Рішення № 89085950, 06.05.2020, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2020
Номер справи
460/2437/20
Номер документу
89085950
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

06 травня 2020 року м. Рівне №460/2437/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гудими Н.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання до вчинення дій., -В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання протиправною бездіяльності щодо непризначення з 17.10.2019 пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку у відповідності до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та зобов`язання призначити з 17.10.2019 пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку згідно зі ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач постійно проживав та працював у зоні посиленого радіологічного контролю та станом на 01 січня 1993 року проживав в зоні посиленого радіологічного контролю понад 6 років, а отже, на думку позивача, має право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 5 років У зв`язку з цим, досягнувши 55-річного віку, позивач звернувся до органу Пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком із зменшенням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зазначив, що за результатами його первинного звернення до пенсійного органу йому було роз`яснено, що позивач повинен підтвердити факт проживання в зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01 січня 1993 року не менше як 4 роки, оскільки його чорнобильське посвідчення втрачене. При цьому, повідомлено, що сама по собі відсутність посвідчення не є перешкодою для отримання пенсії зі зниженням пенсійного віку. Листом від 29.10.2019, за результатами розгляду письмової заяви позивача, відповідач повідомив, що не врахував надану позивачем довідку про проживання Березнівського районного споживчого товариства від 11.10.2019, оскільки в ній не вказано підставу її видачі, та відмовив позивачу у призначенні пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку з підстав відсутності факту проживання в зоні посиленого радіологічного контролю. В грудні 2019 року позивач вчергове звернувся до відповідача з відповідною заявою про призначення пенсії, до якої долучив довідку Березнівського районного споживчого товариства від 06.11.2019 про проживання із зазначенням підстав її видачі, однак вказана заява залишена відповідачем без реагування. Вважає бездіяльність відповідача щодо непризначення пенсії протиправною та необґрунтованою, оскільки факт проживання позивача в зоні посиленого радіологічного контролю підтверджується належними документами, а тому просить позов задовольнити.

Ухвалою від 31.03.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.44-45).

23.04.2020 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (а.с.51-53), в якому на обґрунтування заперечень вказано, що позивач до управління щодо призначення пенсії не звертався, відповідно рішення управлінням про відмову у призначенні пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно ст.55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" не приймалося та пенсійна справа не формувалася. Зазначено, що позивач не є особою, потерпілою від наслідків ЧАЕС, оскільки ні до звернення, ні до позову ним не долучено копії посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи. Стверджено, що враховуючи надані позивачем документи ним підтверджено факт постійного проживання та роботи в зоні посиленого радіологічного контролю станом на 01.01.1993 2 роки 2 місяці 1 день. За таких обставин, вважає, що відсутні правові підстави для призначення позивачу пенсії зі зниженням пенсійного віку, а тому просив відмовити у задоволенні позову повністю.

Розгляд справи здійснено судом 06.05.2020, у зв`язку з перебування головуючого судді у відпустці відповідно до наказу Рівненського окружного адміністративного суду від 31.03.2020 №103-від.

Водночас, суд звертає увагу, що згідно з пунктом 3 Розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), строки розгляду адміністративної справи продовжуються на строк дії такого карантину.

Враховуючи те, що розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи, то відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Розглянувши позовну заяву та відзив, повно і всебічно з`ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

16.10.2019 позивач звернувся до Володимирецького відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ в Рівненській області з заявою про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.18).

29.10.2019 листом №466/02.5 Володимирецький відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ в Рівненській області повідомив, що довідку про проживання №08-134, видану 11.10.2019 Березнівським районним споживчим товариством для визначення права для зниження пенсійного віку взяти неможливо, оскільки в довідці не вказана підстава видачі. Вказано, що згідно з поданими документами, позивач проживав та пропрацював на території, яка відноситься до зони посиленого радіологічного контролю 2 роки 2 місяці 1 день при необхідних не менше 4 років (а.с.19).

23.12.2019 позивач знову звернувся до Володимирецького відділу обслуговування громадян ГУ ПФУ в Рівненській області з заявою про долучення до поданої 16.10.2019 заяви нової довідки про проживання №08-142, виданої 06.11.2019 Березнівським районним споживчим товариством, та листа Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області від 05.12.2019 №5601.6-8291/56.1-19 про період проживання в смт.Володимерець Рівненської області з 01.01.1987 по 13.12.1989 (а.с.22).

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо непризначення пенсії за віком із зміеншенням пенсійного віку, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, які виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною першою ст.9 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.03.2003, який набрав чинності 01.01.2004, передбачено, що за рахунок коштів Пенсійного фонду України в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв`язку з втратою годувальника.

Умови призначення пенсії за віком встановлено ст.26 цього Закону. Зокрема, право на пенсію за віком мають особи після досягнення віку 60 років з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2020 року за наявності страхового стажу не менше 27 років.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров`я та єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення, визначає Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991 (далі - Закон №796-ХІІ).

Статтею 49 цього Закону визначено, що пенсії особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державні пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Згідно з ч.1 ст.55 Закону №796-ХІІ особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого ст.26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Пунктом 2 ч.1 Закону №796-ХІІ передбачено, зокрема, що потерпілі від Чорнобильської катастрофи - особи, які постійно проживали або постійно проживають чи постійно працювали або постійно працюють у зоні посиленого радіологічного контролю за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у цій зоні не менше 4 років мають право на зниження пенсійного віку на 2 роки та додатково 1 рік за 3 роки проживання, роботи, але не більше 5 років.

При цьому, початкова величина зниження пенсійного віку встановлюється лише особам, які постійно проживали або постійно працювали у зазначених зонах з моменту аварії по 31 липня 1986 року незалежно від часу проживання або роботи в цей період.

Частиною третьою цієї статті прямо передбачено, що призначення та виплата пенсій названим категоріям провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" і цього Закону.

Системний аналіз вказаних правових норм свідчить на користь того, що призначення та виплата пенсій особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, провадиться за нормами Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.03.2003 і з урахуванням додаткових пільг, встановлених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" №796-XII від 28.02.1991. Іншими словами, норми спеціального закону в даному випадку застосовуються субсидіарно із нормами загального закону, доповнюють і конкретизують їх.

Зміст копії паспорта громадянина України позивача свідчить, що місцем проживання останнього з 29.10.2008 і по даний час є смт.Володимирець Рівненської області (а.с.6 зворотній бік).

Згідно з довідкою Березнівської міської ради від 14.05.2019 за №2132 ОСОБА_1 з 13.12.1989 по 28.01.1997 проживав в м.Березне Рівненської області, яке до 01.01.2015 було включене в перелік радіоактивно забруднених територій внаслідок аварії на ЧАЕС (IV зона) (а.с.20).

Відповідно до довідки Володимирецької селищної ради №1590 від 16.05.2019 ОСОБА_1 з 13.08.1998 по даний час проживає по АДРЕСА_1 (а.с.20).

Згідно з довідкою Березнівського районного споживчого товариства Рівненської області №08-142 ОСОБА_1 в період з 02.08.1989 по 21.11.1989 проживав в гуртожитку Березнівського районного споживчого товариства за адресою АДРЕСА_2 (а.с.23).

Згідно з листом Управління Державної міграційної служби України в Рівненській області №5601.6-8291/56.1-19 від 05.12.2019 за реєстраційними обліками, архівними та діючими картотеками ОСОБА_1 у період з 01.01.1987 по 31.12.1989 значився зареєстрованим за адресою АДРЕСА_1 (а.с.24).

Крім того, судом встановлено, відповідачем не заперечується, що в період з 02.03.1987 по 27.08.1987 та з 13.10.1989 по 18.03.1991 працював у Володимирецькій райспоживспілці та Березнівському районному споживчому товаристві, тобто на території населених пунктів смт.Володимирець та м.Березне.

Також, як свідчить зміст довідки Березнівського районного споживчого товариства Рівненської області від 08.07.2019 №08-91, ОСОБА_1 працював у вказаному товаристві в період з 02.08.1989 по 13.10.1989 (а.с.26).

В силу положень Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР №106 від 23.07.1991, смт.Володимирець та м.Березне (до 01.01.2015) належать до зони посиленого радіологічного контролю.

Зазначений період проживання та роботи позивача в смт .Володимерець та смт . Березне Рівненської області згідно з п.2 ч.1 ст.55 Закону № 796-ХІІ надає йому право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку на 5 років.

Жодних зауважень до змісту поданих позивачем документів чи будь-яких питань у відповідача не було, окрім як незазначення у довідці Березнівського районного споживчого товариства від 11.10.2019 №08-134 підстав для її видачі, та факт роботи позивача у період з 20.03.1991 по 02.11.1992 та з 23.11.1992 по 02.10.1993 у м.Рівному, що, на думку відповідача, унеможливлює факт проживання в цей період у м.Березне.

Перелік документів, що подаються до органу Пенсійного фонду для призначення пенсії, встановлений Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (далі - Порядок №22-1).

Відповідно до п.1 Порядку 22-1 заява про призначення пенсії непрацюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, безпосередньо до управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі у місті, об`єднаного управління (далі - орган, що призначає пенсію) за місцем проживання (реєстрації).

Згідно з п.2.1 цього Порядку до заяви про призначення пенсії за віком додається, зокрема, документ, який засвідчує особливий статус особи, а саме посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Отже, у довідці має бути зазначено період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, та така має бути видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями). При цьому, законодавець не встановив та не затвердив певного зразка довідки та вимог.

Дослідивши надані позивачем довідки, суд встановив, що такі містять періоди проживання та роботи позивача: з 02.03.1987 по 24.08.1987 - місце роботи смт.Володимерець, з 02.08.1987 по 13.10.1989 - місце роботи м.Березне, з 13.12.1989 по 28.01.1997 - місце проживання м.Березне, та з 13.08.1998 по даний час - місце проживання смт.Володимирець, суб`єкта виготовлення відповідної довідки: орган місцевого самоврядування - Березнівська міська рада та Володимирецька селищна рада, та організації, де був працевлаштований позивач, - Березнівське районне споживче товариство Рівненської області та Володимирецька районна спілка споживчих товариств.

Враховуючи наведене, підстав для неприйняття до уваги вказаних довідок та неврахування відповідних періодів проживання позивача на території радіоактивного забруднення при розгляді заяви про призначення пенсії у відповідача не було.

При цьому, судом критично оцінюються аргументи відповідача, що у період з 20.03.1991 по 02.11.1992 та з 23.11.1992 по 02.10.1993 позивач працював у м.Рівному, а отже, на думку відповідача, не міг проживати в цей період у м.Березне, оскільки дана обставина не може бути самостійною та виключною підставою для відмови у призначені позивачу зазначеної пенсії. Так, у відповідності до ч.1 ст.48 Кодексу законів про працю трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника, а отже, трудова книжка не відноситься до документів, які підтверджують період проживання потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи в зоні посиленого радіологічного контролю. В даному випадку записи трудової книжки не є тими доказами, які спростовують відомості про місце проживання позивача.

Окрім цього, надання інших документів, які би підтверджували період проживання особи в зоні посиленого радіологічного контролю, окрім як довідки органу місцевого самоврядування, законодавством не передбачено.

Щодо неподання позивачем разом з заявою про призначення пенсії за віком копії посвідчення потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи, судом встановлено, що таке посвідчення позивача було втрачене, а отримати нове чи дублікат такого посвідчення є неможливим.

Визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій до 1 січня 2015 року містилося у ст. 2 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Відповідно до цієї статті до зон радіоактивного забруднення було віднесено такі зони: зона відчуження, зона безумовного (обов`язкового) відселення, зона гарантованого добровільного відселення та зона посиленого радіоекологічного контролю. 1 січня 2015 року набув чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким ст. 2 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було виключено (підпункт 1 пункту 4).

Належність позивача до особи, потерпілої від Чорнобильської катастрофи 4 категорії, ніким не оспорювалась, а тому позивач має право на користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема, призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій.

Суд вважає, що втрата відповідного посвідчення і неможливість отримання його дубліката не можуть бути підставою для позбавлення позивача права на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку, відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Аналогічна правова позиція викладена також у постановах Верховного Суду від 15 травня 2018 року у справі № 360/869/17 та від 24 липня 2018 року у справі № 360/331/17-а та від 18 березня 2020 року у справі 381/5143/16-а.

З урахуванням наведеного, виходячи із системного аналізу положень чинного законодавства та фактичних обставин справи, суд вважає, що відповідач не спростував належність та достатність наданих позивачем документів, тоді як для призначення ОСОБА_1 пенсії за віком із зниженням пенсійного віку як потерпілому від Чорнобильської катастрофи надані необхідні для цього документи, які є належними.

Встановлені в ході судового розгляду обставини справи в їх сукупності свідчать про наявність у позивача необхідного періоду проживання та роботи у зоні посиленого радіологічного контролю та, в свою чергу, права на користування пільгами, встановленими Законом №796-ХІІ, зокрема щодо призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку.

З огляду на таке, суд дійшов висновку про наявність у позивача порушеного права, яке підлягає судовому захисту шляхом визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо непризначення позивачу пенсії зі зниженням пенсійного віку на 5 років.

Відповідно до статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV від 09.03.2003, заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003, пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку. Так, відповідно до пункту першого вказаної статті пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. При відстрочці часу призначення пенсії за віком пенсія з урахуванням положень статті 29 цього Закону призначається за заявою пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно) для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з такого дня.

У пункті 1.7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Як встановлено судом, позивач звернувся до відповідача з письмовою заявою 16.10.2019.

За таких обставин, належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком на пільгових умовах з 16.10.2019 року.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач не виконав процесуального обов`язку доказування своєї позиції та не довів правомірності своєї поведінки у спірних правовідносинах, натомість доводи позивача відповідають обставинам справи та ґрунтуються на нормах матеріального закону.

Суд пам`ятає, що згідно з ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України на користь позивача слід стягнути сплачений при поданні позовної заяви судовий збір у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 КАС України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_4 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Короленка, 7, м.Рівне, 33028, код ЄДРПОУ 21084076) про визнання бездіяльності неправомірною та зобов`язання до вчинення дій - задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо непризначення ОСОБА_1 пенсії за віком зі зниженням пенсійного віку відповідно до ст.55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до ст.55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 16 жовтня 2019 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строк на апеляційне оскарження рішення суду продовжується на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Повний текст рішення складений 06 травня 2020 року.

Суддя Гудима Н.С.