
Справа №295/5054/20
Категорія 140
2-а/295/182/20
У Х В А Л А
29.04.2020 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду міста Житомира Семенцова Л.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до поліцейського взводу № 1 роти № 1 батальйону Управління патрульної поліції Житомирськї області Департаменту патрульної поліції Бурого Олексія Вікторовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов указаний адміністративний позов, в якому позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення в справі про адміністративне правопорушення серії ДП 18 № 815711 від 17.04.2020 року та закрити провадження у справі про адімінстративне правопорушення.
Позовна заява за змістом і формою повинна відповідати ст. ст. 160, 161 КАС України.
При вирішенні питання відкриття провадження у справі виявлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, оскільки на обгрунтування позову позивач зазначає на те, що копію оскаржуваної ним постанови він отримав 21.04.2020 року, однак підтверджуючих доказів не додано.
Окрім того, у порушення ч. 1 ст. 161 КАС України, позивачем до позовної заяви не додано копії постанови, яка оскаржується, для направлення відповідачу.
Також слід звернути увагу позивача на те, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 161 КАС України, так як позивачем не додано документу, що підтверджує сплату судового збору або звільнення позивача від його сплати, а натомість у адміністративному позові позивач посилається на те, що його звільнено від сплати судового збору на підставі ст. 288 КУпАП.
Проте відповідно до правових висновків Великої Палати Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 року в справі № 543/775/17 у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 25 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. А тому, враховуючи сформовану правову позицію Великої Палати Верховного Суду щодо необхідності сплати судового збору у справах про оскарження постанови про адміністративне правопорушення, відповідно до якої Закон № 3674-VI містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення, позивачу необхідно сплатити судовий збір, розмір якого відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за вимогу немайнового характеру становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420,40 грн.
Банківські реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УК у м.Житомирі/Богун. р-н/22030101 , код ЄДРПОУ -38035726, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код МФО - 899998, рахунок отримувача - UA398999980313121206000006003, призначення платежу - судовий збір за позовом ПІБ.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, наведена обставина унеможливлює вирішити питання про відкриття провадження у справі, а тому позовну заяву належить залишити без руху та встановити позивачу строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 КАС України, Законом України «Про судовий збір» суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до поліцейського взводу № 1 роти № 1 батальйону Управління патрульної поліції Житомирськї області Департаменту патрульної поліції Бурого Олексія Вікторовича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк адміністративний позов буде повернуто позивачу зі всіма доданими документами. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала в частині визначення розміру судових витрат може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Богунський районний суд міста Житомира протягом п`ятнадцяти днів, який обчислюється з дня складення ухвали.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. В іншій частині окремо від рішення ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Семенцова