
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2020 року Справа № 160/11033/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Врона О.В., розглянувши у порядку письмового провадження у місті Дніпро адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій від 23.09.2019 року №0000015/04-36-05-10/38954216 постановлене Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, яким на товариство з обмеженою відповідальністю «Скайторг» накладено фінансові санкції в розмірі 250 000,00 грн.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відсутність ліцензійних умов провадження діяльності з роздрібної торгівлі паливом станом на день складення акту перевірки, позивач не може бути притягнутий до відповідальності за провадження такої господарської діяльності без наявної ліцензії, оскільки це передбачено ст. 20 Закону України «Про ліцензування господарської діяльності».
На думку позивача, оскаржуване рішення є протиправним, у зв`язку з чим він звернувся до суду з даним позовом та просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.11.2019 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк, протягом п`яти днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.11.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 17.12.2019 року.
17.12.2019 року представником відповідача надано суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначаючи, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області вважає, що до позивача правомірно застосовано штрафні фінансові санкції у розмірі 250000 грн. за оскаржуваним рішенням.
В підготовчому засіданні 17.12.2019 року оголошено перерву до 21.01.2020 року.
02.01.2020 року представником позивача надано суду відповідь на відзив, в обгрунтування якого зазначено, що дія Закону про ліцензування не поширюється на види діяльності, передбачені частиною 2 ст. 2 Закону про ліцензування, в частині дії статей 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 Закону про ліцензування. Інші статті Закону про ліцензування поширюють свою дію на види діяльності, передбачені частиною 2 ст. 2 Закону про ліцензування. Отримавши відмову у допуску до проведення фактичної перевірки від посадових осіб позивача, відповідач повинен був скласти акт відмови у допуску до проведення фактичної перевірки ТОВ «Скайторг» на підставі наказу №4834-п від 13.08.2019 року. Чек, залучений відповідачем до відзиву, не є підтвердженням здійснення контрольно-розрахункової операції, а отже не є належним доказом по справу в розумінні ст. 73 КАС України.
В підготовчому засіданні 21.01.2020 року продовжено підготовче провадження у справі на 30 днів та оголошено перерву до 13.02.2020 року з метою надання можливості сторонам надати додаткові пояснення.
10.02.2020 року представником відповідача засобами електронного зв`язку та 13.02.2020 року через канцелярію суду надано додатковий відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.01.2020 року залишено в силі наказ від 13.08.2019 року №4834-п в тій частині, що стосується даного предмету спору. Відповідно до Єдиного державного реєстру суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, відомості про реєстрацію відповідної ліцензії за адресою №21 ТОВ «Скайторг»: м. Дніпро, вул. Журналістів, 16-В відсутні.
13.02.2020 року закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду на 17.03.2020 року.
17.03.2020 року від представника позивача надійшли письмові пояснення з викладенням правової позиції, аналогічної зазначеній в позовній заяві.
В судове засідання, призначене на 17.03.2020 року представники сторін не з`явились, про дату, час ті місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно з ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на приписи ч. 1 ст. 205, ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе здійснити судовий розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» є юридичною особою приватного права, зареєстроване Департаментом адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради за № 1 224 102 0000 058665 та перебуває на податковому обліку в органах ДФС. З установчих документів Товариства вбачається, що основним видом діяльності є Роздрібна торгівля пальним (код КВЕД 47.30).
13.08.2019 року ГУ ДФС у Дніпропетровській області прийнято наказ №4834-п «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «СКАЙТОРГ», на підставі вимог п.п. 80.2.5 п.80.2 ст. 80 Податкового кодексу України.
Зі змісту вказаного наказу вбачається, що посадові особи відповідача на підставі вимог ст.20, п.п. 80.2.5 п.80.2 ст. 80 Податкового кодексу України, в частині здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, нафтопродуктів, палива моторного альтернативного, скрапленого газу, з 14.08.2019 року мали провести фактичну перевірку позивача тривалістю не більше 10 діб з питань дотримання останнім порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами).
Вказаний наказ було оскаржено позивачем до суду.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.10.2019 року у справі №160/7977/19 позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» задоволені частково, а саме:
- визнано протиправним та скасовано наказ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 13.08.2019 року №4834 «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «СКАЙТОРГ» у частині включення питань з дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами);
- у задоволенні вимог про визнання наказу Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 13.08.2019 року №4834 «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «СКАЙТОРГ» протиправним та його скасування щодо перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» у питаннях сфери виробництва та обігу підакцизних товарів відмовлено.
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.01.2020 року у справі №160/7977/19 апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "СКАЙТОРГ" - залишено без задоволення, рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2019 року у справі №160/7977/19 залишено без змін.
Відповідно до ч.2 ст. 255 КАС України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Таким чином, наказ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області від 13.08.2019 року №4834 «Про проведення фактичної перевірки ТОВ «СКАЙТОРГ» судовим рішенням залишено в силі щодо проведення перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» у питаннях сфери виробництва та обігу підакцизних товарів.
Отже, проведена перевірка з питань виробництва та обігу підакцизних товарів на підставі вказаного наказу є такою, що проведена правомірно на підставі достатніх підстав для її проведення.
Отже, факт протиправності проведення перевірки, судом не встановлено під час розгляду справи.
З матеріалів справи відомо, що посадовими особами контролюючого органу було проведено фактичну перевірку ТОВ «СКАЙТОРГ» (код ЄДРПОУ 38954216): автозаправний комплекс АЗС №21, що знаходиться за адресою: м. Дніпро, вул.Журналістів, 16/В.
16.08.2019 року складено акт за результатами фактичної перевірки №0365/04/36/14/РРО/38954216.
Відповідно до ч. 20 ст. 15 Закону України № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального», встановлено факти роздрібної реалізації пального без придбання відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, згідно фіскального чеку та поданих до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв`язку електронних копій розрахункових документів, які містяться на контрольній стрічці в пам`яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам`яті модемів, які до них приєднані встановлена роздрібна реалізація пального.
Доказом здійснення реалізації пального є долучений до матеріалів справи фіскальний чек № 5212 від 14.08.2019, відповідно до якого ревізорами було придбано бензин АИ-95 євро об`ємом 3,84 л по 26,00 грн. за літр на суму 99,84 грн.
На підставі акту фактичної перевірки від 16.08.2019 року №0365/04/36/14/РРО/38954216 контролюючим органом винесено рішення, яким застосовано суму фінансових санкцій в розмірі 250000,00 грн. за роздрібну торгівлю пальним без наявності ліцензії.
Так, правомірність оскаржуваного рішення, винесеного ГУ ДПС у Дніпропетровській області, є предметом розгляду даної адміністративної справи.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону №481/95-ВР ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб`єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Статтею 15 Закону №481/95-ВР встановлено, що суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання терміном на п`ять років. Імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у суб`єкта господарювання, що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.
У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями або пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального).
Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.
За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Так, згідно абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону №481/95-ВР до суб`єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема, у разі роздрібної торгівлі пальним без наявності ліцензії - 250000 гривень.
З аналізу наведених норм, встановлено, що законодавець пов`язує діяльність з реалізації пального з отриманням спеціальної ліцензії на такий вид діяльності.
Позивач не заперечує що 14.08.2019 року Товариством з обмеженою відповідальністю "СКАЙТОРГ" здійснювалась торгівля пальним.
Крім того, як вже було встановлено судом доказом здійснення реалізації пального є фіскальний чек № 5212 від 14.08.2019, що також підтверджується матеріалами справи.
Твердження позивача про те, що вказаний чек не є належним доказом у справі, суд відхиляє, оскільки перевірка була проведена на підставі п.п. 80.2.5 п.80.2 ст. 80 ПК України, а саме у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про порушення вимог законодавства в частині виробництва, обліку, зберігання та транспортування спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та цільового використання спирту платниками податків, обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками, а також здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального.
Відтак, обіг пального, та в тому числі його реалізація без наявності ліцензії, може бути підтверджена лише розрахунковим документом, яким в даному випадку є чек № 5212 від 14.08.2019, а тому суд приймає його в якості доказу реалізації пального.
Стосовно тверджень представника позивача про відсутність ліцензійних умов провадження діяльності з роздрібної торгівлі паливом, суд зазначає наступне.
Відповідно до листа Державної фіскальної служби України від 30.05.2019 №17014/7/99-99-12-01-01-17 Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII"Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" внесено зміни до Закону України від 19 грудня 1995 року №481"Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", зокрема запроваджено ліцензування видів господарської діяльності з виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним. Зазначені зміни набирали чинності з 1 липня 2019 року.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2018 року №1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" утворено Державну податкову службу шляхом реорганізації Державної фіскальної служби.
Згідно з підпунктом 27 пункту 4 Положення про Державну податкову службу України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227, ДПС відповідно до покладених на неї завдань здійснює ліцензування діяльності суб`єктів господарювання з виробництва пального, з оптової, роздрібної торгівлі та зберігання пального і контроль за таким виробництвом. ДПС здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.
Ліцензія на право роздрібної торгівлі пальним і на право зберігання пального або рішення про відмову в їх видачі видається заявникові не пізніше 20 к. дн. з дня отримання зазначених документів. Суб`єкти господарювання можуть подати документи на розгляд до органу ліцензування для отримання відповідної ліцензії (на адресу Головних управлінь ДФС в областях і м. Києві за місцем розташування місць зберігання та роздрібної торгівлі пальним) починаючи з 12.06.2019 р. При цьому, ГУ ДФС в областях і м. Києві повинні видавати зазначені ліцензії суб`єктам господарювання починаючи з 01.07.2019р.
Ліцензія видається за заявою суб`єкта господарювання, яка подається:
- для оптової торгівлі на адресу ДФС України (04655, м. Київ, Львівська площа, 8);
- для роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального на адресу Головних управлінь ДФС в областях та м. Києві за місцем торгівлі та за місцем розташування місць зберігання.
У заяві зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб`єкт господарювання має намір одержати ліцензію (оптова, роздрібна торгівля пальним або зберігання пального. У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю пальним додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.).
До заяви додаються (завірені заявником копії):
1) документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію;
2) документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, або інше передбачене законодавством право землекористування на земельну ділянку, на якій розташований об`єкт оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, чинні на дату подання заяви та/або на дату введення такого об`єкта в експлуатацію, цільове призначення якої відповідає заявленій діяльності;
3) акт вводу в експлуатацію об`єкта або акт готовності об`єкта до експлуатації, або сертифікат про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об`єктів, або інші документи, що підтверджують прийняття об`єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об`єктів у місці оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального, необхідних для оптової або роздрібної торгівлі пальним або зберігання пального;
4) дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих державних реєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право оптової або роздрібної торгівлі пальним або на зберігання пального.
Відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об`єкта.
Суб`єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі пальним копії таких документів не подають.
Суб`єкти господарювання отримують ліцензії на право оптової торгівлі пальним та зберігання пального на кожне місце оптової торгівлі пальним або кожне місце зберігання пального відповідно, а за відсутності місць оптової торгівлі пальним - одну ліцензію на право оптової торгівлі пальним за місцезнаходженням суб`єкта господарювання.
Суб`єкти господарювання отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним.
Суб`єкт господарювання має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.
Статтею 1Закону № 481 "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" визначено,що: роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшого продажу або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико-хімічних характеристик з автозаправної станції / автогазозаправної станції / газонаповнювальної станції / газонаповнювального пункту та інших місць роздрібної торгівлі через паливороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки.
Порядок здійснення роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального визначено статтею 15зазначеного Закону № 481 зі змінами.
Відповідно дост.15 Закону України «Про державне рулювання виробництва і обігу спирту етилового,коньячного і плодового,алкогольних напоїв та тютюнових виробів» імпорт, експорт алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюються суб`єктами господарювання всіх форм власності без ліцензії. Оптова торгівля на території України алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється за наявності у суб`єктів господарювання всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Оптова торгівля пальним та зберігання пального здійснюються суб`єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензії.
Ліцензії на право оптової торгівлі пальним видаються терміном на п`ять років органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним видаються уповноваженими Кабінетом Міністрів України органами виконавчої влади за місцем торгівлі суб`єкта господарювання терміном на п`ять років.
Згідно з ст.16 зазначеного Закону контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, уповноваженим Кабінетом Міністрів України видавати ліцензії на виробництво спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів і пального, оптову торгівлю спиртом, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами і пальним, на зберігання пального. Для здійснення контролю суб`єкт господарювання подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.
Відповідно дост.17Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового,коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим та зерновим дистилятом, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, біоетанолом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, пальним та зберігання пального посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Таким чином посилання представника позивача на відсутність ліцензійних умов та процедури отримання ліцензії, суд вважає не обґрунтованими та такими що, не відповідають дійсності.
Стосовно твердження позивача про протиправність складання акту перевірки, оскільки позивачем не було допущено до перевірки з підстав її протиправності, суд зазначає, що правомірність проведеної перевірки підтверджена в судовому порядку рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.10.2019 року та постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 14.01.2020 року у справі №160/7977/19, відтак вказані твердження позивача є необґрунтованими.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про обґрунтоване застосування до позивача фінансової санкції у вигляді штрафу в сумі 250000,00 грн., у відповідності до абзацу 9 частини 2 статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" № 481/95-ВР від 19.12.1995 року.
Згідно з частиною 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З огляду на вищевикладене, судом встановлено, що відповідач, приймаючи оскаржуване рішення, діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а тому позов не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
У зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог, судові витрати на користь позивача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 241-246, 205, 250, 255, 295, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «СКАЙТОРГ» (49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, 40 Б, офіс 4, код ЄДРПОУ 38954216) до Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області (49000, м. Дніпро, вул. Сімферопольська, 17-А, код ЄДРПОУ 43145015) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Врона