
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 березня 2020 року Справа № 160/13360/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тулянцевої І.В. розглянувши у місті Дніпрі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради» про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
26 грудня 2019 року Головне управління ДПС у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Комунального підприємства «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради", в якій позивач просить:
- стягнути податковий борг з Комунального підприємства «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради» (код ЄДРПОУ 01355550) в сумі 296 822,46 грн. на користь держави шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що КП «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради» перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області та в інтегрованих картках за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 2 411 047,73 грн, в даній позовній заяві позивач просить стягнути податковий борг у сумі 296 822,46 грн., а саме, заборгованість з податку на додану вартість в сумі 285 113,00 грн., з земельного податку- 10965,46 грн., з податку на прибуток -234, 00 грн., з податку на доходи фізичних осіб -510, 00 грн., який виник у зв`язку з несплатою підприємством самостійно нарахованих грошових зобов`язань, визначених у податкових деклараціях, а також, на підставі нарахованих контролюючим органом податкових зобов`язань на підставі податкових повідомлень-рішень. У добровільному порядку заборгованість не сплачена, а тому, податковий орган звернувся до суду із позовом про стягнення боргу.
Ухвалою суду від 28 грудня 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Цією ж ухвалою відповідачу надано строк для подання письмового відзиву на позовну заяву - протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Вказану ухвалу разом із судовою повісткою було направлено на адресу відповідача, що міститься в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 49101, місто Дніпро, вулиця Червона, будинок 20А, однак, згідно з відомостями сайту Укрпошти, за результатом пошуку за штрихкодовим ідентифікатором 49000776525750 поштове відправлення не вручене із відміткою пошти «інші причини, що не дали змогу виконати обов`язки щодо пересилання поштового відправлення», однак жодних відомостей станом на 26 лютого 2020 року до суду не надходило у зв`язку з чим, судом на адресу АТ «Укрпошта» надіслано запит. Листом заступника директора Дніпропетровської дирекції АТ «Укрпошта» ві.06.03.2020 року суд повідомлено про те, що вказаний лист повернуто на адресу суду у зв`язку із закінченням терміну зберігання.
Відповідно до частини 6 статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України, днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
За правилами пунктів 99, 116, 117 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 року № 270, у разі відсутності адресата поштові відправлення повертаються об`єктом поштового зв`язку відправнику за закінченням встановленого строку зберігання.
В той же час, до повноважень адміністративних судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв`язку з позначками «за закінченням терміну зберігання», «адресат вибув», «адресат відсутній» тощо, з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання адміністративним судом обов`язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій.
Аналогічний висновок зроблено Верховним Судом в ухвалі від 01.04.2019 у справі №9901/811/18 (адміністративне провадження №П/9901/811/18).
За таких обставин, суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи судом.
Правом подання відзиву на позов відповідач не скористався.
За правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності (частина 1 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України).
Частиною 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно зі статтею 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення (частина 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України).
Оскільки, останній день розгляду справи припадає на день відпустки судді, рішення винесено в перший робочий день судді після виходу з відпустки 24.03.2020 року.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
Судом встановлено, що КП «ЖКК» ДОР» зареєстровано у якості юридичної особи та перебуває на податковому обліку у Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області як платник податків і зборів.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, видами діяльності відповідача є: Код КВЕД 43.99 Інші спеціалізовані будівельні роботи, н. в. і. у.; Код КВЕД 96.09 Надання інших індивідуальних послуг, н. в. і. у.; Код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний).
Матеріалами справи підтверджено, що станом на 01.11.2019 року, згідно інтегрованої картки платника та довідки про стан розрахунків з бюджетом, за відповідачем рахується податковий борг у сумі у сумі 2 411 047,73 грн, в даній позовній заяві позивач просить стягнути податковий борг у сумі 296 822,46 грн. а саме: заборгованість з податку на додану вартість - 285 113,00 грн., з земельного податку - 10 965,46 грн., з податку на прибуток - 234, 00 грн., з податку на доходи фізичних осіб - 510, 00 грн.
З наданих суду доказів вбачається, що податковий борг з податку на додану вартість у сумі 285 113,00 грн. виник внаслідок несплати самостійно нарахованих грошових зобов`язань:
- 19 802,00 грн. (податкова декларація №9218530838 від 20.10.2017 р., термін сплати 30.10.2017 р.)
- 26 190,00 грн. (податкова декларація №9244335408 від 20.11.2017 р.. термін сплати 30.11.2017 р.)
- 23 790,00 грн. (податкова декларація №9271489180 від 19.12.2017 р.. термін сплати 30.12.2017 р.)
- 28 028,00 грн. (податкова декларація №9295067253 від 16.01.2017 р. термін сплати 30.01.2018 р.)
- 13 984,00 грн. (податкова декларація №9024730431 від 19.02.2018 р., термін сплати 02.03.2018 р.)
- 18 183,00 грн. (податкова декларація №9049651086 від 20.03.2018 р., термін сплати 30.03.2018 р.)
- 22 344,00 грн. (податкова декларація №9072425849 від 19.04.2018 р.. термін сплати 30.04.2018 р.)
- 9 061,00 грн. (податкова декларація №9097846842 від 21.05.2018 р.. термін сплати 30.05.2018 р.)
- 7 159.00 грн. (податкова декларація №9123147845 від 19.06.2018 р.. термін сплати 30.06.2018 р.)
- 12 469.00 грн. (податкова декларація №9149887623 від 20.07.2018 р.. термін сплати 30.07.2018 р.)
- 9 177.00 грн. (податкова декларація №9175811579 від 20.08.2018 р.. термін сплати 30.08.2018 р.)
- 13 859,00 грн. (податкова декларація №9200918820 від 18.09.2018 р., термін сплати 30.09.2018 р.)
- 15 327,00 грн. (податкова декларація №9236733107 від 30.10.2018 р., термін сплати 31.10.2018 р.)
- 11 839.00 грн. (податкова декларація №9256855132 від 20.11.2018 р., термін сплати 30.11.2018 р.)
- 6 680,00 грн. (податкова декларація №9282657873 від 18.12.2018 р.. термін сплати 30.12.2018 р.)
- 12 612,00 грн. (податкова декларація №9306930526 від 17.01.2019 р.. термін сплати 30.01.2019 р.)
- 4 155.00 грн. (податкова декларація №9025590403 від 19.02.2019 р.. термін сплати 01.03.2019 р.)
- 170,00 грн. (податкове повідомлення - рішення №0001295141 від 16.01.2019. термін сплати 29.03.2019)
- 3 729,00 грн. (податкова декларація №9050016567 від 19.03.2019 р.. термін сплати 30.03.2019 р.)
- 3 558.00 грн. (податкова декларація №9074514015 від 15.04.2019 р., термін сплати 30.04.2019 р.)
- 6 063.00 грн. (податкова декларація №9102056433 від 16.05.2019 р. термін сплати 30.05.2019 р.)
- 4 469,00 грн. (податкова декларація №9129645399 від 18.06.2019 р.. термін сплати 30.06.2019 р.)
- 2 950,00 грн. (податкова декларація №9156473919 від 18.07.2019 р.. термін сплати 30.07.2019 р.)
- 1 806.00 грн. (податкова декларація №9173634255 від 08.08.2019 р., термін сплати 30.08.2019 р.)
- 2 373.00 грн. (податкова декларація №9212499193 від 17.09.2019 р., термін сплати 30.09.2019 р.)
- 5 336.00 грн. (податкова декларація №9245452759 від 21.10.2019 р., термін сплати 30.10.2019 р.).
Податковий борг з земельного податку у сумі 10 965,46 грн. виник внаслідок несплати самостійно нарахованих грошових зобов`язань:
- 195.04 (податкова декларація №9021435960 від 16.02.2017 р.. термін сплати 30.10.2017р.)
- 195.04 (податкова декларація №9021435960 від 16.02.2017 р.. термін сплати 30.11.2017р.)
- 195.04 (податкова декларація №9021435960 від 16.02.2017 р. термін сплати 30.12.2017р.)
- 194,99 (податкова декларація №9021435960 від 16.02.2017 р.. термін сплати 30.01.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 02.03.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.03.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.04.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р.. термін сплати 30.05.2018р.)
- 737.28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.06.2018р.)
- 737.28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.07.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.08.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.09.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.10.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р., термін сплати 30.11.2018р.)
- 737,28 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 Р- термін сплати 30.12.2018р.)
- 737,33 (податкова декларація №9024772474 від 19.02.2018 р.. термін сплати 30.01.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р.? термін сплати 02.03.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.03.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.04.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.05.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.06.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.07.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.08.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.09.2019р.)
- 148.68 (податкова декларація №9025459287 від 19.02.2019 р., термін сплати 30.10.2019р.)
Податковий борг з земельного податку у сумі 234,00 грн. виник внаслідок несплати самостійно нарахованих грошових зобов`язань:
- 198.00 (податкова декларація №9270417528 від 27.02.2017 р., термін сплати 11.03.2017р.)
- 18.00 (податкова декларація №9299248225 від 27.02.2018 р., термін сплати 11.03.2018р.)
- 18.00 (податкова декларація №9310966815 від 27.02.2019 р., термін сплати 11.03.2019р.)
Податковий борг з податку на доходи фізичних осіб у сумі 510,00 грн. виник внаслідок несплати узгодженого грошового зобов`язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні № 0001041309 від 15.01.2019 (термін сплати 16.03.2019 р.), винесеного за результатами камеральної перевірки КП «ЖКК» ДОР» (код ЄДРПОУ 01355550) з питання своєчасності надання податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за 2 квартал 2018 року на підставі акту від 24.10.2018 № 62170/04-13-09/ 02701355550 .
Вказане податкове повідомлення рішення було направлене рекомендованою поштою на адресу відповідача, однак було повернуто на адресу ГУ ДФС у Дніпропетровській області з відміткою пошти: «за закінченням терміну зберігання».
Також, судом встановлено, що ГУ ДФС у Дніпропетровській області на підставі п.п.19-1.1.1 п.19.1 ст.19, п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.1 п.75.1 ст.75 ст.76 ПКУ проведено камеральну перевірку КП «ЖКК» ДОР» (код ЄДРПОУ 01355550) з питання своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість за вересень 2018 року. За наслідками перевірки складено та зареєстровано акт від 01.11.2018 № 63457/04-36-51-41/1355550.
За результатами перевірки ГУ ДФС у Дніпропетровській області сформовано податкове повідомлення-рішення (форма «ПС») № 000841202 від 18.04.2017 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 170,00 грн.
Вказане податкове повідомлення рішення було направлене рекомендованою поштою на адресу відповідача, однак було повернуто на адресу ГУ ДФС у Дніпропетровській області з відміткою пошти: «за закінченням терміну зберігання».
Податковий борг КП «ЖКК» ДОР» утворився в грудні 2010 року та згідно даних інтегрованої картки платника податків до моменту подачі даного позову не переривався.
Перша податкова вимога до відповідача №1/2357 від 31 грудня 2010 року була сформована та вручена головному бухгалтеру КП «ЖКК» ДОР».
Заперечень щодо суми податкового боргу або доказів його сплати відповідачем суду не надано.
У зв`язку із несплатою відповідачем узгодженої суми грошових зобов`язань, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.
Згідно зі ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства встановлені Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).
Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов`язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з п.п. 36.1 - 36.3 ст.36 Податкового кодексу України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Як передбачено п.49.2. ст.49 ПК України, платник податків зобов`язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об`єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
Згідно із п.58.1., п. 58.2., 58.3. ст.58 ПК України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов`язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу.
Податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Згідно з п.42.2. ст.42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Пунктом 5 Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень - рішень платникам податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 року № 1204, якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення через відсутність за місцезнаходженням платника податків (посадових осіб платника податків), їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштою (поштовою службою) в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.
Доказів оскарження податкових повідомлень-рішень до суду не надано, а судом в порядку ст. 9 КАС України, не встановлено.
Згідно з п.14.1.175ст.14 Податкового кодексу України податковим боргом вважається сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з абзацом 1 пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається) (п. 59.5 ст. 59 ПК України).
Матеріалами справи підтверджено, що перша податкова вимога сформована №1/2357 від 31 грудня 2010 року була сформована та вручена головному бухгалтеру КП «ЖКК» ДОР», а податковий борг згідно даних з інтегрованої карти платника податків з грудня 2010 року не переривався.
Доказів оскарження вказаної вимоги відповідачем до суду не надано, а судом в порядку ст. 9 КАС України, не встановлено.
Згідно з положенням п.41.1, п.41.2ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Згідно з пп.20.1.34. п.20.1ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктами 95.1 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч. 1ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Беручи до уваги, що відповідач не виконав покладеного на нього обов`язку та податковий борг не сплатив, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про його стягнення підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст.9,77,139,242-243,245-246,250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (вул. Сімферопольська, 17-а, м. Дніпро, 49600, код ЄДРПОУ 43145015) до Комунального підприємства «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради» (вулиця Червона, будинок 20А, місто Дніпро, Дніпропетровська обл., 49101, код ЄДРПОУ 01355550) про стягнення податкового боргу з розрахункових рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Житлово-комунальна контора» Дніпропетровської обласної ради» (вулиця Червона, будинок 20А, місто Дніпро, Дніпропетровська обл., 49101, код ЄДРПОУ 01355550) податковий борг на користь Державного бюджету в сумі 296 822,46 грн., (двісті дев`яносто шість тисяч вісімсот двадцять дві гривні сорок шість копійок) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.В. Тулянцева