ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.07.06 р. Справа № 19/246
Господарський суд Донецької області, у складі головуючого судді ДучалН.М.
При секретарі Волошиної О.В.
В присутності представників сторін:
від позивача: Кадимов В.В., за довіреністю;
Василевич В.Ю., за довіреністю;
від відповідача: Свіщ О.В., за довіреністю
Розглянувши матеріали за поданням Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області
до відповідача Державного підприємства „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” м. Макіївка
про подовження терміну проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 32442610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) з 29.06.2006р. по 19.07.2006р. строком на 15 робочих днів
В С Т А Н О В И В:
Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області звернулось до господарського суду Донецької області з поданням від 27.06.2006р. № 13-18/627 про подовження терміну проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 3242610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) з 29.06.2006р. по 19.07.2006р. строком на 15 робочих днів.
Ухвалою від 30.06.2006р. відкрито адміністративне провадження у справі.
В обґрунтування необхідності подовження терміну проведення перевірки Контрольно-ревізійне управління в Донецькій області посилається на те, що в ході ревізії, у зв’язку з необхідністю проведення значної кількості зустрічних звірок, виникла потреба в додатковому дослідженні деяких питань, без завершення яких не можливе якісне та повне проведення ревізії в межах встановленої ч. 10 ст. 11 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-ХІІ (із змінами та доповненнями) тривалості, а саме щодо: придбання обладнання не заводського виготовлення; дебіторської заборгованості по заробітній платі і регресним позовам на загальну суму більше 100млн.грн., яка була примусово стягнена виконавчою службою.
03.07.2006р. через канцелярію суду надійшли доповнення до подання (вх. № 02-41/24624 від 03.07.2006р.), в яких позивач просить прийняти рішення щодо подовження терміну проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 32442610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) з 03.07.2006р. по 21.07.2006р. строком на 15 робочих днів.
06.07.2006р. через канцелярію суду надійшли зміни до подання (вх. № 02-41/26332 від 06.07.2006р.), в яких позивач просить прийняти рішення щодо подовження терміну проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 32442610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) з 07.07.2006р. по 25.07.2006р. строком на 15 робочих днів.
Відповідно ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Враховуючи зазначене, суд задовольняє заяву позивача про зміни до подання.
Відповідач, Державне підприємство „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” м. Донецьк, надав пояснення на подання (вих. № 01-15/2109 від 05.07.2006р.), в яких проти подовження терміну проведення перевірки не заперечує за умов додержання п.22 Постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою від 20.04.2006р. № 550, та просить під час винесення рішення про подовження терміну планової виїзної ревізії урахувати граничний термін на який має бути подовжена ревізія, тобто не пізніше ніж 25.07.2006р.
У відповідності до п.п.2, 3, 4 частини 3 ст.129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу ( ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України – розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Стаття 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на матеріали справи та норми чинного законодавства, слід зазначити наступне.
Наказом Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 25.04.2006р. № 127-к була призначена з 26.04.2006р. по 09.06.2006р. виїзна планова ревізія фінансово-господарської діяльності ДП „Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів (ДЛШ) за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. на 30 робочих днів. Термін проведення ревізії з 26.04.2006 року по 09.06.2006 р.
26.04.2006р. першим заступником начальника управління КРУ в Донецькій області була затверджена програма ревізії фінансово-господарської діяльності ДП „Донецької обласної дирекції з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів (ДЛШ) за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. Метою перевірки визначено здійснення державного фінансового контролю за витрачанням коштів і матеріальних цінностей, їх збереженням, станом і достовірністю бухгалтерського обліку та звітності.
На виконання п.1.4.2 плану роботи відділу контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області на 2 квартал 2006 року, на підставі наказу КРУ в Донецькій області від 25.04.2006 р. № 127-к “Про проведення ревізії”, направлень працівниками відділу контролю у сфері державної власності проводиться планова ревізія фінансово-господарської діяльності ДП „Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів ( перевіряємий період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. ). Ревізія розпочата 26.04.2006р.
За результатами перевірки складений Проміжний акт від 26.05.2006р. планової ревізії фінансово-господарської діяльності ДП „Донецька обласна дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р.
Згідно подання про подовження терміну проведення планової виїзної ревізії та змін до нього (вх. № 02-41/26332 від 06.07.2006р.) Контрольно-ревізійне управління просить подовжити термін проведення планової виїзної ревізії ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ з 07.07.2006р. по 25.07.2006р. В якості підстави подовження терміну ревізії КРУ посилається на те, що в ході ревізії, у зв’язку з необхідністю проведення значної кількості зустрічних звірок, виникла потреба в додатковому дослідженні деяких питань, без завершення яких не можливе якісне та повне проведення ревізії в межах встановленої ч. 10 ст. 11 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-ХІІ (із змінами та доповненнями) тривалості, а саме щодо: придбання обладнання не заводського виготовлення; дебіторської заборгованості переданої за розподільчим балансом суспільній діяльності, яка рахується на балансі ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств”, дебіторської заборгованості по заробітній платі і регресним позовам на загальну суму більше 100 млн. грн., яка була примусово стягнена виконавчою службою.
29.05.2006р. ревізія була зупинена в порядку п.11 постанови Кабінету міністрів України „Про порядок проведення інспектування державною контрольною ревізійною службою” від 20.04.2006р. № 550.
Відповідно ст. 2 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-Х11 головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.
Державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті.
Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.
За приписами ч.2 ст. 11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-Х11 плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія.
Згідно п. 22 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550, планова виїзна ревізія може бути зупинена у разі необхідності проведення значної кількості зустрічних звірок, без завершення яких неможливе якісне проведення ревізії в межах встановленої Законом ( 2939-12 ) тривалості, а також за обґрунтованим зверненням об'єкта контролю і погодженням з керівником підрозділу служби. При цьому ревізія повинна бути закінчена протягом 60 робочих днів.
Відповідно ст. 11 Закону України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” проведення планових виїзних ревізій здійснюється органами державної контрольно-ревізійної служби одночасно з іншими органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів). Порядок координації проведення планових виїзних перевірок органами виконавчої влади, уповноваженими здійснювати контроль за нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів), визначається Кабінетом Міністрів України.
Тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів
Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Пунктом 9 Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006р. № 550, встановлено, що склад, кількість посадових осіб служби та строки проведення ревізії визначаються органом служби з урахуванням обсягу передбачених програмою ревізії питань та в межах визначеної її тривалості (30 робочих днів для планової та 15 - для позапланової). Зазначений строк може бути продовжений за рішенням керівника органу служби. Продовження строку проведення ревізії понад визначену Законом тривалість можливе лише за рішенням суду на строк, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 - для позапланової виїзної ревізії.
З урахуванням викладеного, граничний строк планової ревізії відповідача та його структурних підрозділів, закінчується 25.07.2006 р.
Враховуючи вищевикладене, подання Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області з врахуванням поданих змін підлягає задоволенню частково.
Термін проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії ДП „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 32442610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) підлягає подовженню з 07.07.2006р. по 25.07.2006р.
Керуючись ст.ст. 17, 48, 69, 71, 86, 111, 112, 121, 160, 162, 163, пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Частково задовольнити подання Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області від 27.06.2006р. № 13-18/627 (з урахуванням поданих змін) про подовження терміну проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії Державного підприємства „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 32442610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) з 07.07.2006р. по 25.07.2006р. строком на 15 робочих днів.
Подовжити термін проведення відділом контролю в сфері державної власності Контрольно-ревізійного управління в Донецькій області планової виїзної ревізії Державного підприємства „Донецька дирекція з ліквідації збиткових вугледобувних та вуглепереробних підприємств” та його структурних підрозділів: Советська ДЛШ, Пролетарська ДЛШ, Єнакіївська ДЛШ, Селидівська ДЛШ, Торезька ДЛШ, Горлівська ДЛШ, Шахтарська ДЛШ за період з 01.01.2004р. по 31.03.2006р. (вул. Успенського, м. Макіївка, 86102,ЄДРПОУ 32442610, п/р 35239006003733 в УДК Донецькій області) з 07.07.2006р. по 25.07.2006р.
В судовому засіданні 06.07.2006 р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06.07.2006 р.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня виготовлення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Дучал Н.М.
Надруковано в 3 екземплярах:
1 – позивачу;
1 - відповідачу;
1 - у справу