про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про рекламу - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Код бюджетної класифікації - 21081100; банк одержувач - Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; номер рахунку UА258999980313030106000012071, отримувач - УК у м. Рубіжному/м. РУБІЖНЕ/21081100; код ЄДРПОУ 37904431; найменування коду платежу - адміністративні штрафи та інші санкції.): штраф у розмірі 1700,00 грн (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.) за неподання інформації щодо вартості розповсюдженої реклами.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тихонов