
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залучення третьої особи та витребування доказів
30 квітня 2020 року 320/3002/20
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балаклицького А.І., розглянувши в м. Києві в порядку письмового провадження клопотання відповідача про залучення третьої особи в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Київської обласної державної адміністрації в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Київської обласної державної адміністрації в особі Комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення Комісії Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи від 27.12.2019, яким визнано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 та посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1 ОСОБА_1 виданими безпідставно та вилучено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №551 від 11.07.2018;
- зобов`язати Комісію Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи підтвердити ОСОБА_1 статус учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та видати посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 03.04.2020 відкрито провадження у справі та постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
30 квітня 2020 року до суду надійшло клопотання відповідача про залучення третьої особи, в якому відповідач просить суд залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що саме на Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації покладено обов`язки з організації підготовки засідань комісії та вирішення всіх питань соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Вирішуючи питання щодо поданого клопотання, суд зазначає таке.
Як вбачається з позовної заяви, предметом позову, зокрема, є вимога про зобов`язання Комісії Київської обласної державної адміністрації з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи підтвердити ОСОБА_1 статус учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та видати посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Судом встановлено, що відповідно до п. 11 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та іншим категоріям громадян, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 №551, посвідчення особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, видаються уповноваженими органами за місцем проживання (реєстрації) особи на підставі рішень комісій з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян, утворених уповноваженими органами (далі - регіональні комісії).
Структурний підрозділ Київської обласної державної адміністрації - Департамент соціального захисту населення, відповідно до Положення про департамент соціального захисту населення (п. 4.3), забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціальної підтримки та надання соціальних послуг, зокрема, громадянам, які постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі видає відповідні посвідчення.
Згідно з частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Враховуючи вказане, суд вважає, що рішення, яке буде прийняте за результатами розгляду даної справи, може вплинути на права та обов`язки Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
У зв`язку з цим, суд вважає за необхідне залучити Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Приписами ч. 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з ч. 3 ст. 80 Кодексу адміністративного судочинства України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З метою повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати докази по справі від Київської обласної державної адміністрації та Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації.
Керуючись ст.ст. 9, 49, 80, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації (ідентифікаційний код: 03193459, місцезнаходження: 01196, м. Київ-196, площа Лесі Українки, 1).
2. Зобов`язати позивача невідкладно направити на адресу Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації копію позовної заяви із доданими до неї документами, докази чого надати суду (чек про відправку рекомендованого поштового відправлення).
3. Запропонувати третій особі - Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації подати письмові пояснення щодо позову у 10-денний термін з дня отримання копії позовної заяви.
4. Витребувати докази по справі від Київської обласної державної адміністрації:
- копію особової справи, сформованої при видачі позивачеві посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 та посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 (серія НОМЕР_1 від 09.03.2004);
- всі документи, які пов`язані з видачею позивачеві посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 та посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 (серія НОМЕР_1 від 09.03.2004);
- письмові пояснення щодо наявності або відсутності кримінального провадження за фактом підроблення посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 та посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 (серія НОМЕР_1 від 09.03.2004);
від Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації:
- копії всіх документів, на підставі яких позивачем було отримано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 3 та посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи категорія 1 (серія НОМЕР_1 від 09.03.2004);
- письмові пояснення про визнання недійсним чи втрату чинності раніше виданим позивачу посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
- копію з оригіналу протоколу засідання комісії від 27.12.2019, в якому зазначені підстави відмови у визначенні позивачу статусу ліквідатора.
5. Витребувані документи надати до суду в п`ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали.
6. Попередити Київську обласну державну адміністрацію та Департамент соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації про те, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені статтями 147, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
7. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Балаклицький А. І.