
Справа № 387/375/20
Номер провадження по справі 3/387/292/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 травня 2020 року смт. Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду Кіровоградської області Майстер І. П.
з участю прокурора Єрьоменка О.В. особи, яка притягається до
адміністративної відповідальності ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою АДРЕСА_2 , раніше працюючого прапорщиком служби цивільного захисту, командиром відділення 15 ДПРЧ 4 ДПРЗ Управління ДСНС України в Кіровоградській області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 172-6 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 проживаючи селі Дружелюбівка Добровеличківського району Кіровоградської області вулиця Центральна, 20, працюючи прапорщиком служби цивільного захисту, командиром відділення 15 ДПРЧ 4 ДПРЗ Управління ДСНС України в Кіровоградській області, являючись суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідно до пп. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону "Про запобігання корупції" та примітки до ст.172-6 КУпАП, на якого поширюється його дія, будучи ознайомленим 23.04.2016з обов`язком подати електронну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наступного року після припинення діяльності за 2018 рік до 01.04.2019, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції", пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», усвідомлюючи протиправний характер своєї бездіяльності, передбачаючи її шкідливі наслідки та свідомо допускаючи настання цих наслідків, без поважних причин, несвоєчасно подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наступного року після припинення діяльності за 2018 рік, а саме, подав вказаний документ 23.05.2019 о 14 годині 11 хвилини .
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що дійсно, в період з 15.04.2015 по 11.05.2018 він працював командиром відділення 15 ДПРЧ 4 ДПРЗ Управління ДСНС України в Кіровоградській області у смтДобровеличківка Кіровоградської області. Раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувався та своєчасно подавав щорічні декларації. 10.05.2018 через Добровеличківський військовий комісаріат був викликаний до Кіровоградського обласного військового комісаріату для проходження планової щорічної медичної комісії та було повідомлено про негайний призов на військову службу. Після прибуття до навчального центру він подав електронну декларацію "перед звільненням". Після проходження навчання в навчальному центрі був направлений для проходження військової служби у частину А1008 (Волинська область), де проходив службу до її закінчення - до 07.11.2019. В період подання щорічної декларації після звільнення, він не мав технічної можливості доступу до мережі інтернет, так як в зазначений час перебував на польових навчаннях. В подальшому 20 травня 2019 року отримав інформацію від своїх батьків про надходження листа-повідомлення, яким поінформовано про необхідність подання у десятиденний термін декларації "після звільнення", та 23.05.2019 ним було подано відповідну декларацію. На даний час він поновлюється на службі в ДСНС України, так як закінчив відповідний навчальний заклад і є профільним фахівцем, а тому притягнення його до відповідальності унеможливить призначення його на службу в ДСНС.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, та призначити стягнення у виді штрафу у розмірі 850 гривень. Також прокурор зазначив, що ОСОБА_1 було відомо про те, що він повинен був подати своєчасно декларацію, що ним зроблено не було враховуючи те, що перед звільнення зі служби в ДСНС України він подав відповідну декларацію.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд дійшов до таких висновків.
Статтею 68 Конституції України визначено, що кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 593 затверджено Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особам рядового і начальницького складу, відповідно до якого до молодшого начальницького складу належить прапорщик служби цивільного захисту.
Згідно з п. 6 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особам рядового і начальницького складу особи начальницького складу є особами, уповноваженими на виконання функцій держави, на яких поширюється дія вимог та обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції».
Згідно з наказом № 238 (по особовому складу) від 15.04.2015, виданого т.в.о. начальника Управління ДСНС України у Кіровоградській області, Соколенка В.Ю. призначено з 15.04.2015 на посаду старшого пожежного - рятувальника 15 державної пожежної-рятувальної частини смт Добровеличківка 4 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Кіровоградській області із зарахуванням в кадри Державної служби України з надзвичайних ситуацій та укладенням контракту строком на три роки.
Відповідно до наказу № 276 (по особовому складу) від 23.04.2015, виданого т.в.о. начальника Управління ДСНС України у Кіровоградській області, призначено ОСОБА_1 з 23.04.2015 на посаду командира відділення 15 державної пожежної-рятувальної частини смт Добровеличківка 4 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
Згідно з наказом № 187 (по особовому складу) від 11.05.2018, виданого начальником Управління ДСНС України у Кіровоградській області, ОСОБА_1 звільнено з посади командира відділення 15 державної пожежної-рятувальної частини смт Добровеличківка 4 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Кіровоградській області з 11.05.2018 із служби цивільного захисту у запас Збройних Сил України (з постановкою на військовий облік) за п.176 п.п. 9 (у зв`язку з призовом на строкову службу на підставі рішення районної (міської) призовної комісії) та виключено з кадрів Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" - особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3 «Про правила заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» особи заповнюють та подають після звільнення - декларацію, відповідно до абзацу другого частини другої статті 45 Закону до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Таким чином, у ОСОБА_2 виник обов`язок подати до НАЗК декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік в термін з 01.01.2019 до 01.04.2019.
Вина ОСОБА_2 у вчиненому правопорушенні доводиться такими доказами :
- протоколом № 72/20 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 15.04.2020 (а.с.1-8);
- попередженням про недопущення корупційних та пов`язаних з корупцією правопорушень передбачених Законом України "Про запобігання корупції", під час проходження служби цивільного захисту в ДСНС України від 23.04.2016 ( а.с.19 );
- наказом начальника Управління ДСНС України у Кіровоградській області № 187 (по особовому складу) від 11.05.2018, згідно з яким ОСОБА_1 було звільнено з посади командира відділення 15 державної пожежної-рятувальної частини смт Добровеличківка 4 державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Кіровоградській області з 11.05.2018 ( а.с.18).
- скриншотом послідовності дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій особи, які вчинив ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 по 18.11.2019 ( а.с.10-13).
Також в судовому засіданні з`ясовано, що в період виникнення обов`язку подачі декларації після звільнення ОСОБА_1 був обізнаний про те, що йому потрібно подати декларацію після звільнення за минулий рік. Водночас повідомив, що він не міг цього зробити так як проходив строкову військову службу, що підтверджується військовим квитком СО№946123.
Разом з тим судом не встановлено, що ОСОБА_1 відноситься до суб`єктів декларування, які передбачені частиною п`ятою статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" та віднесений до таких, що не мали можливості до 1 квітня подати декларацію (у зв`язку з виконанням завдань в інтересах оборони України під час дії особливого періоду, безпосередньою участю у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення антитерористичної операції та здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, направленням до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу).
Також із пояснень ОСОБА_1 , на першу його вимогу керівництвом частини де він перебував на службі була забезпечена фізична та технічна можливість подати декларацію за 2018 рік, яку подав 23.05.2019 о 14 годині 11 хвилин. Водночас суд зазначає, що ОСОБА_1 мав змогу подати декларацію починаючи з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 по 00 год. 00 хв. 01.04.2018, за виключенням часу помилок функціонування реєстру з 12 год. 00 хв. по 12 год.40 хв. 15.03.2018; з 04.04.2019 по 06.03.2019 до 14 год 20 хв - виникали помилки, які в повній мірі були усунутими; з 10год. 00 хв. 11.05.2019 по 06 год.00хв. 12.05.2019.
Враховуючи зазначене, суд вважає безпідставними доводи ОСОБА_1 про наявність поважної причини несвоєчасного подання ним декларації за 2018 рік у зв`язку із проходженням строкової військової служби. Також суд не приймає до уваги доводи ОСОБА_2 , що притягнення його до адміністративної відповідальності зумовить неможливість його призначення на службу у ДСНС, так як санкція статті адміністративного правопорушення пов`язаного із корупцією, не передбачає жодних обмежень щодо призначення та проходження служби в органах державної влади.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Датою вчинення адміністративного правопорушення є 01.04.2019. Датою виявлення правопорушення є час встановлення ознак складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та складання протоколу. Протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією стосовно ОСОБА_1 складено 15.04.2020 (а.с.1-8).
Аналізуючи зібрані у справі докази та оцінюючи їх в сукупності, суд дійшов до висновку, що вина ОСОБА_1 у несвоєчасному подані без поважних причин декларації особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування - доведена повністю. Його дії судом кваліфікуються за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні на ОСОБА_1 стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, яка до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь його вини, майновий стан .
Обставиною, що пом`якшує відповідальність є щире каяття .
Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено .
Враховуючи зазначене, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, суд вважає доцільним призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу .
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи стягується судовий збіру розмірі, встановленому законом, тому з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 420 гривень 40 копійок.
На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 40-1, 221, 276, 283-285, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 ( вісімсот п`ятдесят ) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок за розгляд справи про адміністративне правопорушення: (отримувач коштів: ГУК у місті Києві/місто Київ/22030106 , код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача : UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106) .
Строк пред`явлення постанови для виконання до 06.08.2020 .
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження та може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду на протязі десяти днів з дня її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через суд першої інстанції .
Суддя Добровеличківського
районного суду Кіровоградської області І. П. Майстер