
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№1.380.2019.003624
У Х В А Л А
про заміну сторони виконавчого провадження
28 квітня 2020 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий-суддя Костецький Н.В.,
секретар судового засідання Терлецький О.О.,
за участю:
представник позивача не прибув,
представник відповідача (заявник) не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву Головного управління ДПС у Львівській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення, -
в с т а н о в и в:
Головне управління ДПС у Львівській області звернулося до суду з заявою про заміну сторони у виконавчому провадженні у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення.
Заяву обґрунтовано тим, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення, задоволено повністю. Вказане рішення набрало законної сили. Відповідно до наказу Головного управління ДФС у Львівській області від 23.01.2019 № 42-о ОСОБА_1 звільнено з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС у Львівській області. Звертає увагу, що кінцевим етапом в процедурі ліквідації є внесення державним реєстратором до Реєстру даних про проведення реєстрації припинення юридичної особи (ст. 17 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»). Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань діяльність Головного управління ДФС у Львівській області не припинено. Відповідно до організаційної структури Головного управління ДФС у Львівській області на 2020 рік, затвердженої 06.02.2020, відділ протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління входить до складу Головного управління ДФС у Львівській області. Таким чином, Головне управління ДПС у Львівській області не може бути боржником у даному виконавчому провадження оскільки, оперативне управління, у якому працював позивач, залишилось у складі Головного управління ДФС у Львівській області та не було включено до структури Головного управління ДПС у Львівській області.
Представник позивача подав клопотання від 28.04.2020 (вх. № 21780), відповідно до якого зазначає, що заява про заміну сторони у справі не підлягає задоволенню. Згідно ч. 7 ст. 48 КАС України заміна відповідача допускається до ухвалення судового рішення. Заява на етапі виконання судового рішення є необгрунтованою. Просить відмовити в задоволенні заяви та розглядати справу за відсутності позивача та його представника.
У судове засідання сторони не з`явились, хоча належним чином були повідомленні про дату, час і місце розгляду справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КАС України, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
За таких обставин суд вважає, що заяву можливо розглядати за відсутності сторін у справі на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється відповідно до ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи.
Судом встановлено, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 у справі № 1.380.2019.003624 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення, задоволено повністю. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Львівській області по невиплаті ОСОБА_1 матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі 38594,50 грн, стягнуто з Головного управління ДПС у Львівській області на користь ОСОБА_1 матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі 38594,50 грн.
Згідно з постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2020 апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Львівській області залишено без задоволення, а рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 - без змін.
Ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17.03.2020 у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Головного управління ДПС у Львівській області на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 11.02.2020 у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення відмовлено.
Відповідно до відомомтей комп`ютерної програми "Діловодство спеціалізованого суду" рішення Львівського окружного адміністративного суду від 19.11.2019 у справі № 1.380.2019.003624 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності та стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення набрало законної сили - 11.02.2020.
Згідно з пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.
Згідно з пунком 2, додатком 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» Головне управління ДФС у Львівській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Львівській області.
Відповідно до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 25.09.2019 №846 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» зазначено, що пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 року № 1200 «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» доповнюється абзацом такого змісту: Підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Суд зазначає, що відповідно до наказу Головного управління ДФС у Львівській області від 23.01.2019 № 42-о ОСОБА_1 звільнено з посади старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління Головного управління ДФС у Львівській області.
Відповідно до організаційної структури Головного управління ДФС у Львівській області на 2020 рік, затвердженої 06.02.2020 в.о. голови Державної фіскальної служби України, відділ протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління входить до складу Головного управління ДФС у Львівській області.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, юридичну особу - Головного управління ДФС у Львівській області не припинено.
10.03.2020 Львівським окружним адміністративним судом було видано виконавчий лист № 1.380.2019.003624.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного Закону рішення підлягають примусовому виконанню, зокрема, на підставі таких виконавчих документів, як виконавчі листи та накази, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 Закону України «Про виконавче провадження» рішення про стягнення коштів з державних органів, державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.
01.01.2013 набрав чинності Закон України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» (редакція від 05.06.2016 року), відповідно до ч. 1 ст. 3 якого Державною казначейською службою України здійснюється виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу.
Згідно ч. 1,5 ст. 15 Закону України «Про виконавче провадження» сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник.
Згідно з ч. 1 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Оскільки Головне управління ДФС у Львівській області не припинено та відповідно до організаційної структури Головного управління ДФС у Львівській області на 2020 рік, затвердженої 06.02.2020 в.о. голови Державної фіскальної служби України, відділ протидії незаконному обігу підакцизних товарів оперативного управління входить до складу Головного управління ДФС у Львівській області, судове рішення у справі не може бути виконане.
За приписами статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов`язковим до виконання.
Конституційний Суд України неодноразово зазначав, що виконання судового рішення є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави (пункт 2 мотивувальної частини Рішення від 13 грудня 2012 року № 18-рп/2012); невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом (пункт З мотивувальної частини Рішення від 25 квітня 2012 року № 11-рп/2012).
У рішенні Європейського Суду з прав людини у справі «ОСОБА_5 проти України» (Заява № 40450/04) від 15 жовтня 2009 року суд наголосив, що у справах про невиконання судових рішень будь-який засіб юридичного захисту, який дозволяє запобігти порушенню шляхом забезпечення вчасного виконання рішення, є в принципі найціннішим. Однак, якщо судове рішення винесене проти держави і на користь фізичної особи, від такої особи в принципі не слід вимагати використання таких засобів (див. рішення у справі «Метаксас проти Греції», п. 19) тягар виконання такого рішення покладається головним чином на органи влади, яким слід використати всі засоби, передбачені в національній правовій системі, щоб прискорити процес виконання рішення і не допустити таким чином порушення Конвенції.
На підставі наведеного, з метою виконання рішення суду, яке набрало законної сили, суд вважає за необхідне задовольнити заяву Головного управління ДПС у Львівській області та замінити сторону виконавчого провадження у справі з Головного управління ДПС у Львівській області на Головне управління ДФС у Львівській області.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 379 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
1. Заяву Головного управління ДПС у Львівській області про заміну сторони виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення - задовольнити.
2. Замінити сторону виконавчого провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність, стягнення матеріальної допомоги на оздоровлення з Головного управління ДПС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, код ЄДРПОУ 43143039) на Головне управління ДФС у Львівській області (вул. Стрийська, 35, м. Львів, код ЄДРПОУ 39462700).
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статями 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу.
Повний текст ухвали складено 04.05.2020.
Суддя Костецький Н.В.