
Справа № 692/387/20
2-а/709/17/20
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
12 травня 2020 року смт.Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Левченко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до поліцейського взводу роти
№ 2 БУПП в Черкаській області інспектора поліції Подольського Б.С. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення, -
в с т а н о в и в:
До Чорнобаївського районного суду Черкаської області з Драбівського районного суду Черкаської області за підсудністю надійшла адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до поліцейського взводу роти № 2 БУПП в Черкаській області інспектора поліції Подольського Б.С. про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення та закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.171 КАУ України,- суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вказаний позов не може бути прийнятий судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Згідно з ч. 1 ст. 43 КАС України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Так, до позовної заяви не додано доказів того, що позивач має адміністративну процесуальну дієздатність, оскільки не доданоналежним чином завіреної копії паспорта громадянина України з відміткою про зареєстроване місце проживання позивача, що у свою чергу позбавляє суд можливості виконати вимоги п.1 ч.1 ст.171 КАС України.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Так, в порушення зазначених вимог закону позивачем не вказано адреси місця проживання (роботи) відповідача, поштовий індекс, відомі номери засобів зв`язку, адреси електронної пошти відповідача.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З доданих до справи матеріалів вбачається, що позивачем не сплачено судовий збір.
У правовій позиції, викладеній в постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року в справі №543/775/17, зазначено, що за системного, цільового та граматичного тлумачення до наведеного законодавчого регулювання відносин, пов`язаних зі сплатою судового збору, Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення в розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону №3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на момент подання позову для визначення ставки судового збору застосовувався розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня
2020 року, а саме 2102,00 гривень.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожитого мінімуму для працездатних осіб, тобто 420 грн 40 коп., або надати докази, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Судовий збір слід сплатити за реквізитами: рахунок отримувача: Отримувач коштів УК у Чорн.р-н/Чорноб.р-н/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36782468; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA178999980313101206000023501; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу - *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Чорнобаївський районний суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа).
Одночасно з адміністративним позовом позивач подав заяву про поновлення строку для звернення до адміністративного суду у якій просить поновити пропущений строк посилаючись на те, що він не був повідомлений належним чином про складення відносно нього постанови, а також не отримав постанову у встановлені законом строки.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова винесена відповідачем 17 січня 2020 року за порушення вчинене 01 січня 2020 року, яка направлена позивачу рекомендованим повідомленням 12 лютого 2020 року. Даних про те, коли позивач отримав вказану постанову матеріали справи не містять.
Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України,- позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 ст.122 КАС України передбачено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Так, згідно з ч.2 ст.286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
У відповідності до ч.1 ст.123 КАС України,- у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, виходячи зі змісту позову та доданих до нього документів, оскільки позивачем не додані докази з відміткою про дату отримання постанови, враховуючи обізнаність позивача про відоме йому адміністративне провадження щодо нього, з моменту, коли останній дізнався про порушення своїх прав, та до подання позовної заяви до суду 14 квітня 2020 року, останнім пропущено десятиденний строк звернення до адміністративного суду, а тому, суд вважає, що даний позов слід залишити без руху та запропонувати позивачу надати докази отримання оскаржуваної постанови.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 123, 169, 241, 248, 295 КАС України, суд,-
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського взводу роти № 2 БУПП в Черкаській області інспектора поліції Подольського Б.С. про скасування постанови про накладення адміністративного стягненнята закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.
Надати позивачу строк 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, які зазначені в ухвалі суду.
Роз`яснити позивачу, що у разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.
Суддя В.В. Левченко