
Справа № 560/1088/20
УХВАЛА
06 травня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Козачок І.С. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Донецько-Луганського регіонального управління Донецький прикордонний загін Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Донецько-Луганського регіонального управління Донецький прикордонний загін Державної прикордонної служби України про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії щодо виплати індексації грошового забезпечення за період з 10 червня 2016 року по 04 липня 2017 року.
Від Донецького прикордонного загону Державної прикордонної служби України надійшло клопотання про повернення позовної заяви, обґрунтоване тим, що позовна заява ОСОБА_1 містить недоліки, а саме, що відповідно наказу від 11.08.2003 року №016 з переліку дійсних та умовних найменувань органів ДПСУ Донецький прикордонний загін має дійсне найменування - 1 прикордонний загін ДПСУ (м. Маріуполь), найменування за територіальним принципом - Донецький прикордонний загін ДПСУ та найменування для здійснення адміністративно - господарської діяльності - військова частина 9937 з кодом ЄДРПОУ - 14321726. Оскільки позовна заява містить неточну назву та невірний код ЄДРПОУ просить позовну заяву ОСОБА_1 повернути позивачеві.
Дослідивши клопотання та докази, наявні у матеріалах справи, суд вважає, що клопотання задоволенню не підлягає зважаючи на наступне.
Згідно з статтею 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Статтею п`ятою КАС України встановлено право на судовий захист і передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Питання залишення позовної заяви без руху та повернення позовної заяви врегульоване статтею 169 КАС України.
Частиною першою статті 169 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Вичерпний перелік підстав для повернення позовної заяви закріплено в частині четвертій статті 169 КАС України, відповідно до змісту якої позовна заява повертається позивачеві, якщо: 1) позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк; 2) позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання; 3) позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано; 4) позивач не надав доказів звернення до відповідача для досудового врегулювання спору у випадках, в яких законом визначено обов`язковість досудового врегулювання, або на момент звернення позивача із позовом не сплив визначений законом строк для досудового врегулювання спору; 5) позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду; 6) порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу); 7) відсутні підстави для звернення прокурора до суду в інтересах держави або для звернення до суду особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи; 8) якщо позовну заяву із вимогою стягнення грошових коштів, яка ґрунтується на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, подано суб`єктом владних повноважень до закінчення строку, визначеного частиною другою статті 122 цього Кодексу; 9) у випадках, передбачених частиною другою статті 123 цього Кодексу.
Суд звертає увагу, що частина четверта статті 169 КАС України передбачає процесуальну можливість повернення позовної заяви виключно на стадії до відкриття провадження у справі або на стадії залишення позовної заяви без руху. Повернення позовної заяви після відкриття провадження у справі не передбачене положеннями КАС України.
Крім того, суд під час розгляду справи не позбавлений можливості встановити дійсні назву та код ЄДРПОУ відповідача, навіть якщо такі не були коректно зазначені позивачем через необізнаність. Відтак, суд приходить до висновку про відсутність підстав для повернення позовної заяви.
Керуючись статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
відмовити у задоволенні клопотання Донецького прикордонного загону Державної прикордонної служби України про повернення позовної заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддя І.С. Козачок