Рішення № 89110370, 07.05.2020, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2020
Номер справи
440/1366/20
Номер документу
89110370
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/1366/20

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Алєксєєвої Н.Ю., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру №5341 Регіонального сервісного центру МВС України в Полтавській області про визнання дій протиправними та скасування обтяження,

В С Т А Н О В И В:

12 березня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Територіального сервісного центру №5341 Регіонального сервісного центру МВС України в Полтавській області про:

- визнання протиправними дій щодо накладення обтяження у вигляді арешту у базі даних АІС "Автомобіль" та відмови у вилученні обтяження згідно поданої ОСОБА_1 заяви від 14.02.2020;

- скасування обтяження, що накладено Регіональним сервісним центром МВС України в Полтавській області у вигляді арешту майна у базі даних АІС "Автомобіль" на проведення реєстраційних дій з транспортним засобом - автомобілем марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 .

В обґрунтування позовних вимог позивач вказав, що не зняття відповідачем арешту з майна - автомобіля марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 вважає протиправними, адже відносно нього не були відриті та не існують на даний час виконавчі провадження на виконання рішень будь-якого суду, також відсутні документи, на підставі яких дані про арешт внесені до бази даних АІС "Автомобіль", та вважає, що твердження відповідача про відсутність повноважень на вирішення питання про зняття арешту не відповідають законодавству.

Ухвалою суду від 16.03.2020 позовну заяву залишено без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам статті 160 КАС України.

26.03.2020 представник позивача усунув недоліки позовної заяви, визначені ухвалою від 16.03.2020, 27 березня 2020 року позовну заяву було прийнято до провадження, відкрито провадження в адміністративній справі.

Відповідачем до матеріалів адміністративної справи 22.04.2020 року наданий відзив на адміністративний позов, в якому відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити повністю, адже відповідач жодних дій по накладенню арешту на майно - автомобіль марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 не вчиняв, до повноважень відповідача відноситься виключно внесення до Єдиного державного реєстру МВС інформації про накладення або зняття встановлених у визначеному законодавством порядку обмежень щодо транспортних засобів або їх власників.

Позивач, представники позивача та відповідача у судове засідання не з`явилися. В матеріалах справи наявні докази повідомлення їх про дату, час та місце судового розгляду справи належним чином.

Згідно з частиною 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 205 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що в січні 2020 року ОСОБА_1 , діючи через свого представника за довіреністю Травкіна А.В., звернувся до відповідача з метою перереєстрації (продажу) автомобіля марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 , належного позивачеві на праві власності.

У вчиненні таких реєстраційних дій представникові позивача було відмовлено з тих підстав, що за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів (підсистема АІС) стосовно автомобіля марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 наявні обмеження у вигляді арешту, накладеного ВДВС Октябрського РУЮ №4771 від 20.02.2008 року.

14.02.2020 року ОСОБА_1 , діючи через свого представника за довіреністю Травкіна А.В., звернувся до відповідача з заявою про негайне вилучення з відповідних баз даних МВС інформації щодо обтяження у вигляді арешту по автотранспортному засобу ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 .

Листом від 21.02.2020 року відповідач повідомив ОСОБА_1 про можливість вчинення запитуваних у заяві від 14.02.2020 року дій виключно за умов дотримання вимог пунктів 4-5 ст. ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження», у всіх інших випадках за рішенням суду.

Не погодившись із такими діями відповідача, ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання протиправними дій щодо накладення обтяження у вигляді арешту у базі даних АІС "Автомобіль" та відмови у вилученні обтяження згідно поданої заяви від 14.02.2020, і скасування обтяження, накладеного відповідачем.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступних висновків.

Правові та соціальні основи дорожнього руху з метою захисту життя та здоров`я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища визначає Закон України «Про дорожній рух» від 30.06.1993 №3353-XII (далі - Закон №3353-XII).

Статтею 34 вказаного Закону визначено, що державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов`язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, оформленням і видачею реєстраційних документів та номерних знаків.

Єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), оформлення та видачі реєстраційних документів і номерних знаків встановлюється «Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 №1388 (далі - Порядок №1388).

Цей Порядок є обов`язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх. Представники власників транспортних засобів виконують обов`язки та реалізують права таких власників у межах наданих їм повноважень.

Пунктом 3 Порядку №1388 передбачено, що державна реєстрація транспортних засобів проводиться територіальними органами з надання сервісних послуг МВС (далі - сервісні центри МВС) з метою здійснення контролю за відповідністю конструкції та технічного стану транспортних засобів установленим вимогам стандартів, правил і нормативів, дотриманням законодавства, що визначає порядок сплати податків і зборів (обов`язкових платежів), використанням транспортних засобів в умовах воєнного і надзвичайного стану, а також для ведення їх обліку та запобіганню вчиненню щодо них протиправних дій.

Державний облік зареєстрованих транспортних засобів передбачає реєстрацію, накопичення, узагальнення, зберігання і передачу інформації про такі засоби та відомостей про їх власників, які вносяться до Єдиного державного реєстру МВС.

Порядок ведення Єдиного державного реєстру затверджується МВС.

Процедура проведення державної реєстрації автомобіля визначена в п. 8 Порядку №1388, яким передбачено, що Державна реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів проводиться на підставі заяв власників, поданих особисто, і документів, що посвідчують їх особу, підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення (далі - правомірність придбання) транспортних засобів, відповідність конструкції транспортних засобів установленим вимогам безпеки дорожнього руху, а також вимогам, які є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Не допускаються до державної реєстрації транспортні засоби з правим розташуванням керма (за винятком транспортних засобів, які були зареєстровані в підрозділах Державтоінспекції до набрання чинності Законом України «Про дорожній рух»).

Документами, що підтверджують правомірність придбання транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, є засвідчені підписом відповідної посадової особи, що скріплений печаткою:

довідка-рахунок за формою згідно з додатком 1, видана суб`єктом господарювання, діяльність якого пов`язана з реалізацією транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;

договори та угоди, укладені на товарних біржах на зареєстрованих у Департаменті Державтоінспекції бланках, договори купівлі-продажу транспортних засобів, оформлені в Державтоінспекції, інші засвідчені в установленому порядку документи, що встановлюють право власності на транспортні засоби;

копія рішення суду, засвідчена в установленому порядку, із зазначенням юридичних чи фізичних осіб, які визнаються власниками транспортних засобів, марки, моделі, року випуску таких засобів, а також ідентифікаційних номерів їх складових частин;

довідка органу соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що виділили автомобіль або мотоколяску;

акт приймання-передачі транспортних засобів за формою згідно з додатком 6, виданий підприємством-виробником або підприємством, яке переобладнало чи встановило на транспортний засіб спеціальний пристрій згідно із свідоцтвом про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, із зазначенням ідентифікаційних номерів такого транспортного засобу та конкретного одержувача;

митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронна митна декларація, або видане митним органом посвідчення про реєстрацію в підрозділах Державтоінспекції транспортних засобів чи їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери;

договір фінансового лізингу;

акт про проведений аукціон або постанова та акт про передачу майна стягувачу в рахунок погашення боргу, видані органом державної виконавчої служби.

У разі митного оформлення транспортних засобів, їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, які ввозяться на митну територію України, за електронною митною декларацією така декларація, засвідчена електронним цифровим підписом відповідальної посадової особи митного органу, передається за допомогою засобів інформаційно-телекомунікаційних систем органам МВС.

Для державної реєстрації транспортних засобів, що перебували в експлуатації і зняті з обліку в підрозділах Державтоінспекції, крім зазначених у цьому пункті документів, що підтверджують правомірність їх придбання, подається свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт) та копія реєстраційної картки, що додається до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу на пластиковій основі, з відміткою підрозділу Державтоінспекції про зняття транспортного засобу з обліку. Переобладнання (крім переобладнання для роботи на газових паливах), відчуження, передача права користування і (або) розпорядження придбаних транспортних засобів, не зареєстрованих у підрозділах Державтоінспеції, не допускається.

Державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов`язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

Пунктом 15 Порядку 1388 передбачений порядок огляду транспортних засобів під час реєстрації фахівцями експертної служби МВС з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах, установлення відповідності конструкції, перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів, автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби, банком даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження за Державним реєстром обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а також про реєстрацію місця проживання за Єдиним державним демографічним реєстром, відомостей про особу за Єдиним реєстром боржників, дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей проводяться уповноваженими особами сервісного центру МВС.

Зокрема, частинами 2 - 3 пункту 15 порядку 1388 встановлено, що після проведення перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться запис щодо наявності або відсутності відомостей про розшук, арешт, заборону на зняття з обліку та/або перереєстрацію, відомостей про обмеження відчуження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, відомостей про особу в Єдиному реєстрі боржників, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, імені, по батькові і дати.

У разі наявності відомостей про арешт або розшук транспортного засобу його реєстрація не проводиться.

З урахуванням поданої через представника заяви позивача про вчинення дій з державної реєстрації транспортного засобу, відповідачем при перевірці відомостей про арешт або розшук транспортного засобу встановлено про наявність обтяження у вигляді арешту автомобіля марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 , накладеного ВДВС Октябрського РУЮ №4771 від 20.02.2008 року.

Таким чином, з матеріалів справи вбачається про вчинення дій з накладення обтяження у вигляді арешту ВДВС Октябрського РУЮ /а.с. 66/.

Регіональний сервісний центр МВС в Полтавській області утворений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 року №889.

Твердження позивача про вчинення відповідачем дій щодо накладення арешту 20.02.2008 року на майно автомобіль марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 матеріалами справи не підтверджено.

Відповідно, позовна вимога про визнання протиправними дій Регіонального сервісного центру МВС в Полтавській області щодо накладення обтяження у вигляді арешту автомобіля задоволенню не підлягає.

Надаючи оцінку вимозі позивача щодо визнання протиправними дій Регіонального сервісного центру МВС в Полтавській області щодо відмови у вилученні обтяження, суд враховує наступне.

Відповідно до Положення про територіальний сервісний центр №5341 Регіонального сервісного центру МВС в Полтавській області, затвердженого наказом РСЦ МВС в Полтавській області від 15 лютого 2016 року № 34, однією з функцій ТСЦ №5341 є внесення до Єдиного державного реєстру МВС інформації про накладення або зняття встановлених у визначеному законодавством порядку обмежень щодо транспортних засобів або їх власників.

Згідно із Положенням про регіональний сервісний центр МВС в Полтавській області, затвердженого наказом МВС України від 07 листопада 2015 року № 1416, РСЦ МВС в Полтавській області відповідно до покладених на нього завдань забезпечує внесення до Єдиного державного реєстру МВС інформації про накладення або зняття обмежень щодо транспортних засобів уповноваженими на те органами.

Положення про регіональний сервісний центр, затверджене Наказом МВС України від 29.12.2015 року №1646 передбачає, серед іншого, право відповідача вносити до Єдиного державного реєстру МВС інформацію про накладення або зняття встановлених у визначеному законодавством порядку обмежень щодо транспортних засобів або їх власників (розділ ІІ Положення); відповідно до чинного законодавства вносити зміни або виправлення до інформації, що міститься в Єдиному державному реєстрі МВС, володільцем якого є МВС (розділ ІІІ Положення).

Тобто, за наявності інформації про скасування обтяження у вигляді арешту на майно автомобіль марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 , відповідач наділений правом для внесення відповідних змін до бази даних Єдиного державного реєстру транспортних засобів (підсистема АІС).

Можливість вилучення інформації Положенням про регіональний сервісний центр МВС не передбачена, відповідно вимога про визнання протиправними дій відповідача щодо відмови у вилученні обтяження, задоволенню не підлягає.

Надаючи оцінку вимозі про скасування обтяження, що накладене регіональним сервісним центром МВС в Полтавській області у вигляді арешту майна у базі даних АІС «Автомобіль», а саме автомобіля марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 , суд виходить з наступного.

З матеріалів справи вбачається про накладення арешту на зазначене майно відділом ДВС Октябрського РУЮ /а.с.66/.

Відповідно до положень частин 1, 2, 5 статті 13 Закону України «Про виконавче провадження» під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Арешт на майно (кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення, крім випадку, передбаченого частиною сьомою статті 26 цього Закону.

Постанова про зняття арешту виноситься виконавцем не пізніше наступного робочого дня після надходження до нього документів, що підтверджують наявність підстав, передбачених частиною четвертою статті 59 цього Закону, та надсилається в той самий день органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.

Стаття 56 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що арешт майна (коштів) боржника застосовується для забезпечення реального виконання рішення. Арешт на майно (кошти) боржника накладається виконавцем шляхом винесення постанови про арешт майна (коштів) боржника або про опис та арешт майна (коштів) боржника. Арешт на рухоме майно, що не підлягає державній реєстрації, накладається виконавцем лише після проведення його опису. Постанова про арешт майна (коштів) боржника виноситься виконавцем під час відкриття виконавчого провадження та не пізніше наступного робочого дня після виявлення майна. Виконавець за потреби може обмежити право користування майном, здійснити опечатування або вилучення його у боржника та передати на зберігання іншим особам, про що він виносить постанову або зазначає обмеження в постанові про арешт. Вид, обсяг і строк обмеження встановлюються виконавцем у кожному конкретному випадку з урахуванням властивостей майна, його значення для власника чи володільця, необхідності використання та інших обставин. Арешт накладається у розмірі суми стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі. Копії постанов, якими накладено арешт на майно (кошти) боржника, виконавець надсилає банкам чи іншим фінансовим установам, органам, що здійснюють реєстрацію майна, реєстрацію обтяжень рухомого майна, в день їх винесення. (частини 1 - 4).

Відповідно до пункту 3 частини 5 статті 56 Закону України «Про виконавче провадження» про проведення опису майна (коштів) боржника виконавець виносить постанову про опис та арешт майна (коштів) боржника де, якщо опису підлягає транспортний засіб, обов`язково зазначаються - марка, модель, рік випуску, об`єм двигуна, вид пального, пробіг, комплектація, потреба у ремонті, колір тощо.

Копія постанови про опис та арешт майна (коштів) надається сторонам виконавчого провадження.

Підстави та порядок зняття арешту з майна визначені у статті 59 Закону України «Про виконавче провадження», за змістом частини 4 якої підставами для зняття виконавцем арешту з усього майна (коштів) боржника або його частини є:

1) отримання виконавцем документального підтвердження, що рахунок боржника має спеціальний режим використання та/або звернення стягнення на такі кошти заборонено законом;

2) надходження на рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця суми коштів, стягнених з боржника (у тому числі від реалізації майна боржника), необхідної для задоволення вимог усіх стягувачів, стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження та штрафів, накладених на боржника;

3) отримання виконавцем документів, що підтверджують про повний розрахунок за придбане майно на електронних торгах;

4) наявність письмового висновку експерта, суб`єкта оціночної діяльності - суб`єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв`язку із значним ступенем його зношення, пошкодженням;

5) відсутність у строк до 10 робочих днів з дня отримання повідомлення виконавця, зазначеного у частині шостій статті 61 цього Закону, письмової заяви стягувача про його бажання залишити за собою нереалізоване майно;

6) отримання виконавцем судового рішення про скасування заходів забезпечення позову;

7) погашення заборгованості із сплати періодичних платежів, якщо виконання рішення може бути забезпечено в інший спосіб, ніж звернення стягнення на майно боржника;

8) отримання виконавцем документального підтвердження наявності на одному чи кількох рахунках боржника коштів, достатніх для виконання рішення про забезпечення позову;

9) підстави, передбачені пунктом 1 2 розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

З наведеного вбачається про повноваження виконавця щодо зняття арешту з майна, арешт на яке був накладений відповідним підрозділом державної виконавчої служби, за наявності відповідних, визначених законом, підстав.

Завданням адміністративного судочинства, відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом справ.

Предметом розгляду у даній справі не є оцінка дій суб`єкта владних повноважень, який вчинив дії по накладенню арешту на майно - автомобіль марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 . Обов`язок щодо зняття арешту накладеного ВДВС, може бути покладений виключно на особу, що такі дії вчинила. Будь-яких доказів протиправності накладення арешту ВДВС, неврахування таких обставин відповідачем - Територіальним сервісним центром №5341 Регіонального сервісного центру МВС України в Полтавській області, позивач суду не надав. Відповідно, позовна вимога про скасування обтяження, що накладене регіональним сервісним центром МВС в Полтавській області у вигляді арешту майна у базі даних АІС «Автомобіль», а саме автомобіля марки ВАЗ 21101, колір сірий, рік випуску 2007, д.н.з. НОМЕР_1 , номер шасі (кузов) НОМЕР_2 задоволенню не підлягає.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКП НОМЕР_3 ) до Територіального сервісного центру №5341 Регіонального сервісного центру МВС України в Полтавській області (38751, р-н Полтавський, с. Розсошенці, вул. Кременчуцька, 2В, код ЄДРПОУ40112186) відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення, з урахуванням положень пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Ю. Алєксєєва