
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/784/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бойка С.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРЕЙН ТРАНС" до Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
12 лютого 2020 року Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРЕЙН ТРАНС" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області, Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання протиправною та скасування постанови від 21.01.2020 №186005.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 21.01.2020 Управлінням Укртрансбезпеки у Полтавській області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №186005 до ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" за порушення абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" у розмірі 1700,00 грн. Вважає, що оскаржувана постанова є незаконною та необґрунтованою, оскільки водій здійснював перевезення на підставі індивідуальної контрольної книжки водія. Позивач наполягає на тому, що обов`язок ведення реєстраційних листків режиму праці та відпочинку водіїв - тахокарт, протоколів перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу, непред`явлення яких до перевірки тягне застосування адміністративно-господарської відповідальності, покладений на водіїв, які здійснюють саме міжнародні автомобільні перевезення. З товарно-транспортної накладної №МВЯ 3906 від 29.11.2019, яка досліджувалася при перевірці, слідує, що вантажні перевезення ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" здійснювалися в межах України і є внутрішніми, а тому у водія був відсутній обов`язок ведення та пред`явлення до перевірки серед інших документів протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу. Крім того, зауважує, що наказом Міністерства інфраструктури України від 01.07.2014 №290 внесено зміни до наказу Міністерства транспорту та зв`язку України з безпеки на наземному транспорту від 07.06.2010 №340 в розділ 5 пункт 4 шляхом зазначення: "Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті забезпечити здійснення перевірок щодо наявності встановлених тахографів виключно на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення." Враховуючи наведене, фактичне порушення ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" при проведенні перевірки органами Укртрансбезпеки автомобіля SCANIA, д.н.з. НОМЕР_1 позивач вважає недоведеним.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17 лютого 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/784/20, залучено до участі у справі за в якості другого відповідача Державну службу України з безпеки на транспорті, клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження задоволено, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
25 лютого 2020 року до суду надійшов відзив Державної служби України з безпеки на транспорті на позовну заяву /а.с. 59-64/, у якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову повністю, посилаючись на те, що 29.11.2019 при проведенні рейдової перевірки, місце перевірки а/д Р-41, об`їзд м. Тернопіль, відповідно до направлення на перевірку №009402 від 25.11.2019 інспекторами Управління Укртрансінспекції у Тернопільській області був перевірений транспортний засіб (ТЗ) SCANIA, д.н.з. НОМЕР_1 , який перебуває у користуванні ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС", за кермом перебував водій ОСОБА_1 . В ході перевірки інспекторами було виявлено порушення абзацу 3 частини першої статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме - надання послуг з перевезення вантажу, де на момент перевірки у водія була відсутня картка водія. Результат перевірки зафіксований в акті від 29.11.2019 №181482, водій зі змістом акту ознайомлений, з актом не погодився, аргументуючи, що веде книжку водія. Повідомлення про призначення розгляду справи направлялися товариству рекомендованими повідомленнями. За результатами розгляду справи винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №186005 від 21.01.2020 за порушення статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" та відповідно до статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" застосовано адміністративно-господарський штраф в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Обов`язковість наявності у водія, який керує транспортним засобом, обладнаним тахографом, особистої картки водія передбачено положеннями статей 18, 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" та Інструкцією використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв`язку України №385 від 24.06.2010.
04 березня 2020 року до суду надійшла відповідь позивача на відзив /а.с. 92-93/, у якій зазначено, що враховуючи здійснення водієм ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" внутрішнього автомобільного перевезення, а не міжнародного, обов`язок оформлення щоденного реєстраційного листка режиму праці та відпочинку водія (роздруківка даних роботи водія з цифрового носія), а також ведення та пред`явлення до перевірки, зокрема, протоколу перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу та особистої картки у водія був відсутній.
Представник позивача надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі приписів частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
За змістом Товарно-транспортної накладної №МВЯ 3906 від 29.11.2019 /а.с.20/, автомобільний перевізник ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" здійснював перевезення вантажу (насіння соняшнику) на автомобілі марки Scania (реєстраційний номер НОМЕР_1 ) з пункту навантаження: вул. Лесі Українки, 132, село Білобожниця, Чортківський район, Тернопільська область, ДП "Чортківський КХП", в пункт розвантаження: вул. Транспортна, 44, м. Чорноморськ, Одеська область, ТОВ "Українська Чорноморська Індустрія", водій - ОСОБА_1
29.11.2019 о 14:30, на підставі направлення на рейдову перевірку №009402 від 25.11.2019 /а.с. 78/, проведено перевірку транспортного засобу марки SCANIA, д.р.н. НОМЕР_1 , серія і номер свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_2 , за кермом якого згідно посвідчення водія НОМЕР_3 /а.с. 24/ перебував ОСОБА_1 .
За результатами перевірки складено акт №181482 проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 29.11.2019 /а.с. 72/, у якому зафіксовано порушення вимог статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт": надавалися послуги з перевезення вантажу, де на момент перевірки у водія була відсутня "картка водія".
У акті №181482 від 29.11.2019 наявні пояснення водія транспортного засобу ОСОБА_1 про те, що водій з актом категорично не згоден, книжку водія веде /а.с. 72/.
21.01.2020 начальником Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Кужілем В.М. на підставі абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" прийнято постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №186005 у розмірі 1700,00 грн. за надання ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" /а.с. 65/.
Не погодившись з постановою Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №186005 від 21 січня 2020 року, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Надаючи правову оцінку постанові Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №186005 від 21 січня 2020 року, суд дійшов наступних висновків.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту в Україні визначає Закон України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-III (далі Закон №2344-III).
Відповідно до статті 1 Закону №2344-III автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.
Згідно з приписами статті 6 Закону №2344-III державний контроль автомобільних перевізників на території України здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок (перевірок на дорозі).
Загальне державне регулювання діяльності автомобільного транспорту здійснює Кабінет Міністрів України відповідно до своїх повноважень.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб`єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами (далі - Порядок №1567).
Відповідно до пункту 3 Порядку №1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Згідно з пунктом 21 Порядку №1567 у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3.
Відповідно до пункту 25 Порядку №1567 справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб`єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб`єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Пунктами 26, 27 Порядку №1567 визначено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб`єкта господарювання.
У разі неявки уповноваженої особи суб`єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.
За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.
З матеріалів справи судом встановлено, що підставою для притягнення позивача до відповідальності у вигляді адміністративно-господарського штрафу спірною постановою слугував висновок інспектора у акті проведення перевірки щодо надання послуг з перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
З цього приводу, слід зазначити, що відповідно приписів статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є: для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством. У разі перевезення небезпечних вантажів крім документів, передбачених частиною другою цієї статті, обов`язковими документами також є: для автомобільного перевізника - ліцензія на надання відповідних послуг; для водія - свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення певних небезпечних вантажів, свідоцтво про підготовку водіїв транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, письмові інструкції на випадок аварії або надзвичайної ситуації.
Згідно приписів абзацу 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Наказом Міністерства транспорту та зв`язку України від 24.06.2010 №385 затверджено Інструкцію з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті (далі - Інструкція №385), яка визначає порядок установлення, технічного обслуговування та використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільних транспортних засобах (крім таксі), які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів.
Відповідно до пункту 1.3 Інструкції №385 ця Інструкція поширюється на суб`єктів господарювання, які провадять діяльність у сфері надання послуг з перевезення пасажирів та/або вантажів автомобільними транспортними засобами (крім таксі).
Згідно пункту 1.4 Інструкції №385 контрольний пристрій (тахограф) - обладнання, яке є засобом вимірювальної техніки, призначене для встановлення на транспортних засобах для показу та реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі інформації про рух таких транспортних засобів та про певні періоди роботи їхніх водіїв.
Відповідно до пункту 3.1 Інструкції №385 виробники транспортних засобів, перевізники, водії та ПСТ використовують тахографи, тахокарти, картки до цифрових тахографів, тип яких затверджено відповідно до вимог ЄУТР.
Згідно пункту 3.3 Інструкції №385 водій транспортного засобу, обладнаного тахографом: забезпечує правильну експлуатацію тахографа та управління режимами його роботи відповідно до інструкції виробника тахографа; своєчасно встановлює, змінює і заповнює тахокарти та забезпечує їх належне зберігання; використовує тахокарти (у разі використання аналогового тахографа) або у разі використання цифрового тахографа - особисту картку водія кожного дня, протягом якого керував транспортним засобом; має при собі: протокол про перевірку та адаптацію тахографа до транспортного засобу; заповнені тахокарти у кількості, що передбачена ЄУТР, або картку водія чи роздруківку даних роботи тахографа у разі обладнання транспортного засобу цифровим тахографом; у разі несправності або пошкодження аналогового тахографа своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці тахокарти, де нанесена сітка з відповідними графічними позначками, інформує про це відповідну посадову особу перевізника, з яким водій перебуває у трудових відносинах (для найманих водіїв); у разі несправності або пошкодження цифрового тахографа або картки до нього своєчасно записує від руки дані щодо режиму роботи та відпочинку на зворотному боці аркуша, призначеного для роздруківки даних, що використовують у даному тахографі, та забезпечує належне зберігання таких записів.
Відповідно до пункту 2.7 Інструкції №385 за результатами перевірки та адаптування тахографа до транспортного засобу ПСТ оформлює у двох примірниках протокол перевірки та адаптації тахографа до транспортного засобу за формою, наведеною в додатку 1.
ПСТ надає один примірник зазначеного протоколу перевізнику, а другий залишає собі і зберігає разом з тахокартою або у разі цифрового тахографа - з роздруківкою та електронними файлами, що підтверджують достовірність наведених у протоколі даних.
Приписами пунктів 6.1, 6.3 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв`язку України 07.06.2010 №340 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 за №811/18106, визначено, що автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.
Водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія (додаток 3)
Отже, приписи Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів допускають можливість здійснення перевезень вантажними автомобілями з повною масою понад 3,5 тонн без обладнання на них діючих та повірених тахографів за наявності індивідуальної контрольної книжки водія, що ведеться останнім.
В спірному випадку позивач не заперечує проти того, що автомобіль SCANIA, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 не був обладнаний діючим та повіреним тахографом, проте мав в наявності індивідуальну контрольну книжку водія, що ведеться останнім. Копію вказаної індивідуальної контрольної книжки водія товариство долучило до матеріалів справи /а.с. 16-19/.
Будь яких доказів на підтвердження відсутності під час перевірки автомобіля SCANIA, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 індивідуальної контрольної книжки водія відповідачем суду надано не було. У матеріалах справи такі докази відсутні.
Отже, з огляду на наявність у ОСОБА_1 індивідуальної контрольної книжки водія, яка ведеться останнім, суд доходить висновку про безпідставність та необґрунтованість доводів відповідача щодо порушення ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт".
З приводу посилань позивача на те, що Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті забезпечує здійснення перевірок щодо наявності встановлених тахографів виключно на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення, а тому інспектор не мав права перевіряти автомобіль товариства, що здійснює перевезення в межах України, на наявність встановленого тахографа, суд вважає за доцільне вказати таке.
Відповідно до наказу Міністерства інфраструктури України від 01.07.2014 №290 "Про внесення змін до наказу Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.06.2010 №340" доповнено наказ Міністерства транспорту та зв`язку України від 07.06.2010 №340 "Про затвердження Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів" після пункту 4 новим пунктом 5 такого змісту: "5. Державній інспекції України з безпеки на наземному транспорті забезпечити: 1) здійснення перевірок дотримання режимів праці та відпочинку водіїв, встановлених Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженим цим наказом; 2) неухильне дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час здійснення заходів державного контролю на автомобільному транспорті; 3) здійснення планових, позапланових і рейдових перевірок виключно в межах переліку питань, визначених Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 листопада 2006 року N 1567; 4) здійснення перевірок щодо наявності встановлених тахографів виключно на транспортних засобах, якими здійснюються міжнародні автомобільні перевезення; 5) участь у конкурсі на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування відповідно до вимог Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 грудня 2008 року N 1081, без встановлення обмежень щодо необхідності обладнання автобусів учасників конкурсу тахографами.".
Таким чином, перевірка оснащеності тахографом здійснюється співробітниками Укртрансбезпеки, відповідно до повноважень, лише при здійсненні міжнародних перевезень, а при здійсненні внутрішніх перевезень проводиться лише перевірка документів на встановлений тахограф.
З товарно-транспортної накладної від 29.01.2019 серії №МВЯ №3906 слідує, що вантажні перевезення автомобілем SCANIA, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 здійснювалися в межах України і є внутрішніми, тобто останній не міг перевірятися на наявність встановленого тахографа.
За викладених обставин, суд доходить висновку про недопущення позивачем порушення, відповідальність за яке встановлена абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", у зв`язку з чим постанова управління про застосування адміністративно-господарського штрафу від 18.03.2019 №092524 підлягає визнанню протиправною та скасуванню.
Згідно з частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В спірному випадку відповідач, як суб`єкт владних повноважень, не довів правомірності свого рішення, а тому позовні вимоги ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" про визнання протиправною та скасування постанови від 21.01.2020 №186005 про застосування адміністративно-господарського штрафу в розмірі 1700,00 грн підлягають задоволенню повністю.
При зверненні до суду з даним позовом позивачем сплачено судовий збір у сумі 2102 грн., що підтверджується платіжним дорученням №156 від 07.02.2020 /а.с. 7/.
Частиною першою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, при задоволенні позову ТОВ "АГРЕЙН ТРАНС" суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (ідентифікаційний код 39816845, проспект Перемоги, 14, м. Київ, 03135) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРЕЙН ТРАНС" (ідентифікаційний код 38052610, вул. Московська, 6, офіс 405, м. Кременчук, Полтавська область, 39627) витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102 грн. (дві тисячі сто дві гривні).
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРЕЙН ТРАНС" (ідентифікаційний код 38052610, вул. Пугачова (Московська), 6, офіс 405, м. Кременчук, Полтавська область, 39627, ідентифікаційний код 38052610) до Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області (вул. Європейська, 155, м. Полтава, 36008), Державної служби України з безпеки на транспорті (ідентифікаційний код 39816845, проспект Перемоги, 14, м. Київ, 03135, ідентифікаційний код 39816845) про визнання протиправною та скасування постанови задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Полтавській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №186005 від 21 січня 2020 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (ідентифікаційний код 39816845, проспект Перемоги, 14, м. Київ, 03135) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРЕЙН ТРАНС" (ідентифікаційний код 38052610, вул. Пугачова (Московська), 6, офіс 405, м. Кременчук, Полтавська область, 39627) витрати зі сплати судового збору в розмірі 2102 грн. (дві тисячі сто дві гривні).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Головуючий суддя С.С. Бойко