
Справа № 635/1259/20
Провадження № 3/635/644/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 травня 2020 року сел.Покотилівка Харківського району Харківської області
Суддя Харківського районного суду Харківської області Бобко Т.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Держпраці у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 188-1 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Люботин Харківської області, громадянина України, який працює на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп-2001», зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №20-324402/0012 від 06 лютого 2020 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю «Олімп-2001», (адреса місцезнаходження: Харківська область, Харківський район, смт. Пісочин, вул. Заводська/Чапаєва, 18/86, ідентифікаційний код юридичної особи 31555986), відповідно до наказу № 176-К від 01 листопада 2018 року, допустив порушення додержання вимог законодавства про працю та загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за що передбачена відповідальність за ч.2 ст. 188-1 КУпАП, а саме: не виконувався норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів. Згідно зі звітом про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік (форма №10 ПІ) середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу фактично за 2019 рік склала 56 осіб, з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, фактично за 2019 рік склала 1 особа, кількість інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» фактично за 2019 рік склала 2 особи. Фонд оплати праці штатних працівників фактично за 2019 рік складає 8675 тисяч гривень. Середньорічна заробітна плата штатного працівника фактично за 2019 рік склала 154911 гривень. Сума адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів фактично за рік склала 154911 гривень. Проведеною перевіркою встановлено, що не виконується норматив робочих місць щодо кількості інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених роботодавцем відповідно до нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів, встановленого ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
У судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 не з`явився, надав до канцелярії суду письмові заперечення, в яких, окрім іншого просив закрити провадження по справі про притягнення його до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.188-1 КУпАП, у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Як вбачається зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 20-32-4401-0012 від 06 лютого 2020 року та акту за результатами проведення перевірки щодо додержання суб`єктом господарювання вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість працевлаштування осіб з інвалідністю №20-32-4402/0118 перевірка щодо дотримання суб`єктом господарювання - Товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛІМП-2001» вимог законодавства про зайнятість населення, зайнятість працевлаштування осіб з інвалідністю проводилась за період 2019 року. Отже, адміністративне правопорушення, яке інкримінують ОСОБА_1 фактично було вчинено у період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року, а тому а момент розгляду справи сплинув строк накладення адміністративного стягнення.
Згідно зі ст. 38 КУпАП стягнення може бути накладено не пізніше трьох місяців з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, на момент розгляду справи сплинув передбачений ст.38 КУпАП строк накладення адміністративного стягнення, а відтак провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.7 ст.247 КУпАП.
Статтею 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
При таких обставинах, враховуючи, що з дня вчинення правопорушення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення пройшло понад три місяці, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 підлягає закриттю у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладання адміністративного стягнення.
На основі викладеного, керуючись ч. 3 ст.38, п.7 ст. 247 КУпАП, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 188-1 КУпАП стосовно ОСОБА_1 на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП - у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строку накладання адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Харківський районний суд Харківської області.
Суддя Т.В. Бобко