Постанова № 89079139, 05.05.2020, Тернівський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
05.05.2020
Номер справи
215/2352/20
Номер документу
89079139
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 215/2352/20

3/215/936/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 травня 2020 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Камбул М.О., за участю прокурора – Сілкіна Д.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Іванівці, Тіврівського району Вінницької області, громадянина України, який раніше не притягався до адміністративної відповідальності, працюючого майстром зміни ДЕПО №1 КП «Міський тролейбус», депутата Недайводської сільської ради Криворізького району, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №322 від 14.04.2020, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 будучи депутатом Недайводської сільської ради згідно п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», ч.ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 будучи депутатом Недайводської сільської ради, був зобов`язаний у період з 00 годин 00 хвилин 01. січня 2019 року по 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2019 року подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щорічну декларацію за 2018 рік. Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав щорічну декларацію за 2018 рік лише о 11 год. 10 хв. 13.12.2019, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Місце вчинення адміністративного правопорушення є місце несвоєчасного подання декларації, а саме будівля Тернівської районної в місті Кривому Розі ради, за адресою: Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Короленка, 1А, де ОСОБА_1 згідно його пояснень подавав декларацію через відсутність доступу до мережі Інтернет за місцем мешкання. Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією є 11 год. 10 хв. 13.12.2019, тобто день несвоєчасного подання ОСОБА_1 без поважних причин декларації за 2018 рік.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнав, пояснив, що дійсно не подав вчасно декларацію, оскільки йому не було відомо про те, що він , як депутат зобов`язаний подавати дукларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Як тільки йому повідомили про необхідність подання декларації, він одразу її подів в грудні 2019 року.

Прокурор Сілкін Д.Ю. в судовому засіданні підтримав протокол про адміністративне правопорушення, складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, просив накласти на останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 грн. на користь держави.

Суддя, вислухавши думку прокурора, пояснення правопорушника, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме: протокол про вчинення адміністративного правопорушення №322 від 14 квітня 2020 року (а.с. 5-13), лист Прокуратури Дніпропетровської області від 21.02.2020 щодо організації перевірки інформації, яка надійшла з Криворізької місцевої прокуратури №2, щодо несвоєчасного подання 13.12.2019 декларації ОСОБА_1 (а.с. 16), письмові пояснення правопорушника (а.с. 14), знімок екрану веб-сторінки Єдиного державного реєстру декларацій, відповідно до якого, ОСОБА_1 опублікував щорічну декларацію 13 грудня 2019 року о 11 годині 10 хвилин та копію декларації (а.с. 17-26), рішення Недайводської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області про визнання повноважень депутатів Недайводської сільської ради VІІ скликання (а.с. 30-31), витяг з сайту АТ КБ «ПриватБанк», відповідно до якого кваліфікований сертифікат відкритого ключа належить користувачу АЦСК АТ КБ «ПриватБанк» - ОСОБА_1 (а.с. 32-33), запит до Криворізької центральної районної лікарні від 08.04.2020 (а.с. 34-36), відповідь на запит від 08.04.2020 (а.с. 37), вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, виходячи з наступного.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, гарантовано право на справедливий і публічний розгляд справи. Кожен обвинувачений у вчиненні правопорушення, вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Встановлено, що ОСОБА_1 обраний депутатом Недайводської сільської ради VII скликання, що вбачається з копії рішення про визначення повноважень депутатів Недайводської сільської ради VII скликання та копії списку до нього (а.с. 30-31).

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що до осіб, які зобов`язані подавати декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч. 1 та ч. 2 цієї статті, відносяться особи, зазначені у п. 1, п.п. «б» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону.

Згідно з п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати сільських рад.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи депутатом Недайводської сільської ради Криворізького району, відповідно до ст. 1, п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 КУпАП, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «б» пункту 2, частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Граничний термін подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік встановлений до 1 квітня 2019.

Статтею 172-6 ч.1 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яке тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» не своєчасно, а саме 13 грудня 2019 року без поважних на те причин, подав (щорічну) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, тому суд вважає, що ОСОБА_1 слід притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суддя дійшов до висновку, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, якою встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Згідно із ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що буде складати 420,40 грн. із розрахунку (2102*0,2).

Керуючись ст.ст. 40-1, 221, 245, 251, 252, 256, 280, 283-285,287,289,294 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на користь держави, що складає 850 /вісімсот п`ятдесят/ грн.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, одержувач коштів (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106).

У разі несплати штрафу в добровільному порядку, не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови, штраф стягується у порядку примусового виконання в подвійному розмірі, а також стягуються витрати на облік правопорушення.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя: