Рішення № 89158506, 12.05.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2020
Номер справи
520/3639/2020
Номер документу
89158506
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

12 травня 2020 р. № 520/3639/2020

Харківський окружний адміністративний суд в складі судді Білової О.В., розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області сплачувати ОСОБА_1 , пенсію з 18.07.2018 без обмеження максимальним розміром пенсії та виплатити заборгованість недоодержаної частини пенсії однією сумою;

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2019 виходячи з 70 % грошового забезпечення замість 86% грошового забезпечення, обмеження пенсії максимальним розміром та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області сплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2019 виходячи з 86% грошового забезпечення та без обмеження пенсії максимальним розміром.

Ухвалою суду від 23.03.2020 прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач проходив дійсну військову службу та з 01.12.1999 був відряджений до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, 25.04.2005 був звільнений у запас та з 18.05.2005 звільнений з посади заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Харківського РСП. Позивачу призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону №2262-ХІІ, як особі, яка звільнена з військової служби в розмірі 86 % грошового забезпечення, з 01.01.2018 проведено перерахунок пенсії, виходячи з 70% грошового забезпечення. Позивач оскаржив такий перерахунок в судовому порядку. Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 30.08.2019 по справі №520/7235/19, яке набрано законної сили 21.10.2019, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області по здійсненню ОСОБА_1 перерахунку та виплаті пенсії на підставі довідки від 23.05.2019 №1-24.2.2/2754/19 з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 18.07.2018 на підставі довідки від 23.05.2019 №1-24.2.2/2754/19 з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення виходячи з розрахунку 86% від грошового забезпечення. На підставі вказаного рішення позивачу проведений перерахунок пенсії в розмірі 86%. Однак за результатами перерахунку пенсії з 01.01.2019 відповідач знов визначив розмір пенсії позивача у розмірі 70% грошового забезпечення, а також застосував обмеження пенсії максимальним розміром. Позивач вважає, що має право на перерахунок пенсії виходячи з 86 % грошового забезпечення та на виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром.

Представник відповідача не погодився з позовними вимогами та надав відзив на позов, в якому зазначив, що відповідач діяв в межах повноважень, на підставі та у спосіб визначений чинним законодавством, посилаючись на приписи Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та ч.2 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо: оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з положеннями ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 проходив військову службу в Міністерстві оборони України, та за його згодою наказом Міністра оборони України від 19.10.1999 №600 був відряджений в розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України "Украерорух", де проходив військову службу з 01.12.1999 та отримував відповідно до вимог законодавства грошове забезпечення військовослужбовця.

Наказом заступника Міністра оборони України від 25.04.2005 №12 позивач був звільнений у запас з військової служби та звільнений з посади заступника керівника польотів районного диспетчерського центру Харківського РСП наказом генерального директора Харківського РСП №209/0 від 18.05.2005.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсію за вислугу років.

Відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11.01.2019 №19 "Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху" та від 26.04.2019 №383 "Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами" відбулося підвищення грошового забезпечення, військовослужбовців, що відкомандировані для проходження військової служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху, у зв`язку зі зміною розміру посадового окладу.

ОСОБА_1 отримав довідку № 1-24.2.2/2754/19 від 23.05.2019 про розмір грошового забезпечення від Державного підприємства обслуговування повітряного руху України та звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області з вимогою зробити перерахунок пенсії.

Листом від 05.07.2019 №2510/Н-14 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повідомило про відсутність законних підстав для перерахунку його пенсії на підставі наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 13.07.2018 року №412.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 30.08.2019 по справі №520/7235/19, яке набрано законної сили 21.10.2019, визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області по здійсненню ОСОБА_1 перерахунку та виплаті пенсії на підставі довідки від 23.05.2019 №1-24.2.2/2754/19 з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України; зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області зробити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 18.07.2018 на підставі довідки від 23.05.2019 №1-24.2.2/2754/19 з Державного підприємства обслуговування повітряного руху України про розмір грошового забезпечення виходячи з розрахунку 86% від грошового забезпечення. На підставі вказаного рішення позивачу проведений перерахунок пенсії в розмірі 86%. У задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання рішення суду відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 18.07.2018, виходячи з 86% грошового забезпечення з урахуванням максимального розміру пенсії та з 01.01.2019, виходячи з 70% грошового забезпечення з урахуванням максимального розміру пенсії.

Позивач, вважаючи, що має право і у 2019 році на отримання пенсії, виходячи з 86 % грошового забезпечення, а також без її обмеження максимальним розміром, звернувся до суду із цим позовом.

При наданні оцінки правомірності вказаних дій відповідача, суд виходить з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до положень статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (у редакції, чинній на момент призначення пенсії позивачу) пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт «а» статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров`я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення; тим же особам, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт «б» статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення.

При цьому частиною другою цієї статті визначено, що загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.

Перерахунок призначених відповідно до цього Закону пенсій визначений статтею 63, відповідно до якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (редакція, чинна на час проведення перерахунку пенсії).

Відповідно до частини другої статті 63 цього Закону у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до п.п. 2, 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України (редакція, чинна на момент перерахунку пенсії позивача).

Таким чином, відсотковий розмір при призначенні пенсії визначається статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на момент призначення пенсії, а розміри складових пенсії визначаються Кабінетом Міністрів України.

Як вбачається із наведених норм, такі складові пенсії, як і їх розміри, не є сталими і регулюються постановами Кабінету Міністрів України.

Разом з тим відсоткове співвідношення, встановлене статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», вже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії.

Позивачу була призначена пенсія за вислугу років, її розмір складав 86 % від грошового забезпечення.

Відповідно до частини другої статті 13 указаного Закону в редакції, чинній на час призначення, загальний розмір пенсії був обмежений 90 % відповідних сум грошового забезпечення.

У подальшому стаття 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» неодноразово була змінена в частині граничного розміру пенсії у відсотковому співвідношенні до розміру грошового забезпечення.

Так, на момент виникнення спірних правовідносин (з 01.01.2019) було встановлено, що максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.

Разом з тим, застосування цього показника до перерахунку пенсії відповідача є протиправним, як тому, що стосується призначення нових пенсій, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.

Отже, порядок перерахунку призначених пенсій військовослужбовців врегульований нормами статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яка змін не зазнавала, тому застосування статті 13 цього Закону, яка регулює призначення пенсій, є протиправним, оскільки процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.

Аналогічна правова позиція викладена Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 16.10.2019 у зразковій справі № 240/5401/18.

Відповідно до ч.3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Таким чином, суд приходить до висновку що позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2019 виходячи з 70 % грошового забезпечення замість 86% грошового забезпечення та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області сплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2019 виходячи з 86% грошового забезпечення є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Щодо позовних вимог в частині обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром, суд зазначає про таке.

Відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Аналогічні норми містяться в статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи".

Також пунктом першим Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" передбачено, що цей Закон набирає чинності з 1 жовтня 2011 року, крім абзацу одинадцятого підпункту 11 та абзацу сто тридцять восьмого підпункту 17 пункту 6 розділу II цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2012 року.

Абзацом 1 пункту другого Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" визначено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Абзацом 2 пункту другого Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" передбачено, що пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.

Будь-яких обмежень у строках застосування або додаткових умов застосування приписів абзаців 1, 2 пункту другого Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" не визначено.

Аналіз зазначених норм дає підстави для таких висновків: у разі якщо пенсія особи на момент набрання чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи"(01.10.2011) була меншою, ніж максимальний розмір пенсії, однак після проведення перерахунку в умовах дії Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" перевищить максимальний розмір пенсії, не повинно застосовувати обмеження до пенсії такої особи відповідно до абз. 1 п. 2 Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи".

Однак, при виплаті такої пенсії мають бути застосовані обмеження, передбачені абзацом 2 пункту другого Розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого реформування пенсійної системи" (тобто виплата пенсії має здійснюватися без індексації, без проведення інших перерахунків пенсії тощо) до того моменту, поки розмір пенсії зрівняється з відповідним максимальним розміром пенсії.

Крім того, при наданні оцінки діям відповідача в частині обмеження розміру пенсії позивача після проведення перерахунку максимальним розміром суд враховує наступне. Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-XII зі змінами, а саме: частини сьомої статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.

Враховуючи, що положення ч. 7 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визнано Конституційним Судом України неконституційним, воно втратило чинність з дня ухвалення такого рішення, а саме з 20 грудня 2016 року, тобто саме з цієї дати виплата пенсії позивачу повинна проводитись без обмеження граничним розміром.

Вказані висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постановах від 05.02.2020 по справі № 815/357/18, від 30.10.2019 по справі № 826/17744/17, від 21.11.2019 по справі № 295/2039/17.

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Отже, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром та зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області сплачувати ОСОБА_1 , пенсію з 18.07.2018, та з 01.01.2019 без обмеження максимальним розміром пенсії також підлягають задоволенню.

Щодо зобов`язання здійснити виплату недоплаченої частини основного розміру пенсії з 18.07.2018 однією сумою суд зазначає, що спосіб вчинення дій, які має виконати за рішенням суду суб`єкт владних повноважень, не визначений в спірних правовідносинах нормативно. У разі набрання чинності рішенням суду про зобов`язання сплатити недоплачену частину пенсії перерахування недоплачених сум буде вважатися належним виконанням судового рішення, як у разі перерахування присудженої суми кількома платежами, так і однією сумою, а повним виконанням рішення суду буде сплата відповідачем всієї недоплаченої різниці. Отже, в задоволенні цієї вимоги належить відмовити.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України шляхом стягнення на користь позивача трьох чвертей сплаченого ним судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 максимальним розміром.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області сплачувати ОСОБА_1 , пенсію з 18.07.2018 без обмеження максимальним розміром пенсії.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2019 виходячи з 70 % грошового забезпечення замість 86% грошового забезпечення, з обмеженням пенсії максимальним розміром.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області сплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.01.2019, виходячи з 86% грошового забезпечення та без обмеження пенсії максимальним розміром.

В задоволені іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2, м. Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344) за рахунок бюджетних асигнувань витрати по оплаті судового збору на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) у розмірі 1261,20 грн (одна тисяча двісті шістдесят одна гривня 20 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 12.05.2020.

Суддя Білова О.В.