
Справа № 644/2228/20
Провадження № 3/644/582/20
30 квітня 2020 р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
по справі про адміністративне правопорушення
30 квітня 2020 року м. Харків
Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
судді - Черняка В.Г.,
розглянувши матеріали по справі про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Шевченкове Харківської області, громадянина України, військовий комісар Куп`янського об`єднаного міського військового комісаріату Харківської області, зареєстрований: АДРЕСА_1 , фактично проживає: АДРЕСА_2 ,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , будучивійськовим комісаром Куп`янського об`єднаного міського військового комісаріату Харківської області, допустив порушення вимог «Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 року № 939 (далі по тексту Порядок № 939).
Так, комісією Управління СБ України в Харківській області проведено позапланову перевірку стану охорони державної таємниці у Куп`янському об`єднаному міському військовому комісаріаті Харківської області. За результатами проведених заходів складено акт перевірки від 18.02.2020 р. № 70/26-1659дск, який неоскаржений у встановленому законодавством порядку, та встановлені порушення нормативно-правових актів в сфері забезпечення охорони державної таємниці, які допущені з боку Куп`янського військового комісара ОСОБА_1 (допуск за формою 2 надано розпорядженням УСБУ в Харківській області від 10.09.2019 № 147д).
Так, в порушення вимог п. 434, п. 435, п. 438 п. 298 Порядку № 939, в комісаріаті формально проведено загальну (річну) перевірку наявності МНСІ. Так, 14 секретних документів, які надійшли протягом червня 2019 по січень 2020 до Куп`янського ОМВК не відкривались та не обліковувались в журналі за формою згідно з додатком 39. Крім того, загальна перевірка наявності секретних документів, справ та інших МНСІ проводилась працівниками комісаріату, які не визначені відповідним наказом (не входять у склад комісії).
В порушення вимог ст. 37 ЗУ "Про державну таємницю" та п. 760 Порядку № 939, Куп`янським військовим комісаром не підготовлено та не направлено повідомлення на адресу Управління щодо вжитих заходів для реалізації пропозицій, викладених в акті попередньої перевірки № 70/26-4491дск від 19.04.2019.
В порушення вимог ст. 37 ЗУ "Про державну таємницю" та п. 758, п. 211, п.п. 233-235, п. 239, п. 240, п.п. 734-739, п. 777 Порядку № 939, вимоги викладені в акті УСБУ в Харківській області (№ 70/26-4491дск від 19.04.2019) не виконані, а саме:
- не доопрацьовано правила пропускного режиму відповідно до вимог Порядку № 939;
- не доопрацьовано правила внутрішньооб`єктового режиму відповідно до вимог
Порядку № 939;
- не проведені службові розслідування за кожним фактом виявлених комісією Управління порушень, які можуть привести до витоку такої інформації.
- плани заходів щодо забезпечення режиму секретності в умовах особливого періоду або правового режиму надзвичайного стану не визначені відповідальні особи (склади команд) відповідних за виконання цих заходів;
- не переобстежено режимне приміщення та не складено Акт про придатність приміщення, відповідно до вимог п. 211 Порядку № 939 та не внесено відповідні відомості до Переліку режимних приміщень (зон, територій) згідно додатку 30 до Порядку № 939.
В порушення вимог п. 219 Порядку № 939, режимне приміщення здається під охорону черговому установи, без підпису у журналі за формою згідно з додатком 33.
Таким чином, в діях Куп`янського військового комісара ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Факти допущеного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення № 33 від 18.03.2020 року, підтверджуються зібраними по справі доказами, а саме:
- витягом з акту від 18.02.2020 року № 70/26-1659дск;
- витягом з наказу №213 від 10.06.2019 року;
- довідкою про надання допуску до державної таємниці;
- зобов`язаннями громадянина у зв`язку з допуском до державної таємниці;
- витягом з наказу № 296 від 30.10.2019 року.
ОСОБА_1 , будучи повідомленим про час і місце розгляду справи, до суду не з`явився. В протоколі про адміністративне правопорушення з виявленими порушеннями погодився, просив суд розглянути справу без його участі.
За таких обставин виявлених порушень вимог Порядку № 939 в діях ОСОБА_1 міститься склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП, а саме:невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Суд, при вирішенні питання про накладення стягнення за допущене адміністративне правопорушення, враховуючи дані про особу ОСОБА_1 - вважає накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу, в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Згідно положень ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Враховуючи, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, він підлягає звільненню від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33-38, 40-1, 212-2, 276, 283-285 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП тапіддати адміністративному стягненню за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП - штрафу на користь держави (отримувач коштів - УДКСУ в Індустріальному районі м.Харкова; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37999701;банк отримувача -ДКСУ ; код банку отримувача (МФО) - 899998;рахунок отримувача - UA068999980313010106000020009; код класифікації доходів бюджету - 21081100) в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 гривень).
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляції через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова.
Суддя: В.Г. Черняк