
Справа № 697/737/20
Провадження № 3/697/336/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06.05.2020 Канівський міськрайонний суд Черкаської області
в складі - головуючого судді Льон О.М.
за участю секретаря с/з Дашковської Н.І.
прокурора - Лук`ященка Ю.І.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1
розглянувши матеріали, які надійшли з Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, ІПН НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
15.04.2020 оперуповноваженим Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Гладуном В.О. складено протокол №10 про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Так, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 4 Канівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області та будучи відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед звільненням, оскільки граничний термін подачі був 09.07.2019, а на момент складання протоколу декларація подана 14.08.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення корупційного діяння не заперечував, свою вину у вчиненні правопорушення за обставин, зазначених у протоколі, визнав повністю. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати.
Прокурор Лук`ященко Ю.І. в судовому засіданні підтримав обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак корупційних діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції цієї статті.
Суд, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали адміністративної справи приходить до наступного.
Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння, що не містить що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону «Про запобігання корупції» посадові особи
центрального органу виконавчої влади (Національної поліції України), який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону, якою передбачено, що особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Під припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.
Згідно Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 (у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 (№ 168/19) декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до аб. 1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а», «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.
Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.
Судом встановлено, що наказом начальника ГУ НП в Черкаській області від 22.05.2018 №197 о/с (а.с.36) ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського сектору реагування патрульної поліції № 4 Канівського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області.
Наказом начальника ГУ НП в Черкаській області від 07.06.2019 №134 о/с (а.с.37) ОСОБА_1 звільнено з посади та зі служби в Національній поліції за п.5 (через службову невідповідність) ч.1 ст.77 Закону України "Про національну поліцію».
Крім того, управлінням кадрового забезпечення ГУНП в Черкаській області 03.06.2019 ОСОБА_1 ознайомлено під особистий підпис з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно з відомостями отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua» (а.с.48), декларація перед звільненням, подана ОСОБА_1 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, 14.08.2019., тобто з простроченим терміном.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є гранична дата до закінчення якої ОСОБА_1 зобов`язаний був подати до Національного агентства з питань запобігання корупції вказану декларацію, тобто 09.07.2019.
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є дата складання даного протоколу, тобто 15.04.2020.
На підставі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена повністю.
Визначаючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини та майновий стан, щире каяття, як обставину, що пом`якшує відповідальність за правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
На підставі наведеного, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді накладення штрафу, що передбачено санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та в порядку ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 необхідно покласти сплату судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 15, 40-1, ч.2 ст. 172-6, 283-285 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
За вчинене правопорушення піддати ОСОБА_1 адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) грн.
Розрахункові рахунки для сплати штрафу (по справах про адмінправопорушення): ЄДРПОУ: 38048557, одержувач: Канівське УК/Канів/21081100, розрахунковий рахунок: UA408999980313040106000023717, МФО: 899998, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська 18/5, м. Київ, 016001, код ЄДРПОУ 26255795, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача:899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 420,40 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Канівського
міськрайонного суду підпис О. М. Льон