
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№ 380/3289/20
У Х В А Л А
з питань сплати судового збору
05 травня 2020 року м. Львів
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп`як О.О., розглянувши клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправною і скасування постанови про накладення штрафу,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. А.Міцкевича, 8) про визнання протиправною і скасування постанови про накладення штрафу.
Одночасно з поданням позовної заяви ОСОБА_1 подав клопотання про відстрочення від сплати судового збору. В обґрунтування вищевказаного клопотання зазначає, що у зв`язку з введенням карантину з 18.03.2020 року він, як фізична особа-підприємець не має можливості здійснювати підприємницьку діяльність, а тому обмежений в отриманні доходів. Окрім того, у нього на утриманні перебуває неповнолітня дитина ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який потребує додаткових коштів на утримання. До заяви долучив податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 року, з якої вбачається неотримання позивачем доходів з підприємницької діяльності у 2019 році.
При постановленні ухвали суддя виходить з такого.
Приписами ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У відповідності до ч. 2 ст. 132 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
На підтвердження обставин наявності підстав для відстрочення позивачем подано податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2019 року, з якої вбачається неотримання позивачем доходів з підприємницької діяльності у 2019 році, довідку про склад сім"ї, довідку про реєстрацію місця проживання. Однак, документів, які б підтверджували відсутність інших доходів у позивача, окрім доходу від здійснення підприємницької діяльності не подано (довідок про доходи з органів ДПС, ПФУ тощо).
На підставі викладеного суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 133, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
У задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держпраці у Львівській області про визнання протиправною і скасування постанови про накладення штрафу - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна