
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа №500/1089/20
12 травня 2020 рокум. ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого Мартиць О.І., розглянувши заяву про забезпечення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
ВСТАНОВИВ:
08 травня 2020 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.02.2020 №88/01.02-01 "Про упорядкування структури обласної державної адміністрації".
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.05.2020 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін у судове засідання на 12.06.2020.
Одночасно з позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.02.2020 №88/01.02-01 "Про упорядкування структури обласної державної адміністрації".
В обґрунтування заяви про забезпечення позову зазначено, що оскаржуване розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.02.2020 №88/01.02-01 "Про упорядкування структури обласної державної адміністрації" прийняте з порушенням процедури і прав та інтересів заявника.
Вказує, що процедура припинення в результаті реорганізації управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації шляхом приєднання до департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації триває, то існує висока вірогідність того, що до закінчення судового розгляду, на підставі явно протиправного розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації, управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації буде припинене. Тому заявник вважає за необхідне вжиття заходів забезпечення позову, оскільки з часу попередження про наступне вивільнення (21.02.2020) пройшло більше 30 календарних днів, а пропозицій щодо зайняття вакантних посад не надходило.
На думку заявника, невжиття заходів забезпечення позову в даному випадку може істотно ускладнити ефективний захист прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся, оскільки фактична реалізація розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 11.02.2020 №88/01.02-01 "Про упорядкування структури обласної державної адміністрації" за час розгляду адміністративної справи призведе до того, що у випадку задоволення позовних вимог та скасування розпорядження, повернення управлінню житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної державної адміністрації майна буде значно ускладненим, переведення та звільнення працівників будуть незаконними, а отже, доведеться докласти значних зусиль та понести витрати для повторного переведення та поновлення відповідних працівників на посадах.
Згідно частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову. (частина друга статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України)
У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих сторін у встановлений судом строк. (частина третя статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України)
Враховуючи зміст поданої заяви про вжиття заходів забезпечення позову та з метою надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову, суд вважає за необхідне призначити її розгляд у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих сторін.
Керуючись статтями 154, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити судове засідання з розгляду заяви про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Тернопільської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження на 12 травня 2020 року о 15:00 год. в залі судових засідань Тернопільського окружного адміністративного суду за адресою: м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 20.
Повідомити учасників справи про день, час і місце розгляду заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.